Five Minutes Experience: Novi UX team Pet minuta predvođen Merlinom Rebrovićem

Five Minutes Experience: Novi UX team Pet minuta predvođen Merlinom Rebrovićem

Zagrebačka tvrtka Pet minuta, koja se bavi razvojem mobilnih aplikacija te u kojoj je nastao startup ShoutEm, odlučila je ući na tržište izrade korisničkih sučelja te razvoja user experiencea formiranjem Five Minutes Experience. Radi se o posebnom timu koji će unutar Pet minuta, tvrtke koja sad broji 44 zaposlenika, nuditi usluge izrade korisničkih sučelja za mobilne i web aplikacije.

(Korisničko) iskustvo Pet minuta…

Zagrebačka tvrtka Pet minuta, koja se bavi razvojem mobilnih aplikacija te u kojoj je nastao startup ShoutEm, odlučila je ući na tržište izrade korisničkih sučelja te razvoja user experiencea formiranjem Five Minutes Experience. Radi se o posebnom timu koji će unutar Pet minuta, tvrtke koja sad broji 44 zaposlenika, nuditi usluge izrade korisničkih sučelja za mobilne i web aplikacije.

Kao što suosnivač i direktor ShoutEma Viktor Marohnić navodi na svom blogu, Five Minutes Experience će biti predvođen Merlinom Rebrovićem, talentiranim dizajnerom koji je se s programiranja prebacio na dizajn, a netokratima je poznat po radu na aplikaciji Kad će Kiša. Marohnić zaključuje kako je stvaranje ovog tima “šlag na tortu” uspješne 2012. za Pet minuta i ShoutEm. Dok je Pet minuta dobio desetak novih klijenata te dva ključna R&D projekta u SAD-u (što je sigurno olakšala sad već duža Marohnićeva prisutnost u New Yorku), ShoutEmovi prihodi narasli su za 1300 posto te ih ove godine mjere u milijunima kuna.

Četveročlani UX tim

Rebrović se u međuvremenu zaposlio u Pet minuta gdje zajedno s još trojicom dizajnera (Vedran Židanik, Siniša Cvahte, Andrej Radišić), čini okosnicu novog tima te je njen voditelj. Dok je Židanik poznat po “jednookim kreaturama” društvene mreže Trosjed koju je Pet minuta svojedobno stvorio te koju je potom preuzeo Net.hr, Chvate je dizajner unutar ShoutEma.

Četveročlani tim Pet minuta.

Marohnić je potvrdio kako UX tim unutar tvrtke stvaraju već godinu i pol, a da su odluku da njihove usluge ponude još olakšali dobre reakcije s konferencije WebCampZG na kojoj je Rebrović održao predavanje. Dizajneri Pet minuta stoga više neće stvarati unutar development usluga matičnih tvrtki, već i nuditi UX kao zasebnu uslugu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Marko Dugonjić

    Marko Dugonjić

    15. 12. 2012. u 8:18 am Odgovori

    Oho!

    Procesi demonstrirani na Pet Minuta siteu nisu user experience design, nego interface design. Momci su dobri, ali su UI dizajneri, ne UX dizajneri. Paper prototyping i iteracije nisu UX, nego UI napravljen kako treba. 🙂

  2. Viktor

    Viktor

    15. 12. 2012. u 6:52 pm Odgovori

    Kroz ovih par godina skupili ogromno iskustvo i naučili kako kreirati dobar User Experience i to pogotovo za mobile. Tu smo vidjeli/radili skoro sve tipove aplikacija. Dizajn UIa čini veliki dio toga.
    Rijetki su ljudi koji su tako specijalizirani i sa toliko iskustva kao ova ekipa gore.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Kolumna

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).