Studirajte informatiku u Puli, od toga dvije godine u Finskoj i ponesite finsku diplomu!

Studirajte informatiku u Puli, od toga dvije godine u Finskoj i ponesite finsku diplomu!

U Puli se pokreće studij Informacijskih tehnologija čiji je cilj proizvoditi softverske inžinjere, a pokreće se u suradnji s finskim Sveučilištem za primjenjene znanosti VAMK i Politehnikom Pula pa će tako i studenti dobiti finsku diplomu. Uz to, zadnje dvije godine studija studenti mogu provesti u Finskoj. Studij se izvodi u suradnji s ECPD-om (Europski centar za mir i razvoj).

Upišite se i završite s finskom diplomom!

U Puli se pokreće studij Informacijskih tehnologija čiji je cilj proizvoditi softverske inžinjere, a pokreće se u suradnji s finskim Sveučilištem za primjenjene znanosti VAMK i Politehnikom Pula pa će tako i studenti dobiti finsku diplomu. Uz to, zadnje dvije godine studija studenti mogu provesti u Finskoj. Studij se izvodi u suradnji s ECPD-om (Europski centar za mir i razvoj Sveučilišta za mir Ujedinjenih Naroda).

Jedan od naglasaka ovog studija bit će stjecanje praktičnih i primjenjivih znanja kako bi studenti odmah nakon diplome mogli odgovarati tržištu rada. VAMK je jedno od modernijih sveučilišta koje je upravo kroz suradnju s finskom IT industrijom steklo iskustvo u obrazovanju kadrova koji se mogu nositi s realnim potrebama IT industrije; upravo je prema programu VAMK sveučilšta i organiziran ovaj studij u Puli, a domaći predavači će biti certificirani.

Organizatori studija kažu kako će program biti prilično intenzivan – svaki semestar od te četiri godine imat će po devet kolegija, a studenti će biti raspoređeni u male grupe. Toni Milovan, koordinator studija, za Netokraciju je objasnio kako imaju i feedback studenata:

Zamjerka studenata svim studijima (u Puli, op. a.) je nedostatak specijaliziranih i stručno orijentiranih predmeta, te pretjerana općenitost i nedostatak primjenjivih znanja pri završetku studija. S druge strane imamo na tržištu potražnju za programerima (nekoliko jačih firmi je u Istri koje gutaju programere), pa je to motivator. Imamo i dosta programera bez završenog fakulteta koji traže način da formaliziraju svoje znanje, pa im je ovo jedan od načina.

Kako je institucija zapravo visoka tehnička škola, mi za predavače možemo uzeti (i uzimamo) ljude iz prakse, inženjere, diplomirane informatičare, programere i sl. tako da je sam program aktualniji od klasičnog akademskog kurikuluma. Dobar dio njih je već radio na postojećim studijima i generalno su bili dobro ocijenjeni od strane studenata.

Prijave na novi studij Informacijskih tehnologija (može se obaviti online) traju do 26. listopada i ukoliko se skupi dovoljan broj studenata, nastava počinje u studenom. Cijena studija je 3,000 EUR za akademsku godinu, a boravak u Finskoj stoji dodatnih 150 EUR mjesečno za subvencionirani smještaj i prehranu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Novost

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.

Tvrtke i poslovanje

10 godina Lean Startup Hrvatska: Ekosustav nekad i danas, što je plan za Smion?

Nakon 10 godina i na desetke radionica, edukacija i događaja Lean Startup Hrvatska postaje Smion te se nastavlja još više fokusirati na razvoj poduzetničkog i inovacijskog ekosustava. U velikom intervjuu, komentiramo desetljeće iza njih, kao i okolnosti na domaćoj sceni nekada i danas.

Analiza

Diskriminira li PlayStation Store Hrvate? Popusta nemamo, euro se tek uveo, a plaćali smo bonovima…

Domaće obožavatelje PlayStation konzole ova godina nije nimalo mazila. Štoviše cijelu godinu obilježio ih je osjećaj "zadnje rupe na svirali" jer sve do sredine studenog nisu mogli kupovati karticama. Zašto? PlayStation Store 11 mjeseci nije prešao na euro niti je dvojno iskazivao cijene...

Tvrtke i poslovanje

Volontiranje zaposlenika donosi dugoročne benefite i njima samima i poslodavcima i zajednici

Kada danas pričamo o volontiranju, unutar kompanije postoji sve više ljudi koji su upoznati s tim pojmom ili su se čak i sami okušali u volontiranju koje je bilo organizirano kroz tvrtku. To pokazuje da napredujemo, ali ima prostora za rast i uključivanje još većeg broja ljudi. 

Tvrtke i poslovanje

Poljski konzultant poručuje: Bez daljnjih odgoda, prilagodite propise i prakse gig ekonomiji

Radite kada želite, koliko želite, s kime želite. Ovo su pogodnosti rada na kojima se gig ekonomija proslavila, ali to ne znači da u praksi uvijek cvate cvijeće...