Digital Workplace u Combisu u pravom smislu riječi digitalizira rad i komunikaciju zaposlenika

Digital Workplace u Combisu u pravom smislu riječi digitalizira rad i komunikaciju zaposlenika

Digital Workplace povezuje oko 15 različitih aplikacija te mnoge digitalne platforme i alate u cilju postizanja veće produktivnosti i komunikacije među zaposlenicima Combisa.

Ovih dana nam iz Combisa stižu samo dobre vijesti. Osim Combis konferencije, koja nas čeka već idućeg tjedna u Vodicama, domaća IT tvrtka ove godine radila je na potpunom rebrandingu, ali i na razvoju Digital Workplacea, platforme koja cilja objediniti sve alate koji zaposlenicima trebaju od početka, pa sve do kraja radnog dana.

Kako bismo saznali u čemu leže posebnosti Digital Workplacea, razgovarali smo s Majom Markulin Klarić, voditeljicom ovog projekta u Combisu. Maja kaže kako se ovdje radi o povezivanju oko 15 različitih aplikacija te mnogih digitalnih platforma i alata u cilju postizanja veće produktivnosti i komunikacije među zaposlenicima Combisa.

Digital Workplace je središnje mjesto za rad i komunikaciju (connect, collaborate i communicate), kao i glavni punkt za pristup svim Office alatima. Digital Workplace spaja sve aplikacije koje se koriste za rad, osigurava kolaboraciju u realnom vremenu, a ima i ulogu intraneta, odnosno informiranja i jačanja komunikacije. Sve navedeno zaposlenicima je dostupno uvijek i na svakom uređaju jer je Digital Workplace u Cloudu.

Svi alati na jednom mjestu

Ovaj projekt realiziran je u svega nekoliko mjeseci, a Maja dodaje kako osim gore spomenutih funkcionalnosti možemo govoriti i o personaliziranim analitikama svakog zaposlenika, praćenju kompanijskih vijesti, informacijama o aktualnim projektima, organizaciji sastanaka i drugo. Ono što je zanimljivo jest da svaki tim u Combisu danas ima svoje mjesto za komunikaciju, a svi su na kraju povezani jedni s drugima.

Dobra organizacija je svakako imperativ kada ste tvrtka koja mahom radi s vrlo velikim klijentima na zahtjevnim poslovima. Korištenje nekoliko različitih alata za komunikaciju, menadžment projekata i planiranje može biti korisno ako se radi o manjoj kompaniji, ali u slučaju Combisa objedinjavanje se pokazalo kao pun pogodak. Maja kaže kako je najveća prednost ovog sustava upravo činjenica da su ga Combisovci prilagodili prvenstveno sebi:

Ideju pokretanja ove platforme iznjedrila je želja da se svi zaposlenici još snažnije povežu, da bolje komuniciramo, kvalitetnije surađujemo, da sve što nam treba za rad imamo na jednom mjestu, a odgovore na naša pitanja, kao i sve novosti i zanimljivosti koje bi nam mogle biti od interesa, ne tražimo, već da su nam nadohvat ruke 24/7/365.

Agilno u punom smislu

Agilnost i agilni pristup promaknuli su se u jedno od popularnijih rješenja za organizaciju projekata u posljednje vrijeme, a Maja kaže kako bez agilnog pristupa ne bi bilo ni platforme Digital Workspace. Agile je danas jednostavno u srži svake uspješne transformacije kompanije i bez ovog načina teško je pratiti današnji tempo poslovanje, pogotovo kada je riječ o IT industriji. Maja dodaje:

Isto tako, svaka tvrtka ima svoj pojam agilnosti, a u Combisu se ona realizirala kroz mogućnost da se zaobiđu sve standardne hijerarhijske metode i zamke koje one nose. Radili smo brzo, slobodno, u potpunosti ravnopravno i zabavno, a radili su kolegice i kolege iz različitih sektora. Nekad se treba i usprotiviti nekoj procesnoj aktivnosti, izbjeći suvišne prepiske i samo odraditi posao.

Rezultat ovog dobro obavljenog posla je, kaže Maja, činjenica da su zaposlenici Combisa vrlo zadovoljni potencijalom i funkcionalnostima Digital Workplacea:

Reakcije su zbilja odlične, imamo jako mnogo pohvala. Kolege svaki dan otkrivaju nove stvari, pa se znaju javiti kada se nečim oduševe. Primjerice, kada shvate integraciju Digital Workplacea s društvenim mrežama Combisa ili opciju kompletne povijesti komunikacije i dokumentacije s kolegama. Naravno da slušamo dobre ideje i već smo poboljšali Digital Workplace, a u istom ritmu ćemo i nastaviti.

Ako vas je zainteresirao potencijal Digital Workplacea i mogućnost njegovog eventualnog korištenja u vašoj poslovnoj sredini, Maja mi ekskluzivno kaže kako će biti dostupan za druge korisnike vrlo brzo, točnije već idućeg mjeseca. Najprije će se predstaviti na nadolazećoj Combis konferenciji, a potom će se u suradnji s Combisom moći prilagoditi potrebama i drugih tvrtki koje za njega budu zainteresirane.

Novo ruho Combisa za novo doba

Naravno, ako ste posjetili društvene mreže i stranice Combisa, vjerojatno ste primijetili novo ruho domaće tvrtke koja je napustila stari plavi logo i okrenula se novom dizajnu. Maja kaže kako je posao koji je obavila agencija Admondeo i tim Nelije Rudolfi bio zahtjevan, ali i fantastično obavljen. Fleksibilnost novog brenda donijela je i atipično mnogo varijacija logotipa slogana:

Sve je podređeno ideji prilagodljivosti i savršenog funkcioniranja u različitim, prvenstveno digitalnim formatima. Ono što našem novom fleksibilnom vizualnom identitetu daje posebnu čar je što su i naši korisnici (prema istraživanju tržišta) zaključili kako je – prepoznavanje potreba kupaca te brz i efikasan način prilagodbe tim potrebama ono što je vrijedno dodatne investicije. Tako da možemo reći kako je Combis svoju prilagodljivost u svakodnevnom odnosu i radu s korisnicima ugradio i u svoj novi vizualni identitet.

Maja mi kaže i kako je prva stvar nakon odluke o tome kako će izgledati novi logo Combisa bila organizacija internog druženja na kojem je i predstavljen novi vizualni identitet. Redizajn je, dodaje, dio Combisove transformacijske inicijative koja je podijeljena na ulaganja u istraživanje i razvoj te vlastite zaposlenike.

Za kraj mog razgovora s Majom nije ostalo ništa osim popričati o nadolazećoj Combis konferenciji koja nas očekuje 30. i 31. svibnja u kompleksu Olympia u Vodicama. Ondje će ova tvrtka predstaviti nove projekte na kojima su radili proteklih godinu dana te će konferencija, kao i prošle godine, biti nadograđena i mini događajima te sportskim aktivnostima. Maja izdvaja keynote predavanje Pierluigija Coline, a vjeruje kako će nas sve inspirirati i zabaviti, kao i naučiti nečemu novome.

Combis tako 2019. uz novi sustav interne organizacije i novi vizualni identitet ulazi u svojevrsnu novu eru poslovanja koja će, po svemu sudeći, biti vrlo uspješna.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Digitalni mediji

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?