5 osobina generacije Z koje morate poznavati u turističke svrhe

5 osobina generacije Z koje morate poznavati da biste im mogli iznajmljivati smještaj

Za generaciju Z posjet destinacijama poprilično je ozbiljna stvar. A i za vas bi trebala biti, s obzirom na činjenicu da će ova generacija svojim specifičnim potrebama i načinima komunikacije jako, više od prethodnih generacija, utjecati na prilagodbu turističkih subjekata u budućnosti. Zato vam danas donosimo neke od obrazaca njihovog ponašanja na koje biste trebali obratiti pozornost. I razmisliti što po tom pitanju raditi.

Generaciju Z čine osobe rođene od sredine devedesetih pa do danas, a dolazi nakon razvikanih milenijalaca. No, za razliku od ovih potonjih, generacija Z tek ulazi u svijet putovanja, neki s roditeljima, a neki sami, doživljavajući to kao početak svoje zrelosti. Kako biste im pružili što bolje turističko iskustvo, donosimo nekoliko informacija o ovoj generaciji koje biste trebali uzeti u obzir.

Oprezni su oko potrošnje

Poučeni recentnim turbulencijama u gospodarstvu globalno, što je dodatno pojačano njihovom razinom edukacije (sve obrazovaniji) te sposobnošću da lako i efikasno dođu do informacija, sredstva troše pametno. Zato, u komunikacijskom segmentu svog smještaja, morate biti poprilično oprezni kad je riječ o prezentaciji vrijednosti za novac.

Ako u računicu ubacimo rastući broj izvora iz kojih crpe informacije i uspoređuju smještaj, to znači da biste trebali jako dobro analizirati poteze svoje konkurencije – smještaja iz istog grada koji spada u vaš cjenovni rang ili, s druge strane, nudi isti broj ležaja, sadržaja ili okruženje kao i vi. Pogotovo je bitno, uzimajući u obzir njihov sustav vrijednosti, naglasiti iskustva (vezana uz smještaj ili destinaciju) koja predstavljaju dodanu vrijednost njihovom doživljaju svijeta. Uz kvalitetne slike i opis, ne zaboravite označiti sav sadržaj koji vaš smještaj ima, kako vas Airbnb ili Booking filtriranje ne bi izostavilo s liste rezultata. 😉

Jako kratak period kojim se zadržava njihova pozornost

Što ta informacija predstavlja za vas? Putokaz ka tome da, kad u svojim naporima dosežete nove generacije putnika, fokus usmjerite u snažne vizualne online materijale. Kratke poruke, dobivene kroz upečatljive slike i videa, ključ su dolaska do njihove svijesti. Bilo da je riječ o fotogaleriji na nekoj od booking platformi ili Facebook videu kojim predstavljate svoj smještaj – potrudite se da komunicirate ključne razloge dolaska u vašu destinaciju i smještajnu jedinicu.

Omiljene digitalne platforme

YouTube, Snapchat i Instagram posebno dobro “prolaze” kod ove demografske grupe putnika. Budite prisutni tamo. Jer oni, jednostavno, vole ponešto privatnije platforme, s mogućnošću praktične uporabe videa i stvaranja vlastitog sadržaja kroz priče (foto ili video).

Ideja: zašto ih ne biste netom nakon rezervacije dodali kao prijatelja na jednoj od platformi kako biste im servirali real-time uvod u sve što smještaj i destinacija nude? Ili pak, učinili to nakon check-ina, sugerirajući im tako koja su vrijedna mjesta za posjetiti, a na njihovom jeziku? Na taj način uklapate ih u destinaciju i prije nego ju imaju priliku iskusiti, a to je ono što oni žele. Nije tu riječ samo o njima kao primarnim gostima, riječ je i o situaciji kada pripadnici generacije Z putuju sa svojim roditeljima. Jer, ako djeca onih koji posjeduju budžet za putovanje ponesu kući poseban dojam na bazi komunikacije koju su doživjeli, ni roditelji to neće lako zaboraviti (utjecaj ove generacije na odluke njihovih roditelja nije bezazlen). A povratak u vaš smještaj i sljedeću godinu ili preporuka krugu prijatelja dobar je smjer ka povećanoj profitabilnosti.

Video sadržaj

Video je njihova stvar. Gledaju dva puta više videa na mobilnim uređajima nego druge generacije, a 70% ih gleda bar 2 sata videa na YouTubeu dnevno. Nađite način kako kvalitetnim videom prezentirati ono što radite. Vežite smještaj uz destinaciju i doživite cjelokupno iskustvo kao uslugu koju nudite. Kroz video sadržaj pokažite da vaš smještaj nije samo krevet, tuš kabina i kuhinja. Vi prodajete pogled na katedralu, jutarnji žamor s tržnice i 20 kilometara udaljeni rafting na rijeci. Upakirajte to u video i educirajte se o tome po kojoj cijeni, gdje, kada i kome točno ga trebate distribuirati.

Digitalna integracija

Oni su prva generacija koja je s tehnologijom rođena. Od malih nogu znaju se služiti različitim tehnološkim uređajima i brzo uče o mogućnostima istih, a dnevno koriste i po nekoliko uređaja (pametni telefon, tablet, laptop, stolno računalo, TV) na kojima gotovo svi provode bar jedan sat dnevno. Digitalna okolina je njihovo područje. I zato razmislite o tome što vaš apartman ili kuća trebaju sadržavati. Tablet, pametnu televiziju ili stolno računalo? Možda ipak sve troje.

A digitalno iskustvo novih generacija gostiju doslovno je nezamislivo bez kvalitetne internetske veze. Za nju se, kao zlatni partner projekta Digitalni iznajmljivači, pobrinuo Vipnet.

10 GB superbrzog interneta za 10 kn ili neka druga opcija – na vama je da izaberete.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Web 3

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Izvještaj

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Prikaz

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Sponzorirano

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Sponzorirano

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.