
Počela je crowdfunding kampanja za uvođenje robotike i umjetne inteligencije u škole diljem Hrvatske
Podrškom kampanje “Izgradi Školu budućnosti” svaka peta škola u Hrvatskoj dobit će program robotike, umjetne inteligencije ili Internet of Things.
Danas je pokrenuta kampanja grupnog financiranja Izgradi Školu budućnosti u organizaciji tvrtke STEMI, uz partnere Infobip, A1 Hrvatska te potporu Microblinka i drugih tehnoloških kompanija. Cilj kampanje je prikupiti milijun kuna da se projekt Škola budućnosti uvede u 220 hrvatskih škola te time učenicima približi svijet robotike, umjetne inteligencije i IoT-ja.
Prema riječima Marina Trošelja, direktora tvrtke STEMI, kampanjom žele proširiti most između škola i tehnološke industrije koji već godinama grade.
Želimo znanja i praksu iz naših najboljih tehnoloških kompanija dovesti u svaku petu školu u Hrvatskoj i time ih pretvoriti u Škole budućnosti.
“Ubrzo ćemo našim učenicima i učiteljima omogućiti razgovor s kolegama iz drugih zemalja…”
Projekt Škola budućnosti već se provodi u svakoj desetoj školi u Hrvatskoj, a Netokracija je detaljno pratila ovaj projekt od njezina početka. U njemu sudjeluje više od 350 učitelja i 2000 učenika koji uz pomoć eksperata iz tehnoloških firmi rade projekte za unaprjeđenje lokalne zajednice.
Učenici kroz tehnološke izazove dobivaju najtraženija znanja na tržištu, a kroz timski i projektni rad razvijaju ključne meke vještine za uspješnu karijeru u tehnološkoj industriji. Učitelji se s druge strane educiraju o novim tehnologijama te im se koristeći inovativnu edukacijsku platformu značajno olakšava priprema i provedba nastave.
Podrškom ovoj kampanji svaka peta škola u Hrvatskoj dobit će pristup najmodernijim znanjima, uz suradnju s najboljim stručnjacima u Hrvatskoj, ističe Slobodan Velikić, direktor razvoja poslovanja Stemija:
Ubrzo ćemo našim učenicima i učiteljima omogućiti razgovor s kolegama iz drugih zemalja koji također sudjeluju u našim programima.
Učenici se tako već u školskim klupama počinju pripremati za poslove budućnosti u kojima ih svakako čeka rad u međunarodnom okruženju, a kroz praktičan rad svojim projektima unaprjeđuju lokalnu zajednicu.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.