Novi investicijski program hrvatske agencije Blank web3 startupima nudi podršku u obliku developerskog znanja i iskustva na razvoju digitalnih proizvoda, uz savjete stručnjaka i poduzetnika iz web3 svijeta.
Pri razvoju tehnološke ideje ili startupa, pomoć u developmentu novostasalim projektima može značiti mogo, a zlata je vrijedan i svaki poslovni savjet kako lakše postaviti tvrtku na noge. Blankov program Web3 Development fond želi pružiti upravo takav tip pomoći onima koji su tek započeli svoju Web3 priču.
Program je nastao iz želje kako bi doprinijeli rastu web3 industrije i uveli nove korisnike u web3 svijet, a način postizanja tog cilja ispostavio se logičan. Odlučili su povezivati svoje usluge razvoja softvera s izgradnjom novih projekata u web3 industriji, objašnjava Nebojša Veron, CEO Blanka koji nam je dodatno predstavio program.
“Ulažemo naše znanje i iskustvo iz razvoja web3 produkata…”
Iza fonda stoji isključivo Blank i njegov cijeli developerski tim, no kako bi odabrani projekt bio što uspješniji, tako su u žiri odlučili dodati i ljude izvan Blanka koji svojim znanjem i iskustvom mogu doprinijeti samom programu:
Resurse koje ulažemo su naše znanje i iskustvo razvoja Web3 produkata te konkretno, development sati naših inženjera koji će biti alocirani na pojedini projekt.

Veselimo se vidjeti kako će cijeli program evoluirati, a prva godina bit će dobar pokazatelj jesmo li dobro sve skupa zamislili i koje su sve mogućnosti o kojima nismo niti razmišljali.
Kome je program namijenjen?
Dosta pitanja postavljali su nam osnivači projekata koji nemaju tehničku osobu u timu, nekakvog CTO-a i zanimalo ih je li to preduvjet da bi ih podržali kroz naš program. Projekt može i ne mora već imati tehničke osobe u timu, to ne utječe ni na kakav način na selekcijski proces.
Nismo ograničeni samo na ovakve projekte, ali smatram kako njima najviše ovakva usluga treba i kako iz našeg programa upravo oni mogu imati najviše koristi.
Projekti se mogu osloniti na Blankove developere u razvoju, a možda i dugoročnom partnerstvu
Na primjer, to može značiti da će kroz dva mjeseca na projektu raditi naš UX/UI dizajner, Frontend developer i PM, ili bilo kakva druga kombinacija koja projektu u tom trenutku treba.
Projekti ni nakon eventualne investicije nisu primorani nastaviti raditi s Blankom i definirani su uvjeti pod kojima u bilo kojem trenutku mogu suradnju i prekinuti. Svi uvjeti nalaze se i na našoj stranici.
Tko odabire projekte?
Pored Nebojše, CEO-a, u žiriju se nalaze Marko Marinović, Blankov CTO koji dolazi s tehničkim znanjem razvoja softvera generalno, ali i pogotovo Web3 domene, blockchaina i svega što jednom Web3 projektu treba.
Izvan Blanka pridružuje se Luka Sučić, Web3 entuzijast i investitor te osoba koja poznaje velik broj projekata u industriji, njihove timove i rješenja. Uz to, partner je u Meta Change Capital fondu pa će donijeti vrijednost iz pogleda jednog VC-a.
Četvrti član žirija je Benja Begović, Blankov partner iz Švicarske i founder i CEO tvrtke Digital Minds koja se bavi konzaltingom u Web3 i Crypto domeni.
Više informacija o samom programu i prijavnicu možete pronaći na stranici programa.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.