Jeroen Buijs na B4CLOUD: Koji su najnoviji trendovi u online poslovanju?

Jeroen Buijs na B4CLOUD: Koji su najnoviji trendovi u online poslovanju?

Iz Londona ja na B4CLOUD konferenciju doletio Jeroen Buijs kako bi govorio o novim trendovima u poslovanju te načinima na koji rad i komnikacija „u oblaku“ pomažu tvrtkama da drže korak s društvenim i tehnološkim promjenama.

Buijs je u svom predavanju pričao o trendovima koji mijenjaju poslovanje (fotografije snimio Fotosvijet)
Buijs je u svom predavanju pričao o trendovima koji mijenjaju poslovanje (fotografije snimio Fotosvijet)

Iz Londona je na konferenciju B4CLOUD doletio Jeroen Buijs iz Boxa, kako bi govorio o  novim trendovima u poslovanju te načinima na koji rad i komunikacija “u oblaku” pomažu tvrtkama da drže korak s društvenim i tehnološkim promjenama.

U svom govoru Buijs je ukazao na tri glavna trenda u modernom poslovanju:

  1. 53 posto korisnika radi na tri ili više uređaja. Više ne živimo u PC eri, kaže Buijs, živimo u “…i PC eri” gdje je naše računalo tek jedan uređaj koji koristimo i koji nam treba. Informacije tako moraju biti brzo i jednostavno dostupne gdje god da jesmo i na kojem god uređaju radimo.
  2. 82 posto korisnika koristi sedam ili više aplikacija u radu. Informacije nam, naravno, moraju biti dostupne i u obliku kompatibilnom sa svima njima.
  3. 37 posto korisnika radi na tri ili više mjesta– u uredu, od doma, na putu do posla, pa čak ni na godišnjim odmorima više se ne odvajamo u potpunosti od svog posla, a moderno poslovanje zahtijeva da nam sve informacije budu dostupne gdje god da jesmo.

Ove nove promjene stvaraju velik raskorak između onoga što korisnik želi i treba te koliko je te potrebe jednostavno zadovoljiti preko uobičajenih infrastruktura. Tehnologije na koje smo navikli sada su zastarjele, tvrdi Buijs, i koče nas u poslovanju.

Prednost oblaka – bilo gdje, bilo kad, ali uvijek sigurno

Ono što se nije promijenilo je vrijednost informacija u poslovanju. Uz kvalitetan kadar, tvrtkama za uspjeh danas treba brz i efikasan pristup informacijama kako bi prava osoba mogla pristupiti pravim informacijama u pravo vrijeme.

To je ujedno glavna prednost rada u oblaku – cloud tehnologije eliminiraju potrebu za slanjem dokumenata e-mailom i gomilanje poruka u sandučiću, traženje posljednje verzije potrebnog dokumenta koji je prošao različite ruke i promjene. Sve je dostupno putem preglednika ili mobilnih aplikacija, kroz nekoliko klikova, dokument koji je prikazan je uvijek posljednja verzija koja vam je potrebna, a mogu mu jednostavno pristupiti svi ili samo oni koji su za to ovlašteni.

Prodaja računala godinama stagnira, ali mobilni uređaji sve su popularniji (slike snimio Fotosvijet)
Prodaja računala godinama stagnira, ali mobilni uređaji sve su popularniji (slike snimio Fotosvijet)

Mobilnost je najveći pokretač promjena u poslovnom svijetu danas, naglašava Buijs, podupirući podacima o prodaji osobnih računala i mobilnih uređaja – dok prodaja računala iz godine u godinu stagnira, mobilni uređaji svake se godine prodaju u sve većem broju. Ako su svi podaci koje trebate u oblaku, nije važno koji uređaj koristite i gdje se nalazite, uvijek im i od svuda možete pristupiti.

Osim toga, poslovanje u oblaku rješava poslovne korisnike i tvrtke nekih troškova koji su se gomilali na “starim tehnologijama”. Za početak, nema više potrebe za novim serverima, instalacijama novih kompliciranih softvera, a nema više brige ni o potencijalnim tehničkim problemima i troškovima koje oni nose jer se za to brinu profesionalci u cloud servisu.

Još jedna iznimno bitna stavka je sigurnost podataka. U poslovanju je povjerljivost podataka i dokumenata krucijalna. A ključna je i za Box, naglašava Buijs.

Kada bi netko ušao u naše servere, korisnici bi vrlo brzo odustali od našeg servisa, pa možete računati na to da nećemo to dopustiti.

Prednosti Box servisa

Kao glavne prednosti korištenja Box servisa Buijs navodi otvorenu platformu, mobilnost i sigurnost podataka. Box ima  otvoren API, pa se tako na stranicama servisa mogu potražiti različite aplikacije koje su razvili Boxovi korisnici specifično za svoje poslovne potrebe.

Box koristi više od 180 tisuća tvrtki, a među njima je 98 posto Fortune 500 tvrtki. Servis sada broji  20 milijuna pojedinačnih korisnika, a uskoro planira i pojačati svoju prisutnost i broj korisnika u Europi.

Buijs je iznio i neke podatke prikupljene u panelu u kojem je sudjelovalo  300 korisnika Boxa. Prema rezultatima, čini se kako je rad u oblaku poboljšao produktivnost za 18 posto, mobilnost za 79 posto, komunikacija je poboljšana za 86 posto, a eksterno dijeljenje za čak 92 posto.

Sve u svemu, cloud je tehnologija budućnosti, ali i sadašnjice, zaključio je Buijs.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mirko

    Mirko

    17. 10. 2013. u 4:32 pm Odgovori

    Tipično PR predavanje. Kao prvo cloud je daleko od sigurne pohrane. Poznati su upadi na cloud servere, npr Evernote. Svaki čovjek pri zdravoj pameti neće stavljati osjetljive interne ili povjerljive dokumente na cloud.

    Drugo broj mobitela raste ali ne raste broj korisnih načina korištenja. Zbog svoje fizičke ograničenosti mob i dalje služi uglavnom za zabavu, poneku kupovinu i social. 80% ozbiljnijih stvari koje se rade na kompjuterima i dalje se rade na PC-ima i notebook-ima. Probajte napisati ozbiljniji dopis na mobu, u tramvaju ili kavani. Ili probajte excel :). FB, Twitter i poneka vijest je još uvijek glavno korištenje moba. Da nije tako ne bi reklame bile 10 do 20x jeftinije nego na desktopu. Znaju to i firme i zato nisu spremne platiti

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Što ste propustili

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Tvrtke i poslovanje

Volontiranje zaposlenika donosi dugoročne benefite i njima samima i poslodavcima i zajednici

Kada danas pričamo o volontiranju, unutar kompanije postoji sve više ljudi koji su upoznati s tim pojmom ili su se čak i sami okušali u volontiranju koje je bilo organizirano kroz tvrtku. To pokazuje da napredujemo, ali ima prostora za rast i uključivanje još većeg broja ljudi. 

Intervju

Poljski konzultant poručuje: Bez daljnjih odgoda, prilagodite propise i prakse gig ekonomiji

Radite kada želite, koliko želite, s kime želite. Ovo su pogodnosti rada na kojima se gig ekonomija proslavila, ali to ne znači da u praksi uvijek cvate cvijeće...

Istraživanje

50% hrvatskih kupaca primarno kupuje u hrvatskim online trgovinama

Hrvatski online kupci znatno više vjeruju domaćim web trgovinama te iskustvo kupnje na njima ocjenjuju pozitivnim. Među najbitnijim stavkama koje su im iznimno važne navode cijenu dostave, mogućnosti plaćanja, kvalitetne akcije, besplatan povrat - i recenzije!

Intervju

Infobip o privlačenju generacije Z: Ove godine gotovo 2000 prijava na program za mlade talente!

Infobip je već niz godina uključen u akademsku zajednicu, no posebno su uspješni u privlačenju mladih talenata na svoje programe pripravništva. Samo ove godine dobili su nešto manje od 2000 prijava, a otvara se i novi ciklus prijava!

Novost

Prvo europsko gimnastičko online natjecanje pratite putem hrvatske platforme, Elevien

Natjecanje "European Men’s Artistic Gymnastics Online Test Event!" sprema se ući u povijest kao prvo 100% live online gimnastičko natjecanje.