Vaša tvrtka treba blog, dokumentaciju ili neku drugu vrstu sadržaja, ali nikako da nagovorite kolege (posebno developere) da pišu. Vrijeme je da stvorite kulturu stvaranja sadržaja, a evo kako!
Sadržaj je odavno bitan ne samo za marketing, već i employer branding, podršku, ali i dijeljenje znanja. Na Netokracija Podcastu smo već pričali kako pisati blog, više iz perspektive pojedinačnog autora.
Iako uvijek možete outsourcati stvaranje sadržaja, bilo bi idealno da se blogovi, playbookovi pa i podcastovi stvaraju unutar timova.
Posebno u tehnološkoj industriji, potencijalni zaposlenici, ali i klijenti vjeruju stručnjacima koje je jako teško nagovoriti da pišu. Uvijek postoji neki drugi prioritet, bio to klijentov upit ili novi release. Imam osjećaj da bi prosječni inženjer prije cijeli dan radio podršku korisnicima nego sat vremena pokušao pisati članak koji će biti vodič za sve upite tih istih korisnika.
Unatoč tome, moguće je stvoriti kulturu stvaranja sadržaja u tehnološkim tvrtkama. Dobar primjer je digitalna agencija Neuralab s čijim direktorom Krešimirom Končićem, ujedno vrlo aktivnim Netokracijinim autorom, pričam o tome kako pogurati tim u content creation. U podcastu razgovaramo o:
- Što je content kultura?
- Zašto je stvaranje sadržaja bitno za marketing, podršku, employer branding itd.
- Od čega je krenula content kultura u Neuralabu (i zašto su organizirali koncert TBF-a).
- Najveći izazovi u stvaranju kulture sadržaja u tvrtki.
- Koristi od sadržaja za članove tima, a ne samo tvrtku.
- Praktičan primjer kako povezati temu s tvrtkom.
- Što kao direktori možemo učiniti da potičemo sadržaj u tvrtki?
- Strah od stvaranja sadržaja i – komentara.
- Formati sadržaja koji imaju smisla: Tekst, audio, video… i zašto ih biramo?
Nove epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Hvala Podcast Studiju što nas je ugostio!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.