
Good Game Adria kreće u rujnu: Prva regionalna B2B esport liga prilagođena radu od doma (s humanitarnim karakterom)
Good Game nakon investicije kreće u širenje i pokretanje prve regionalne B2B esport lige, a koja će biti prilagođena radu od doma. Više o jedinom sportu koji je preživio vrijeme izolacije i kako gamingom oživjeti team buildinge razgovarali smo s osnivačem - Nikolom Stolnikom.
Kad su svi sportovi stali, esport je ostao aktivan – jedini aktivan sport. Gaming također! Što karantena, ali i kriza koja dolazi znači za esport kao – ne samo industriju, već i team building u tvrtkama – Mia i ja smo pričali s osnivačem Good Gamea, Nikolom Stolnikom. Jer, ako ne možemo po šumama i restoranima, možemo li po CS:GO terenima? S Nikolom smo pričali:
- Kako esport i gaming rastu u vrijeme COVID-19 i vrijeme krize?
- Zašto su esport i gaming savršeni za team building u doba krize, kad zaposlenici nisu u uredima, a tvrtke smanjuju budžete?
- Koji međunarodni brendovi sad ulažu više u esport kao savršenu priliku za marketing?
- Što se događa na hrvatskoj esport sceni i što je potrebno za daljnji razvoj?
Good Game Adria nova je razina poznatog B2B turnira
Povod za temu nam je zapravo Good Gameov novi projekt kojim žele team building dodatno prilagoditi “novoj normali”. Good Game je krenuo 2016. kao B2B turnir u gamingu, a zahvaljujući investiciji od više od 2 milijuna kuna plan za 2020. je bilo organizirati turnire širom svijeta pa tako i u Kini.
Iako u podcastu pričamo kako je situacija s COVID-19 nakratko zaustavila njihove planove, Nikola je isto tako ekskluzivno za Netokracija Podcast otkrio novi projekt: Good Game Adria B2B ligu:
Deset do dvadeset posto zaposlenika u mnogim tvrtkama koje su igrale u Good Gameu se vratilo u urede. Iako izvršavaju učinkovito zadatke, izgubili su osjećaj dodira s kolegama. Dodatni izazovi za bilo kakav team building su nemogućnost okupljanja 50, 100 ili više ljudi “offline”, ali i problem financiranja takvog projekta u ovo doba.
Good Game Adria je potencijalno rješenje za ne samo postojeće sudionike njihovih turnira, nego i cijeli niz novih tvrtki koje su otkrile gaming među svojim zaposlenicima. Natjecanje će biti dvotjedna regionalna liga koja će se održati u rujnu u kojoj će se tvrtke natjecati online (savjetuje se da se timovi natječu u istoj prostoriji – primjerice u uredu), pri čemu će finale biti offline.
Dodatni humanitarni karakter natjecanju po kojem je Good Game poznat od prvog dana (nedavno su organizirali 24-satni Streamathon za Palčiće) je prilika da timovi tvrtke pri registraciji odaberu udrugu za koju će igrati – a kojoj će se u slučaju njihove pobjede donirati dio nagradnog iznosa. Dosadašnji model Good Game Liftova u kojem se startupu osigurava 100 tisuća kuna za početni razvoj ostaje za neka bolja vremena, napomenuo je Nikola.
Pobjednik Good Game Adria natjecanja će sudjelovati u velikom finalu s drugim pobjednicima regionalnih Good Gameova koji će se, primjerice, održati u Berlinu i Hamburgu.
Dosta teksta, pogledajte i poslušajte podcast!
Sve detalje možete pogledati i poslušati u novom Netokracija Podcastu, pri čemu Nikola najavljuje Good Game oko 12:47:
Slušajte Netokracijin podcast i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta te Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.