Nanobitova igra Hollywood Story može se trenutno pohvaliti istaknutom pozicijom na globalnoj razini Googleovoj trgovini aplikacija, i to u istoj kategoriji s velikim izdavačima mobilnih igara kao što su Gameloft, Activision ili Ubisoft. Kako, zašto i što to znači za akviziciju novih korisnika, ispričao nam je Nikola Stolnik, voditelj marketinga u Nanobitu.
Nanobitova igra Hollywood Story, koja je objavljena u svibnju prošle godine, do sada je preuzeta ukupno čak 8 milijuna puta (4 milijuna puta na Androidu te isto toliko puta na iOS uređajima), a redovito se nalazi među top grossing aplikacijama. No, sada je dobila dodatan vjetar u leđa od Googlea – stavljena je u istaknuto mjesto u kategoriji New and updated games u Play Storeu, čime se Nanobit našao uz bok velikih izdavača kao što su Gameloft, Activision ili Ubisoft. Ovakva vidljivost na globalnoj razini znači više preuzimanja, odnosno nove korisnike te bolji plasman na top ljestvicama igara i aplikacija, potvrđuje Nikola Stolnik, voditelj Nanobitovog marketinga. Kako kaže, to konkretno znači pet puta veći broj preuzimanja igre u odnosu na klasične rezultate.
No, znači li to da automatski dolaze i korisnici koji su spremni na kupovinu unutar igre, jer je, na kraju krajeva, Hollywood Story freemium aplikacija? Nikola kaže:
Možemo svakako govoriti o korisnicima koji više plaćaju. To je odmah vidljivo pri usporedbi relativnih brojki odnosa kupaca i nekupaca tijekom perioda unutar i izvan isticanja u Google Playu.
Akvizicija korisnika kroz različite kanale

Nanobit već nosi oznaku Top Developera, a uz to ovo im nije prvi put da imaju istaknutu poziciju s igrom, pri čemu su morali zadovoljiti različite Googleove kriterije. Uz to, Google top izdavačima dodjeljuje Google Play Account menadžere koji svojim recenzijama i ocjenama pomažu razvoj igre kako bi što više bila u skladu s njihovim standardima, objašnjava Nikola:
Ako igra zadovoljava Google standarde, ulazi u natječaj za isticanje na Google Playu, a samo se najbolje od njih ističu.
Dodaje kako im visokokvalitetan odnos i suradnja s Googleom pomažu pri samoj akviziciji korisnika i rastu baze korisnika aplikacije. Međutim, ovo nije jedini način kako provode akviziciju korisnika, jer uz Facebook i Google koriste za to desetak specijaliziranih mreža, pojašnjava Nikola:
S obzirom na specifičnost marketinških aktivnosti u mobilnom svijetu, u svakom trenutku imamo aktivnih nekoliko testova novih mreža i taktika za akviziciju korisnika.
Osim što isticanje u trgovini aplikacijama, posebice na globalnoj razini, akviziciju korisnika olakšava, ujedno daje i potvrdu timu da su napravili jednu dobru (holivudsku?) priču.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.