Farmeronovo novo sučelje dizajnirat će Goran Peuc poznat po svom radu na 24sata.hr, Croatia Osiguranja te Bonbon.hr

Farmeronovo novo sučelje dizajnirat će Goran Peuc poznat po svom radu na 24sata.hr, Croatia Osiguranja te Bonbon.hr

Farmeron je tijekom prošli nekoliko tjedana značajno pojačao svoje razvojne snage popunjavanjem ključnog mjesta frontend developera. Uz njega, osječkom startupu pridružuje se i Goran Peuc poznat po svom radu kao dizajner korisničkih sučelja te cjelokupnih korisničkih iskustava stranica poput Bonbonove nove web stranice, prve verzije Kolektive i 24sata.hr u nekim od najboljih hrvatskih web agencija, danas Nivasu, a nekad Code16-u - Netokraciji su ekskluzivno potvrdili Peuc te Farmeronov Matija Kopić.

Peuc prelazi u Farmeron iz Nivasa nakon dugogodišnje agencijske karijere.

Hrvatski startup Farmeron je tijekom prošli nekoliko tjedana značajno pojačao svoje razvojne snage popunjavanjem ključnog mjesta frontend developera. Uz njega, osječkom startupu pridružuje se i Goran Peuc poznat po svom radu kao dizajner korisničkih sučelja te cjelokupnih korisničkih iskustava stranica poput Bonbonove nove web stranice, prve verzije Kolektive i 24sata.hr (koji smo prvi prikazali na Netokraciji) u nekim od najboljih hrvatskih web agencija, danas Nivasu, a nekad Code16-u – Netokraciji su ekskluzivno potvrdili Peuc te Farmeronov Matija Kopić.

Priznati hrvatski dizajner će se u Farmeronu posvetiti razvoju sučelja sustava za praćenje produktivnosti farmi odnosno “Google Analyticsa” za farme kojeg su podržali akceleratori Seedcamp i 500 Startups, nakon čega su seed rundu od 1.4 milijuna dolara investicije poveli fondovi SoftTechVC te bostonski NextView Ventures.

Goran Peuc (poznat pod pseudonimom Daemon) se razvojem dizajna web stranica bavi već 12 godina, a posljednjih nekoliko godina radio je u agenciji Nivas gdje je zaslužan za razvoj sučelja stranica poput spomenute Kolektive, 24sata.hr, Digitela te Croatia Osiguranja. Kao predavač o dizajnu pojavio se na Web strategiji, zagrebačkom Grafičkom fakultetu te FFWD.Prou. S Filipom Radelićem razvio je i iPhone aplikaciju Cambox, zajedno s pripadajućom web stranicom.

Peuc je za Netokraciju otkrio kako očekuje kvalitetan rad na jednom projektu, za razliku od dosadašnjeg gdje se prebacio s klijenta na klijenta svakih nekoliko mjeseci:

Nadam se mogućnosti da se stvari dovedu do savršenstva, a ne da deadline ili budžet kažu stop. Farmeron je projekt koji je postao zaista veliki softver i više nije mala “igračka” tako da mu treba maltene razvoj sučelja od početka kako bi bi bio pravi radni internetski alat.

Kopić je za Netokraciju prokomentirao kako s Farmeronom zaista žele okupiti najbolji mogući tim za dugoročni razvoj proizvoda, ne-developerski koliko i developerski. Peuc će se, poput Željka Rihe koji je postao Farmeronov content i community menadžer, preseliti u Osijek gdje će raditi u njihovom razvojnom sjedištu.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Emanuel Blagonić

    Emanuel Blagonić

    07. 10. 2012. u 10:59 am Odgovori

    Za početak – drago mi je da je Farmeron našao ono što je tražio, te također želim puno uspjeha Goranu u njegovom radu u Farmeronu. Ono što me zanima, sasvim konkretno – ja sam mislio da Goran nije frontend developer (ono što su tražili u Farmeronu), jesam li se prevario?

  2. Luka

    Luka

    07. 10. 2012. u 12:36 pm Odgovori

    Prvo čestike Goranu ali i Farmeronu na akviziciji 🙂
    Mislim da ona mala rasprava od prije mjesec dva o nepokretnosti i nespremnosti na selidbu oko posla dobiva novi rasplet. A i drago mi je da Osjek malo po malo odvlači talent iz Zagreba, tko zna ako se ovako nastavi možda naša ravnica dobije epitet silicijske 🙂

  3. mvarga

    mvarga

    07. 10. 2012. u 12:51 pm Odgovori

    HA, HA,
    čestitke Matiji i Goranu. Kako je Goran već živio s ljudožderima, neće mu dolazak u Osijek biti preveliki izazov (ili ipak hoće?).
    Kada sada malo stanem na loptu i razmislim, Osijek ima neki IT magnet u sebi. Prvo sam doselio ja, pa Riha, sada Peuc …. uff gdje nam je kraj?
    Još da dođu …. ne, ne smijem reći da se ne naljute što koristim Voodoo tehnike.

    U svakom slučaju mislim da će biti zanimljivo imati ovdje Peuca. Jer Peuca moš’ volit’ ili mrzit’ al’ ga ne moš’ ne primjetit’.

    Nameće se pitanje: Who’s next? (Mogao bi Ivan BB jer ima snažne veze s Osijekom 🙂

  4. Viktor

    Viktor

    07. 10. 2012. u 3:04 pm Odgovori

    Nazdravljam gubitku agencije i dobitku Farmerona :).
    Agencijski posao nije nista drugo nego najobicniji ‘rat race’, a ovdje ce imati priliku stvarati nesto dugorocno….

  5. Tomislav Bilić

    Tomislav Bilić

    07. 10. 2012. u 9:19 pm Odgovori

    Velike čestitke Goranu i Farmeronu. Vidjet će da ovaj grad nije toliko loš u odnosu na reputaciju koju ima.

    Što se IBBa tiče, mislim da je on upravo u Osijeku. Možda već traži stan za najam. 😉

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Vodič

Morate podnijeti zahtjev za novu osobnu iskaznicu? Evo kako izbjeći gužvu na šalteru

Završetkom pandemije došao je službeni kraj maskama, ali i mnogim identifikacijskim dokumentima pa tako i osobnim iskaznicama bez kojih ne možete boraviti u Hrvatskoj. Ovo znači samo jedno... ogromni redovi na šalterima.

Web 3

Belma Gutlić: “Fokus s cijena kriptovaluta treba prebaciti na tehnologiju koja kriptovalute omogućava”

Danas se možemo pohvaliti da na našoj maloj sceni ne nedostaje konferencija vezanih uz blockchain i kriptovalute. Ipak, postoji jedan krovni naziv kojem se nitko dosad nije posvetio na jednak način, a koji možda zaslužuje i najviše pažnje.

Izvještaj

Tim McKeoun: “Ako želimo da se developeri razvijaju, moramo se pomiriti da će nekad biti manje produktivni”

"Developer Advocate" može postati svatko, ali uspjeh u tome će pronaći mali broj ljudi. Savjete kako općenito postati bolja podrška developerima, na ovogodišnjem QED-u podijelio je IBM-ov Tim McKeoun.

Što ste propustili

Prikaz

Upoznajte Arbelle! Beauty brend kojeg krasi svjetsko rješenje za virtualno isprobavanje šminke

Švedsko-hrvatska IT tvrtka Visage Technologies od osnutka radi na cutting edge AI tehnologiji za prepoznavanje i praćenje pokreta ljudskog lica. Nakon niza uspješnih implementacija u kozmetičkoj industriji, svoj makeupISDK softverski paket oblikovali su u još svestraniji beauty brend Arbelle.

Sponzorirano

Može li se Hrvatska uključiti u razvoj svemirske tehnologije koja na uloženo vraća 7x više

Zašto su cube sateliti toliko korisni, koliko će oni promijeniti telekomunikacijsku industriju i može li se Hrvatska s njima ukrcati na brzi vlak svemirske tehnologije, neka su od glavnih pitanja s HAKOM-ove konferencije.

Intervju

Notcheva 6. generacija Devcademyja radit će na projektima za satelitsku kockicu – CroCube!

Otvorene su prijave za Notchevu akademiju na kojoj će se polaznici, osim satelitske teme moći usmjeriti na Spring Boot, React, .NET i Go programiranje, upoznati sa scrumom i agilnim frameworkom, UX/UI, DevOps, Clean code te drugim praksama i alatima koji su standardni u IT-ju.

Netokracija Podcast

John Romero o životu nakon Dooma – i kako klince naučiti raditi igre

John Romero je jedan od kreatora legendarne igre Doom, kao i cijelog niza drugih igara. Ususret izlasku njegove autobiografije, dobili smo priliku pitati ga kako vidi svoju karijeru, ali i razvoj industrije razvoja igara.

Sponzorirano

Studenti RIT Croatia uče se na zadacima koje pripremaju Rimac Technology, INA, Async Labs… 

Domaće obrazovne institucije često se fokusiraju na teoriju, dok praksa ostaje na poslodavcima. RIT Croatia to mijenja svojim primjerom.

Tvrtke i poslovanje

Potvrđeno: Google preuzeo hrvatski Photomath

Hrvatska aplikacija Photomath postaja je i službeno dio Googleovog portfelja. Tehnološki gigant godišnje akvizira desetak tvrtki, a ove je godine u akvizicijski plan ušao upravo hrvatski Photomath.