Gamechuck za novu videoigru potpisao izdavački ugovor u vrijednosti preko milijun kuna

Gamechuck za novu videoigru potpisao izdavački ugovor u vrijednosti preko milijun kuna

Videoigra Midwintär pronašla je svog izdavača, Rogue Games u čijem se odboru nalaze bivši predsjednici Nintenda i Sonyja te bivši poslovni direktor LucasFilma.

Hrvatski studio za razvoj igara Gamechuck niže novi uspjeh. S jednog od najvećih svjetskih sajmova videoigara – Gamescoma, stiže vijest o izdavačkom ugovoru s Rogue Games u vrijednosti od preko milijun kuna za sljedeću Gamechuckovu videoigru Midwintär.

Gamechuck razvija videoigre od 2017. godine od kojih možemo istaknuti nedavni Speed Limit, jedan od prvih vApe Escape i trenutni u razvoju Trip the Ark Fantastic za kojeg su dobili nepovratna financijska sredstva EU potprograma Creative Europe – MEDIA u iznosu od 149.400 eura. Time su postali prvi studio iz Hrvatske kojemu je uspjelo financiranje videoigre iz EU fondova. Njihov rad prepoznat je i na svjetskoj razini zbog čega su pokupili i nekoliko nagrada.

Osnivač Aleksandar Gavrilović početkom ovog ljeta gostovao je u našem podcastu gdje se dotaknuo teme kako izgleda lov na izdavače i što je potrebno tražiti, a saznali smo novosti i o projektu oživljavanja animiranog lika profesora Baltazara u virtualnom svijetu igara.

Tko je Rouge Games u ovoj priči?

Rogue Games je američka izdavačka kuća iz San Matea s uredima u Seattleu i Los Angelesu koju su pokrenuli veterani industrije video igara u čijem se odboru nalaze bivši predsjednici Nintenda i Sonyja te bivši poslovni direktor LucasFilma. U njihovom portfelju nalaze se nagrađivane igre kao što su Sociable Soccer ‘21™ i Arcanium.

Matt Casamassina, CEO Rogue Gamesa, hvali Gamechuck i oduševljen je njihovim dosadašnjim radom:

Veliki smo obožavatelji Gamechucka još od kada smo po prvi put igrali Speed Limit, njihovu žestoku i retro igru koja miješa žanrove. S druge strane, Midwintär koristi pixelart, ali igra zapravo ne može biti drugačija od tipične u tom segmentu. Ovo je igra o strategiji. O tome kada napasti, kada se šuljati i kada se skrivati. Nakon što smo duboko zaronili u action-stealth iskustvo na samo kratko vrijeme, znali smo kako moramo pomoći u pokazivanju ove igre igračima diljem svijeta.

A sada Midwintär, igra koja spaja Gamechuckovu ljubav prema narativnim i arkadnim igrama, postaje dio tog bogatog portfelja.

Što je Midwintär?

Midwintär je akcijska stealth igra inspirirana srednjovjekovnim horor folklorom s jakim naglaskom na priču. Igra svako malo mijenja tempo u rasponu od brze akcije do promišljenog taktiziranja, pri čemu posebnu ulogu ima inovativna mehanika tračanja i širenja glasina (da, ogovarate po selu!) među neigrivim likovima (NPC-ovima).

Usto, igra nudi na izbor upravljanje s tri različita lika, a to su vukodlak, vampir i vještica koji su u udruženom osvetničkom pothvatu protiv zlokobnog religijskog kulta. Također, Midwintär će biti moguće igrati u društvu do tri igrača putem podijeljenog ekrana, odnosno lokalnog multiplayera.

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Prikaz

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?