Sutra počinje novo izdanje konferencije CORP2IN u Zagrebu, a jedan od najzanimljivijih dijelova je predstavljanje Microsoft HoloLensa koji Volvo koristi kao tehnologiju proširene stvarnosti i njime mijenja dizajn, proizvodnju i testiranje automobila.

Današnje vrijeme je doba digitalne informacije, inovacija i disruptivnih tehnologija, a pojedinci i organizacije koje drže do inovativnosti moraju biti pokretači promjena, a ne samo očekivati da promjene dođu. To su shvatili Microsoft i Volvo koji će na konferenciji CORP2IN u Zagrebu pokazati kako Volvo koristi uređaj Microsoft HoloLens i njime mijenja način dizajna, proizvodnje i testiranje automobila.
HoloLens je rješenje koje se koristi u medicini, proizvodnji, dizajnu i arhitekturi, a temelji se na AR tehnologiji, odnosno na proširenoj stvarnosti (augmented reality). Za razliku od virtualne stvarnosti koja je napravila revoluciju u svijetu zabave i igara, proširena stvarnost se ne kreira na uređaju u obliku imaginarnog svijeta, već je riječ o dodavanju objekata i aktivnosti u stvaran prostor, tako da se korisniku čini kao da se i ti objekti nalaze u njemu. Kako se tom tehnologijom služe u Volvu dočarava sljedeći video (iako smo sigurni da još bolje izgleda u stvarnosti):
Otvorene inovacije – središnja tema konferencije
Druga po redu međunarodna konferencija Corporate Innovation and Intrapreneurship (CORP2IN) održava se 27. i 28. listopada u Hypo konferencijskom centru na Slavonskoj aveniji, a sudionici će i ove godine naučiti nešto više o inovacijama, kreativnom razmišljanju, stvaranju ideja, dizajnerskom načinu razmišljanja, poduzetništvu, promjenama i društvenom angažmanu.
Na konferenciji će nastupiti i mnoga domaća imena, kao što su Vedran Vrdoljak iz Sense Consultinga, Ivana Kljaković Gašpić iz Evolution at Worka, Aco Momčilović, COO Rimac Automobila, Goran Radman, novi prodekan Algebre za međunarodnu suradnju, Tomislav Jukić iz mStarta i drugi. Od inozemnih predavača ističe se Henry Chesbrough, profesor sa Sveučilišta Berkeley i Esade Business School, koji će govoriti o otvorenim inovacijama – središnjoj temi konferencije.
Više o programu možete pronaći na službenoj stranici.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.