CORP2IN: Kako Volvo koristi proširenu stvarnost u dizajnu automobila

CORP2IN: Kako Volvo koristi proširenu stvarnost u dizajnu i testiranju automobila

Sutra počinje novo izdanje konferencije CORP2IN u Zagrebu, a jedan od najzanimljivijih dijelova je predstavljanje Microsoft HoloLensa koji Volvo koristi kao tehnologiju proširene stvarnosti i njime mijenja dizajn, proizvodnju i testiranje automobila.

Microsoft i Volvo će sutra predstaviti
Microsoft i Volvo će sutra pokazati kako se koristi proširena stvarnost koristi u dizajnu, proizvodnji i testiranju automobila.

Današnje vrijeme je doba digitalne informacije, inovacija i disruptivnih tehnologija, a pojedinci i organizacije koje drže do inovativnosti moraju biti pokretači promjena, a ne samo očekivati da promjene dođu. To su shvatili Microsoft i Volvo koji će na konferenciji CORP2IN u Zagrebu pokazati kako Volvo koristi uređaj Microsoft HoloLens i njime mijenja način dizajna, proizvodnje i testiranje automobila.

HoloLens je rješenje koje se koristi u medicini, proizvodnji, dizajnu i arhitekturi, a temelji se na AR tehnologiji, odnosno na proširenoj stvarnosti (augmented reality). Za razliku od virtualne stvarnosti koja je napravila revoluciju u svijetu zabave i igara, proširena stvarnost se ne kreira na uređaju u obliku imaginarnog svijeta, već je riječ o dodavanju objekata i aktivnosti u stvaran prostor, tako da se korisniku čini kao da se i ti objekti nalaze u njemu. Kako se tom tehnologijom služe u Volvu dočarava sljedeći video (iako smo sigurni da još bolje izgleda u stvarnosti):

Molimo da prihvatite sve kolačiće kako biste mogli vidjeti ovaj sadržaj

Otvorene inovacije – središnja tema konferencije

Druga po redu međunarodna konferencija Corporate Innovation and Intrapreneurship (CORP2IN) održava se 27. i 28. listopada u Hypo konferencijskom centru na Slavonskoj aveniji, a sudionici će i ove godine naučiti nešto više o inovacijama, kreativnom razmišljanju, stvaranju ideja, dizajnerskom načinu razmišljanja, poduzetništvu, promjenama i društvenom angažmanu.

Na konferenciji će nastupiti i mnoga domaća imena, kao što su Vedran Vrdoljak iz Sense Consultinga, Ivana Kljaković Gašpić iz Evolution at Worka, Aco Momčilović, COO Rimac Automobila, Goran Radman, novi prodekan Algebre za međunarodnu suradnju, Tomislav Jukić iz mStarta i drugi. Od inozemnih predavača ističe se Henry Chesbrough, profesor sa Sveučilišta Berkeley i Esade Business School, koji će govoriti o otvorenim inovacijama – središnjoj temi konferencije.

Više o programu možete pronaći na službenoj stranici.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tvrtke i poslovanje

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Programiranje

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.