Što Hrvati rade na internetu i na kojim web stranicama? – infografika
Digipark nam u infografici predstavlja kolika je zastupljenost interneta u hrvatskim kućanstvima, za što se koristi, te koje su najpopularnije hrvatske stranice. Osim toga, infografika analizira i online oglašavanje i korištenje društvenih mreža u Hrvatskoj.
McCann Digipark nam u infografici predstavlja kolika je zastupljenost interneta u hrvatskim kućanstvima, za što se koristi, te koje su najpopularnije hrvatske stranice. Osim toga, infografika analizira i online oglašavanje i korištenje društvenih mreža u Hrvatskoj:

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Berislav Lopac
21. 01. 2012. u 8:45 pm
Prestao sam čitati kad sam vidio da su 62% korisnika Interneta žene, a 65% muškarci. Pretpostavljam da Hrvatska ima vrlo velik broj useljenika s Gethena”. 😀
Berislav Lopac
21. 01. 2012. u 8:46 pm
Aha, sad kužim, to je udio u ukupnoj populaciji. Bilo bi jako lijepo da su to i istaknuli… :-/
Ivana Šaškor
21. 01. 2012. u 9:28 pm
I mene je to zbunilo u prvi čas 😀
Nikola
22. 01. 2012. u 12:18 pm
Ne razumijem baš ovaj dio sa youtube kanalina – pa ja sam imam 10, 11 videa, koji su nekoliko puta više pogledaniji od svih onih navedenih, i imam puno više channel view-a, a nisam na listi 🙂
A osim mene, postoji još jaaaaaaaaaako puno osoba iz RH koji imaju puno popularnije videe..
Tak da, mi nije baš najjsanije kak su izračuanali te podatke
Matej
22. 01. 2012. u 6:05 pm
Problem je što se većina ovakvih “infografika” radi zbog samopromocije kompanije, ne u svrhu objektivne statističke analize tržišta. Pokupe se nerelevantne informacije sa socialbakersa (iznimno nepopularan kod nas) i na brzinu sklepa jako loša vizualna reprezentacija brojki jer to tako rade vani. Razlika je što vani to ljudi rade kvalitetno, dok ovdje to nije slučaj. Nadam se da će ovaj komentar bit odobren, za razliku od prošlog. Pozdrav.
Anita
01. 02. 2012. u 4:22 am
Čudovito! Čestitam! Zbog tek pltrekoih ladanjskih mjeseci preporučam ovaj uradak još malo vratiti na Naslovnicu, i to zato da nekome ne promakne, kao što je skoro meni!?B. Ručević
miki
23. 01. 2012. u 3:11 pm
Ovo nije ni i od infografike…