Geekete ljetni dvobroj uz poduzetnicu Anu Pejić

Geekete ljetni dvobroj uz poduzetnicu Anu Pejić

U ljetnom dvobroju za lipanj i srpanj ugostili smo poduzetnicu Anu Pejić iz Osijeka koju smo susreli na nedavno održanoj konferenciji Tvitomanija, na kojoj je Ana održala predavanje o razvoju i poslovanju svoje agencije Kanapejić.

Poduzetnica Ana Pejić za Netokraciju (Snimila Marinshe)
Poduzetnica, model, TV voditeljica, sportašica… Ana Pejić za Netokraciju (Snimila Marinshe)

Stigle su nam vruće ljetne temperature koje najavljuju još jedno dugo toplo ljeto ispred nas. Tim povodom, pobrinuli smo se da vam olakšamo radni ljetni dan još jednim wallpaperom s kojeg se već tradicionalno, treću godinu, smiješe naše geekete iz domaćeg javnog online života – one su naše poduzetnice, informatičarke, web i grafičke dizajnerice, marketingašice, twitterašice… U ljetnom dvobroju za lipanj i srpanj ugostili smo poduzetnicu Anu Pejić iz Osijeka koju smo susreli na nedavno održanoj konferenciji Tvitomanija, na kojoj je Ana održala predavanje o razvoju i poslovanju svoje agencije Kanapejić

Svoje radno iskustvo Ana je počela graditi odmah po završetku srednje škole, što joj je omogućilo stjecanje širokog spektra znanja kojeg je iskoristila za podizanje vlastitog poslovanja, u kojem danas zapošljava. Kanapejić komunikacije je specijalizirana agencija za komunikaciju, kako s medijima tako i na društvenim mrežama, a među svoje usluge ubraja i vođenje komunikacijske edukacije, organizaciju događaja, vođenje osobnog PR-a te izradu publikacija. Anu možete kontaktirati putem njezinog LinkedIn profila te pratiti na Twitteru. Vrijednim curama iz Osijeka želimo ugodno radno ljeto i nove poslovne uspjehe.

Ana mi je pozirala i za set umjetničkih fotografija (Snimila Marinshe)
Nakon što smo snimile kalendar, Ana je pozirala za set umjetničkih fotografija “Latent Love”  (Snimila Marinshe)

Wallpaper možete preuzeti kao pretplatnik našeg besplatnog mjesečnog newslettera.

Na prvom kalendaru za početak 2010. upoznali ste @badbrunettebabe, dragu nam BlackBerryjem opsjednutu tviterašicu. Nakon nje prebacili smo se na linuksašicu Maju. Za ožujak nam se pridružila nam se studentica prava i geeketa  tviterašica @taroofie, u travnju World of Warcraft gamerica Maja Homen, a u svibnju smo na desktopovima imali iPhoneašicu Ivu! U lipnju smo se pak družili s šminkericom i geeketom, zapravo urednicom Šminkerice, Ivanom! U srpnju nas je u ljeto uvela Maja te pratile dizajnerice Ivna i Barbara. U 2011. godinu uvela nas je najpoznatija geeketa na svijetu, Veronica Belmont. Nakon nje slijedila je aktivna tviterašica Maja te The Next Webova Hermione Way.

Ana u konceptualnoj umjetničkoj fotografiji "Mind Games" (Snimila Marinshe)
Ana u konceptualnoj umjetničkoj fotografiji “Mind Games” (Snimila Marinshe)

U kolovozu prošle godine ste na svoj wallpaper mogli dodati internetsku poduzetnicu i investitoricu Tammy Camp. Godinu smo završili s arhitekticom i 3D dizajnericom Sarom Renar. Fatalnu 2012. godinu započeli smo sa sitnom ali dinamitnom poduzetnicom Leah Busque. Bijelu veljaču ukrasila je plava twitterašica Monika,  ljeto poduzetnica Dragana a novu jesensku šemu otvorila je twitterašica Zvjeronika, nakon koje su uslijedile mlade poduzetnice Josipa Majić i Ana Burica! 2012. godinu završili smo s najpoznatijom podcastericom na svijetu – Sarah Lane! U novu 2013. godinu ušli smo s marketingašicom Idom Pandur i poduzetnicom Anom Eterović. Proljetnu shemu otvorili smo sa startup djevojkom Antiom Đordić, lječnicom Martinom Veselčić i novinarkom Miom Biberović… Tko je sljedeći? Pretplatite se i saznajte uskoro!

Nakon što se prijavite na naš besplatni newsletter (Kliknite na “Pratite Netokraciju” na vrhu stranice!), početkom mjeseca dobivat ćete novi kalendar u desetak veličina za sve moguće računalne rezolucije.

Osim kalendara, uskoro ćemo početi slati i tjedne preglede svih novosti s Netokracije. Želite kalendar i sve sadržaje koji dolaze s njim? Prijavite se i riješite brige.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Programiranje

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Kolumna

Što zajedničko imaju cajke, McDonald’s i Jack Daniels? Izvrsno targetiranje potreba.

“Zašto su cajke toliko popularne?" pitanje je koje se svako malo vrati "na tapet". Na tom tapetu uz cajke i neke druge ukuse i interese sjede razni brendovi koje određene skupine štuju kao dio njihovog identiteta. Pitanje brendinga proizvoda tako više nije samo marketinško, kao što ni pitanje cajki - nije samo glazbeno.

Što ste propustili

Novost

Google dobio zeleno svjetlo za akviziciju Photomatha

Službeno je - aplikacija Damira Sabola koja pomaže kod učenja matematike postat će dio Googlea.

Tvrtke i poslovanje

Factory se u potpunosti oprostio s Plavom tvornicom i doživio potpuni rebranding

Iako je Plava tvornica još ranije promijenila ime u Factory, sada ostaje i bez prepoznatljive plave boje doživjevši kompletan rebranding. Koliko je takav korak bio zahtjevan, ali i potreban, otkrila nam je direktorica marketinga Marijana Butorac.

Sponzorirano

Kako su Konzumovi plišani Zvjerići uz AR tehnologiju postali virtualne igračke?

Kampanje maloprodajnih lanaca koje potiču pozitivne promjene, ali u isto vrijeme nude zabavne sadržaje za djecu u Hrvatskoj su sve popularnije. Konzum ponovno ide korak dalje i u najnovijoj takvoj kampanji donosi virtualne likove Zvjerića.

Karijere

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Startupi

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.