Pokretanje web shopa je vrlo opsežan i izazovan posao s brojnim segmentima na koje treba obratiti pažnju. Vlasnicima web shopova se vrlo često potkradu neke ili sve od ovih sedam veličanstvenih pogrešaka. Dobra vijest - sve se daju ispraviti. S obzirom da u online prodaji imate vrlo malo vremena da zaokupite i zadržite pažnju posjetitelja, morate se pobrinuti da svi segmenti vašeg web shop funkcioniraju optimalno.
Pokretanje web shopa je vrlo opsežan i izazovan posao s brojnim segmentima na koje treba obratiti pažnju. Vlasnicima web shopova se vrlo često potkradu neke ili sve od ovih sedam veličanstvenih pogrešaka. Dobra vijest – sve se daju ispraviti. S obzirom da u online prodaji imate vrlo malo vremena da zaokupite i zadržite pažnju posjetitelja, morate se pobrinuti da svi segmenti vašeg web shop funkcioniraju optimalno.
Proces online kupovine promatrajte kao eliminacijsku utrku, samo što u ovom slučaju vi eliminirate vaše potencijalne kupce loše odrađenim segmentima u web shopu. Što su greške veće, tu su veće i šanse da će kupci odustati na putu do finalizacije prodaje. Savjetujemo vam da slijedite ABT filozofiju poslovanja web shopa (Always Be Testing) te na taj način uvijek provjeravate različite dizajne i pristupe kupcima. Vrlo često ćete se iznenaditi koliko naizgled male promjene u nekom segmentu znaju pokazati velike razlike u rezultatima!
1. Loš opis proizvoda
2. Nedostatak podataka o vašem poduzeću
3. Kompliciran checkout proces
4. Loša pretraga stranice
5. Premalo opcija za plaćanje
6. Upsells & Cross-sells
7. Nedostatak često postavljanih pitanja
Posjetitelji imaju mnogo pitanja, stoga nastojite odgovoriti na njih prije nego vam se oni moraju obratiti porukom, mailom ili telefonom. Pružite im sve potrebne informacije o uvjetima poslovanja, troškovima dostave, garancijama ali i o vama osobno, odnosno vašem poduzeću. Posjetitelji žele znati da se iza web stranice koju posjećuju nalaze stvarni ljudi s kojima se mogu identificirati, tako da je uvijek preporučljivo biti transparentan i jasan kada se postavi pitanje tko stoji iza virtualnog paravana. Ovo posebice vrijedi za sve one koji svoje poslovanje baziraju na sebi kao brendu, dakle, razne umjetnike i osobe koje se bave izradom vlastitih proizvoda, odnosno onih koji se bave drugim uslugama (primjerice privatni treneri, savjetnici i sl.).
Iako postoji još niz grešaka koje se mogu napraviti tijekom faze dizajniranja i izrade web shopa, budite sigurni da ćete znatno unaprijediti kvalitetu vašeg poslovanja ako se potrudite da izbjegnete navedene stavke.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
JOSIP
16. 03. 2017. u 11:10 pm
NEMA TU PRIVATNOST, KAO ŠTO JE BILO, KI ĆE I ZNA ZAJNO ZNA ŠTO IMAŠ I JOŠ TI NAKRCA TUĐI DUG! LIPO MI JE BILO SA ŠKATULAMI OD TELAVIZIJE, BEZ OVIH advokata HRT, bilježnika i svega ovog RUGLA I LOPOVLUKA