Veliki popis coworking prostora u Hrvatskoj

Veliki popis coworking prostora u Hrvatskoj

Treba vam mjesto za rad, ali ne biste unajmili "pravi" ured? Rješenje za ovaj problem može biti coworking, a mi smo pripremili vodič kroz sve takve prostore u Hrvatskoj!

Coworking je pojam poznat svakome tko se barem nekada našao u poziciji da na brzinu mora nešto obaviti izvan svog matičnog ureda, ali i nizu freelancera i digitalnih profesionalaca kojima je ovaj vid suživota u uredu idealan format za rad. Ovakvih prostora u Hrvatskoj ima sve više, a kako biste se snašli u njihovoj ponudi, donosimo ih na jednome mjestu!

Zagreb

Zagrebačka tehnološka scena raste velikom brzinom, a s njom i broj freelancera i digitalnih profesionalaca koji traže samo radno mjesto za sebe. Najveći grad Hrvatske tako, očekivano, ima i najveći broj coworking prostora. Sada već naširoko poznati HUB385 i Impact Hub svakako su mjesta koja svi najprije asociramo s coworkingom, ali postoji niz drugih prostora u kojima možete iznajmiti radno mjesto ili ured.

U Zagrebu se tako nalazi desetak coworking prostora koji su ili samostalni, poput Impact Huba, ili su dio šireg projekta, poput Tehnološkog Parka Zagreb.

HUB385 Zagreb, Petračićeva 4

HUB385 nudi tri kata na koja su se rasporedili coworking i radna mjesta i uredi, ali tu je i velik prostor za organizaciju događanja. Ako vam prostor ipak ne treba, tu je i mogućnost “virtualnog ureda” za sve one koji samo trebaju lokaciju na kojoj će primati svoju poštu. HUB385 odnedavno je dijelom mreže coworking i coliving prostora Rent24 pa nas možda uskoro očekuju i neke novosti iz najvećeg prostora ove vrste u Zagrebu.

Impact Hub Zagreb, Vlaška 70E

Kao dio velike mreže coworking prostora diljem svijeta, Impact Hub svojim korisnicima nudi sve što od coworkinga trebaju, uz dodani naglasak na projekte koji čine svijet boljim i ostvaruju pozitivne promjene u društvu.

Tehnološki Park Zagreb, Zagrebački Velesajam, Žitnjak, Voltino naselje

Tri velika prostora kojima raspolaže Tehnološki park osiguravaju sve uvjete za male i srednje poduzetnike. Od subvencioniranih prostora za startupe i mala poduzeća pa sve do mentoriranja i posebnih edukacija za stanare, TPZ nastoji biti najpotpunija platforma za coworking i rad u Zagrebu

BIZkoshnica Zagreb, Ilica 71

Takozvani boutique coworking prostor u samom centru Zagreba nudi uistinu poseban ugođaj i atmosferu na otprilike 200 kvadratnih metara. Koshnica sadrži i sve potrebno za razvoj poslovne ideje ili rad na daljinu, kao i prostor za organizaciju događaja.

Regus Zagreb, Hektorovićeva 2 i Savska cesta 32

Kao tvrtka koja se specijalizira u najmu prostora, Regus ima bogato iskustvo u pronalasku adekvatnih rješenja za male i srednje tvrtke, ali i coworking prostore za one koji preferiraju taj način rada. Rad u Regus prostorima omogućen je i u mreži od gotovo 3000 dijeljenih ureda diljem svijeta.

Travel and Technology HUB, Gacka 16

Prostor s predivnim pogledom i sjajnom krovnom terasom nudi dobrodošlicu svim putnicima koji trebaju mirno mjesto za posao u širem centru Zagreba.

Stablo znanja, Savska cesta 25/1

Kao projekt osmišljen od strane studenata, Stablo znanja nudi prostor u kojem studenti mogu razvijati svoje poslovne ideje, raditi u grupama i družiti se potpuno besplatno.

AlgebraLab, Ilica 242

Algebrin “laboratorij za startupe” sastoji se od coworking prostora, inkubacije i podrške za razvoj poslovnih ideja.

Cook Hub Zagreb, Sigetje 35

Nešto drugačiji coworking prostor, odnosno co-cooking prostor nalazi se u Zagrebu a omogućava izučavanje kuharskih vještina, najam mjesta za kuhanje i opreme te sve što vam treba da biste od ideje došli do slasnog rezultata.

Spot2Connect, Radnička cesta 80

Coworking prostor Bayera bit će uskoro otvoren za sve korisnike aplikacije Spot.one, u kojem će se održavati predavanja, radionice i događanja povezana s temom life sciences, a podržavat će zajedniki rad za tridesetak ljudi.

Split

Centar Dalmacije ima i drugi najveći broj coworking prostora u Hrvatskoj, a osim rasta broja startupa i tehnoloških tvrtki, veliku ulogu ovdje ima turizam. Split se tijekom turističke sezone promiče u cowork centar Hrvatske u kojem odmaraju i rade profesionalci iz čitavog svijeta. Nije iznenađenje što su ovakvi prostori u Splitu tijekom ljeta puni različitih nacionalnosti, jezika i kultura, a nađu se tu i domaći freelanceri i kreativci koji trebaju malo mira, tišine, i dobar WiFi.

U Splitu valja izdvojiti i studentski cowork prostor na FESB-u koji je nastao iz bivšeg Microsoft Innovation centra. U njemu studenti Sveučilišta u Splitu mogu opušteno raditi, stvarati nove startupe i poslovne ideje, a ovakvi prostori zaista bi se trebali nalaziti na svakom sveučilištu u Hrvatskoj.

WiP Split, Velebitska 147

Najveći coworking prostor u Splitu proteže se na otprilike 300 kvadrata i u sebi sadrži 70 radnih mjesta, opremljen dio za sastanke i pozive te dvoranu za događaje.

CoCreative Split, Plančićeva 14

Coworking prostor udaljen desetak minuta od centra Splita nudi nešto više od 20 radnih mjesta, ali i razvojni laboratorij za modele te posebne mogućnosti za ispis u velikim formatima.

Amosfera Split, Ruđera Boškovića 20

Prostor od 120 kvadratnih metara u Splitu nudi vam stolove, konferencijsku dvoranu i opremljenu kuhinju za sve one gladne trenutke.

TinkTank, Vrančićeva ul. 6

Splitska coworking zajednica postala je bogatija za još jedan radni prostor. Interijer je uređen s posebnom pažnjom na udobnost i funkcionalnost. TinkTank nudi 24/7 pristup uredu, besplatno korištenje sobe za sastanke, optički pristup internetu, besplatnu kavu i pristupačne cijene.

Saltwater Workspace Split, Hrvojeva 12

Coworking koji u sebi nosi duh Dalmacije i Australije, Saltwater je intiman prostor do kojeg se možete provozati najstarijim dizalom u Splitu.

Student Coworking Split, FESB

U prostorima bivšeg Microsoft Innovation Centra u Splitu danas se nalazi studentski coworking prostor čije kapacitete mogu koristiti svi oni kojima treba mjesto za rad izvan kuće ili fakulteta.

Rijeka

KiWi Creative Space Rijeka, Krešimirova 60G

Kreativni prostor KiWi nešto je drugačija vrsta coworking prostora jer nije fokusiran samo na digitalce i one koji se bave internetom, već su njegova vrata otvorena i za sve ostale kreativce i umjetnike.

Coworking Porin Rijeka, Milutina Barača 62

Prvi coworking prostor u gradu Rijeci pokrenula je razvojna agencija Porin s ciljem pomaganja poduzetnicima, a sadrži opremljen prostor za samostalan rad, prezentacije i predavanja.

RiHub Rijeka

Takozvano “čvorište” Rijeke, RiHub je razvijen kao dio inicijative za Europsku prijestolnicu kulture 2020. Kao mjesto za razvoj ideja, suradnju i razvoj poslovnih ideja RiHub sadrži i coworking prostor, ali i mnogo više od njega.

Ostatak Hrvatske

Ostatak Hrvatske može se pohvaliti dobrim brojem cowork prostora u gotovo svakom većem gradu, a dobar dio njih razvijen je u posljednjih nekoliko godina pomoću sredstava iz EU fondova, poput onih u Vukovaru i Zadru. Gotovo svako veće središte Hrvatske ima barem neki oblik coworking prostora, a oni gradovi koji ih nemaju, vrlo će ih vjerojatno uskoro i dobiti.

Coworking Bios Osijek, Josipa Jurja Strossmayera 341

Coworking prostor osječkog poduzetničkog inkubatora BIOS otvoren je za sve posjetitelje potpuno besplatno, s kapacitetima za organiziranje događaja, kuhinjom i dijelom za sastanke.

Coin Coworking Zadar, Put Murvice 16

Jedan od najpoznatijih coworking prostora u Dalmaciji nalazi se u Zadru, a razvijen je uz pomoć fondova EU. U Coinu se tako razvijaju neke od najboljih poslovnih ideja središnje Dalmacije, a proteže se na nešto manje od 400 kvadratnih metara prostora na kojima ima mjesta za oko 35 radnih mjesta.

Inkubator ideja u Bjelovaru, Ulica Andrije Mohorovičića 59

Sviđa vam se ideja rada u coworking zajednici i to bez naknade za korištenje prostora? Predlažemo vam Inkubator ideja u Bjelovaru – njihov model coworking prostora otvorenog tipa na 200 m² korisnicima nudi 14 zasebnih radnih jedinica, prostoriju za sastanke i rad u timovima i lounge zonu za odmor. Valja istaknuti da u Inkubatoru ideja možete samostalno prilagoditi raspored namještaja i stvoriti inspirativni vlastiti radni kutak.

Coworking Rovinj, Augusto Ferri 37a

Prvi coworking u Istri nalazi se u Rovinju u zgradi sagrađenoj još u 18. stoljeću. Svi koji se u Rovinju zateknu s laptopom i žele radni dan izvan kuće, to mogu učiniti u ovom prostoru, a na usluzi im je mnoštvo radnih mjesta, besplatna kava i prihvatljive cijene za stolove.

Industrijski park Nova Gradiška, Industrijski odvojak 2

Industrijski park u Novoj Gradišci nudi mnoštvo mjesta za urede budućih poduzetnika, kao i coworking prostor za nešto kratkoročnije projekte i freelancere.

STIR UP Zabok, Matije Gupca 64

S otvaranjem STIR UP-a 2019., Hrvatsko zagorje dobilo je svoj prvi coworking prostor, a Hrvatska i prvi coworking prostor koji članovima omogućuje plaćanje u kriptovalutama. Osim mogućnosti coworkinga, virtualnog ureda ili najma prostora, STIR UP u ponudi ima i mnoštvo radionica za velike i male.

Urbani Centar Šibenik, Ulica Nove crkve 28

Šibenski inkubator nudi vam potpuno opremljene prostore subvencioniranih cijena, ali i coworking prostor te usluge 3D printanja i 3D skeniranja.

Coworking Dubrovnik, Branitelja Dubrovnika 15

Jedan od najljepših gradova svijeta svakako je privlačan turistima koji svoj odmor nastoje kombinirati s poslom, a mogu ga obavljati u coworking prostoru iza kojeg stoji Razvojna agencija grada Dubrovnika.

Poduzetnički inkubator Koprivnica, Dravska 17

Inkubator grada Koprivnice nudi i coworking kapacitete, ali i mentorstvo, sve potrebne prostore za vaše ideje i podršku za male poduzetnike i freelancere koji rade iz coworking prostora.

Klub Kotač Pula, Ljudevita Gaja 3

Klub iza kojeg stoji Seasplash kolektiv kombinira prostore za kreativce svih vrsta pa se tako u njemu našao i prvi coworking prostor u Puli.

Tech Park Osvit Donji Miholjac, Industrijska zona Janjevci 21

Tehnološki park i coworking grada Donjeg Miholjca 2011. je proglašen za najbolji poduzetnički inkubator u Hrvatskoj, a otada je ugostio brojne startupe poput Beehivea i Crobuinoa. Coworking prostor u potpunosti je opremljen i spreman za poduzetnike i freelancere iz ovog dijela Hrvatske.

CodeHub Zadar, Put Stanova

CodeHub najnoviji je coworking prostor u Zadru prvenstveno namijenjen studentima, budući da se i nalazi u prostorijama studentskog doma. U prostor su pozvani svi, a korištenje istog je potpuno besplatno uz prijavi svim studentima, ali i onima koji se tako osjećaju.

Tehnološki Park Varaždin, Zagrebačka 89

Varaždinski tehnološki park u svojim prostorijama sadrži i coworking prostor u kojem se stanari Parka, ali i gosti mogu naći, opustiti i raditi na projektima.

Poduzetnički inkubator Kutina, Ulica Hrvatskih Branitelja 2

Poduzetnički inkubator Kutine, zanimljivo nazvan Punk, otvoren je početkom studenog ove godine i nastoji biti središte IT scene grada Kutine. Na raspolaganju su uredi, prostor za konferencije, sobe za sastanke, prostor akceleratora i drugi prostori između kojih se nalazi i – coworking prostor.

Coworking Ćošak Ogulin, Vladimira Nazora 9

Prvi coworking prostor u Karlovačkoj županiji smjestio se u Ogulinu, a iza simpatičnog imena Ćošak krije se prostor za sve koji se u Ogulinu zateknu ili u njemu žive, a žele razvijati svoje kreativne ideje u pozitivnoj atmosferi.

Mogući novi prostori

Postoje govori o nekoliko novih coworking prostora u Hrvatskoj, koji se mahom planiraju u mjestima i regijama gdje do sada takvih prostora nije bilo, što je svakako veliki plus. Najzanimljiviji od njih svakako je glasno najavljivani Pismo inkubator u Novskoj koji bi trebao biti dio veće cjeline gaming inkubatora. Coworking prostori u Puli i Karlovcu još su u fazi planiranja i ispitivanja javnog mišljenja, ali moguće je kako će se i oni uskoro izgraditi.

Nešto smo propustili? Ako znate za neki prostor ovakvog tipa u vašem gradu, navedite ga u komentarima kako bismo mogli stvoriti najpotpuniji i najaktualniji popis prostora za rad i suradnju u Hrvatskoj!Pregled coworking prostora u Hrvatskoj nastao je uz podršku A1. Planirate proširiti svoj tim digitalnih nomada? Provjerite ponudu za poslovne korisnike i mobilne tarife krojene po vašoj mjeri, fiskalizirajte račune bez komplikacija i pronađite najnovije uređaje kako biste još jednostavnije poslovali, u coworkingu ili uredu!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Kolumna

Što zajedničko imaju cajke, McDonald’s i Jack Daniels? Izvrsno targetiranje potreba.

“Zašto su cajke toliko popularne?" pitanje je koje se svako malo vrati "na tapet". Na tom tapetu uz cajke i neke druge ukuse i interese sjede razni brendovi koje određene skupine štuju kao dio njihovog identiteta. Pitanje brendinga proizvoda tako više nije samo marketinško, kao što ni pitanje cajki - nije samo glazbeno.

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Google dobio zeleno svjetlo za akviziciju Photomatha

Službeno je - aplikacija Damira Sabola koja pomaže kod učenja matematike postat će dio Googlea.

Tvrtke i poslovanje

Factory se u potpunosti oprostio s Plavom tvornicom i doživio potpuni rebranding

Iako je Plava tvornica još ranije promijenila ime u Factory, sada ostaje i bez prepoznatljive plave boje doživjevši kompletan rebranding. Koliko je takav korak bio zahtjevan, ali i potreban, otkrila nam je direktorica marketinga Marijana Butorac.

Zabava i zanimljivosti

Kako su Konzumovi plišani Zvjerići uz AR tehnologiju postali virtualne igračke?

Kampanje maloprodajnih lanaca koje potiču pozitivne promjene, ali u isto vrijeme nude zabavne sadržaje za djecu u Hrvatskoj su sve popularnije. Konzum ponovno ide korak dalje i u najnovijoj takvoj kampanji donosi virtualne likove Zvjerića.

Panel

Što Infobip, ReversingLabs i Syntio uče studente na FER-u?

S poznatim hrvatskim tvrtkama razgovaramo o njihovim "vještinama" na FER-u: od osnova kako su koncipirali kurikulum kolegija i što bi savjetovali drugima koji planiraju isto, do toga što im je bio prioritet prenijeti studentima u vezi njihovog područja rada i kako su se polaznici snašli s pojedinom materijom.

Startupi

Matija Nakić: Kako u krizi privući investitore i velike klijente, a kako veteranski kadar?

U novoj epizodi Netokracija podcasta, o građenju odnosa s investitorima, privlačenju veterana u tim i investicijskoj klimi iz perspektive jednog startupa pričamo sa su-osnivačicom Farseera, Matijom Nakić.

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.