Mars protiv Venere na društvenim mrežama i u mobilnoj tehnologiji

Mars protiv Venere na društvenim mrežama i u mobilnoj tehnologiji

Nedavno smo vam predstavili infografiku kojom smo vam potvrdili da žene vladaju na društvenim mrežama. Danas vam predstavljamo još jednu zanimljivost između muškaraca i žena u svijetu društvenih mreža i mobilne tehnologije. Zanimljiva infografika prikazuje različita ponašanja i razloge korištenja mobitela i društvenih mreža u slučaju oba spola.

Zene drustvene mreze

Nedavno smo vam predstavili infografiku kojom smo vam potvrdili da žene vladaju na društvenim mrežama. Danas vam predstavljamo još jednu zanimljivost između muškaraca i žena u svijetu društvenih mreža i mobilne tehnologije. Alex Hillsberg nam je proslijedio zanimljivu infografiku koju je, za financesonline.com kreirala Ruby Media Corporation, a koja prikazuje različita ponašanja i razloge korištenja mobitela i društvenih mreža u slučaju oba spola.

Veličina je ipak važna?

Kao što je vidljivo, posao i pronalazak partnera dvije su stvari koje više zanimaju muškarce nego žene. Njih 27% koristi društvene mreže za poslovanje, a 13% ih koristi za odlazak na spoj sa suprotnim spolom. Za razliku od muškaraca, žene radije koriste društvene mreže za povezivanje s prijateljima i obitelji te se češće uključuju u dijeljenje fotografija, ali i u zabavu. Zanimljiv je broj od 7% žena koje koriste društvene mreže za pronalazak potencijalnog partnera. Ova prilično mala brojka potvrđuje činjenicu da vas ne može spasiti dobra profilna slika ili objava slike novog automobila na Facebooku, jer je žene očigledno teško impresionirati virtualno. Stoga je vrijeme da se prestanete skrivati iza dobro obrađene profilne slike i izađete na vidjelo da vas golim okom odmjerimo. 🙂

Online interakcija i teme

Kupone i QR kodove najviše će skenirati muškarci, no kad se radi o interakciji s brendovima, čak 71% žena rado se uključuje u istu, dok je samo 18% muškaraca za to zainteresirano. Žene više ignoriraju tekstualne oglase, a također i plaćene online oglase, ali su više zainteresirane za lajkanje i praćenje brenda zbog dobrih ponuda.

Muškarci vole online teme koje su vezane za automobile, sport, akciju i seks, dok žene nažalost ne zanimaju teme vezane za seks, već više obiteljske i dječje teme, kao i teme vezane za kućne ljubimce.  Međutim, nađu se ponekad i zajedničke teme koje oba spola vole podjednako, a to su humor i slavne osobe.

Mobitel u muškoj i ženskoj ruci

Muškarci vole video zapise, novosti i GPS, dok žene više uživaju u dijeljenju sadržaja, korištenju kamere i igranju igara. Ne samo da 10% više žena koristi pametne uređaje za igranje, već  su također i u vodstvu u svim top aktivnostima na pametnim telefonima: slanje poruka, slikanje, skidanje aplikacija i online surfanje. Ovu informaciju nikako ne bi trebalo zanemariti.

Muškarci su s Marsa, a žene s Venere?

Ovakve teme uvijek završe tim poznatim zaključkom. Prikazane razlike daju nam koristan uvid u navike oba spola, kao i u njihovu poznatu psihološku stranu. Baš kao i u stvarnom životu, žene traže pažnju i na društvenim mrežama. Vole davati svoju pozornost (brendovima), a za uzvrat očekuju adekvatnu nagradu (poklon, popust). Međutim, muškarci preferiraju praktičnost. Žele pronaći partnera preko društvenih mreža, vole poslovati tamo, a također i traže novosti vezane za seksualni život – što je za pohvaliti, ali samo ako novostečeno znanje znaju iskoristiti i u pravom životu, a ne samo u virtualnom. 🙂

Pogledajte infografiku u cijelosti:

women-social-media-infographic

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Ekskluzivno

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štitne prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Programiranje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.

Karijere

Infobip Shift 2023: Ne morate trenirati modele da biste bili AI inženjeri

Zaključen je prvi dan hrvatskog Infobip Shifta, jedne od najvećih tehnoloških konferencija u Europi, a mi svoje prve retke posvećujemo gorućoj temi koja je posebno obilježila ovogodišnji program.