
Preuzmite prvi hrvatski ebook o esportu i doznajte sve o pravilima industrije, ulaganjima i esport publikama!
Good Game ebook od danas je dostupan za preuzimanje, a namijenjen je svima onima koji se žele informirati o ovoj rastućoj industriji.
Ne moram ni govoriti koliko puta me ljudi pitaju “u čemu je fora s tim esportom” pa traže da im u kratkim crtama objasnim zašto mislim da je to jedna od perspektivnih industrija današnjice. Srećom, od danas je dostupan ebook koji nastoji riješiti upravo ove nedoumice za mnoge iza kojeg stoji jedan od vodećih esport brendova na ovim prostorima Good Game, a pripremljen u suradnji s Netokracijom!
Radi se o ebooku koji će na jednom mjestu predstaviti zašto bi vas esport uopće trebao zanimati i što je u njemu važno, a dio je cjeline od dvije knjige koja bi trebala zadovoljiti čak i one velike fanove esporta i poslovanja. Tijekom proteklog desetljeća, esport je postao jedna od najbrže rastućih industrija današnjice, koja okuplja stotine milijuna gledatelja koji koriste sve moderne tehnologije kako bi gledali esport sadržaj. Esport je toliko popularan da poznati igrači iz NBA, NFL i drugih sportskih liga velikom brzinom ulažu u timove, “pravi” nogometni klubovi poput Ajaxa već neko vrijeme imaju esport sekcije, a jedan od posljednjih velikih zvjezdanih investitora je i reper Post Malone.
Velike kompanije i korporacije u esportu vide dobre prilike za približavanje mlađim dobnim skupinama, stoga ne čudi da kompanije poput Deutsche Telekoma, Intela i BMW-a uvelike ulažu u ovu, kako kažu, industriju budućnosti. Ipak, jasno je kako sve to može biti malo previše, stoga ovaj ebook nastoji pojasniti i demistificirati esport te ga predstaviti ne samo kao nešto što “igraju klinci”, već i kao vrlo dobar smjer za ulaganja.
Prvi Good Game ebook preuzmite na službenim Good Game stranicama!
Osim velikog turnira koji svake godine okuplja vodeće tehnološke tvrtke regije, od 2020. Good Game ima i esport timove u Brawl Starsu i Counter Strikeu te podcast, YouTube emisije i mnoge druge sadržaje. No, možda i najvažnije, to je prvi lokalni esport startup s investicijom, koju je osigurao početkom ove godine.
Nikola Stolnik, voditelj Good Gamea, ističe kako je jedna od misija Good Gamea edukacija šireg tržišta regije po pitanju esporta i gaminga. U ovom prvom ebooku će se stoga govoriti o temeljima esporta, ali i diskutirati o tome što esport zapravo jest, a što nije. Ebook pojašnjava i koje su to igre esportske i zašto neke nisu, te što je potrebno da bi nešto bilo “esport”. Također, prvi ebook dotiče se i tema battle royale eksplozije i popularnosti Fortnitea. Govori se i o klađenju te negativnoj percepciji ove industrije, ali i o prednostima koje ona nosi.

Brendovi koji vole esport bolje prolaze
Ideja je kroz prvi ebook educirati i informirati o osnovama, a potom kroz drugi ebook koji nam stiže nešto kasnije otkriti više o naprednim faktorima esport poslovanja. Da, čeka nas i drugi ebook, a koji je posebno namijenjen svim brendovima, marketinškim menadžerima i esport entuzijastima:
Velik broj profesionalaca zainteresiranih za sudjelovanje u gamingu i esportu nije sigurno od kuda krenuti, kako se predstaviti, kako komunicirati, koje kanale koristiti kako bi komunikacija bila autentična. Pri ulasku branda u svijet i publiku gaminga i esporta potrebno je uskladiti sadržaj, brand, kanal i vrste komunikacije jer osim što pozitivno reagiraju na autentičnu komunikaciju, esport fanovi su notorno skeptični prema neprilagođenoj komunikaciji. Prvi Good Game ebook je tu kako bi pomogao da se premoste neugodnosti i olakša ulazak svih zainteresiranih pojedinaca i tvrtki u područje esporta i gaminga.
Drugi dio ebooka planiran je za 16. rujna, nakon čega Good Game planira objaviti i statističko istraživanje gaming publike u regiji.
Želimo na najbolji mogući način opremiti zainteresirane kako bi suvereno i smisleno predstavili svoj brand digitalnoj, informatički pismenoj publici 21. stoljeća. Publici koja ne promatra sadržaj pasivno, već su glavni likovi svojih priča i avantura.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Matej Šarlija
14. 11. 2020. u 2:53 pm
GG!