DataMaid, alat koji bi svim neorganiziranim blogerima svijeta mogao pomoći da se – organiziraju

DataMaid, alat koji bi svim neorganiziranim blogerima svijeta mogao pomoći da se – organiziraju

DataMaid 2Ako ste pratili nedavno održani Startup Standup u Beogradu, mogli ste zapaziti DataMaid, startup koji je tada proglašen najboljim. Riječ je o projektu koji bi svim blogerima i ostalima koji kreiraju velike količine sadržaja mogao biti dragocjen, jer pomaže u organizaciji „sirovih“ materijala.

Dakle, DataMaid se sastoji od mobilne i web aplikacije, koji bi kreatorima sadržaja trebali pomoći u organizaciji silnih multimedijskih materijala (slike, videi, zvučni zapisi, lokacije…). Web aplikacija sve slaže u vizualno atraktivnu i praktičnu vremensku lentu, kako bi sve bilo preglednije. To bi predstavljalo veliko olakšanje za sve blogere, pisce, novinare i ostale koji trebaju organizirati veću količinu raznolikih podataka. Katarina Popović, osnivačica projekta, govori o svemu detaljnije:

DataMaid je mobilna i web aplikacija koja osigurava da nikada više ne vidiš multimedijski kaos i da se ne izvlačiš kako te mrzilo ili kako ti je trebalo tri dana da napišeš blog post, jer si imao previše raw materijala. Također, pomaže ti da noć nakon konferencije već imaš smislen i gotivan blog post za kratko vrijeme, ili još bolje – u tijeku konferencije.

Dodaje kako projekt rješava i problem količine i raspršenosti podataka u svim medijima, po raznim uređajima, galerijama, listama (…), a i da dodaje jedan novi nivo uzbuđenja u rad nakon inspirativnog događaja.

Inače, aplikacija funkcionira u tri jednostavna koraka:

  1. Input i tag – sve što se događa može se unijeti putem mobile aplikacije. Na jedno se mjesto ubacuju fotografije, bilješke, video zapisi, zvučni zapisi, a svaki medij može imati svoj tag, za lakše snalaženje.
  2. Nakon toga, na internetskom sučelju sve što je zabilježeno slaže se u timeline, kako bi se sve moglo pregledati te odabrati ono što je bitno. Mogu se dodati i podatci s društvenih mreža i drugih servisa, kao što su Twitter, Instagram i Soundcloud.
  3. Export – ono što se odabralo, može se eksportirati u željenom formatu (keynote, video, pdf ili blog).
DataMaid 1
Katarina Popović, osnivačica DataMaida, na pitchu

Katarina navodi kako je,  osim blogerima, novinarima i piscima, aplikacija zanimljiva i profesorima, studentima, fotoreporterima, glazbenicima, redateljima, pa i investitorima koji intervjuiraju mnoštvo startupa i hvataju različite bilješke koje su im poslije potrebne u nekoj logičnoj cjelini.

Širina upotrebe najbolje se vidi kada pomisliš kako na jednoj svadbi odjednom imaš alat gdje svi stavljaju fotke, a poslije ih svi mogu gledati.

Inače, DataMaid tim sastoji se od četiri osobeIgor je dizajner (D&AD winner), Milan je gaming i interactive software developer, Toni je web developer, a Katarina je konceptualna spisateljica, koja se bavi oglašavanjem i umjetnošću. Kako kaže, svi su porasli i prohodali kroz Startap akademiju.

Projekt je trenutno u fazi testiranja web sučelja, a sljedeći korak je lansiranje u lipnju ili početkom srpnja. Bi li i vama bio koristan?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Izvještaj

Digitalizacija javnih usluga nam je ispod, a digitalizacija poslovanja iznad prosjeka!

Prilično smo digitalno pismeni, dobro smo pokriveni optičkom mrežom, ali nam nedostaje ICT stručnjaka i imamo veoma slabu digitalizaciju javnih usluga. Što nas kao takve čeka na putu ostvarivanja europske "Digitalne dekade"?

Intervju

MVT Solutions u Emiratima: Trebali su njihova IoT znanja na 3 mjeseca, ostali su 3 godine!

Svojom tehnologijom opamećivali su bicikle, respiratore, plinare, ribogojilišta... A sve je krenulo od jednog bloga. Pridružite nam se na vrtuljku razvoja proizvoda kroz koji je prošao hrvatski MVT Solutions.

Sponzorirano

Ars Futurin Along želi postati “one-stop shop” za sve što je potrebno u upravljanju zaposlenicima

Od internog alata do zasebnog digitalnog proizvoda. Često tako krenu produktne priče, ali ne završe sve uspješno. Ars Futurin Along, nakon dvije godine razvoja i testiranja, već je pokazao komparativne prednosti svog alata, ali sad slijedi najteži dio - osvajanje klijenata i nadogradnje.

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Tvrtke i poslovanje

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.