Blank odabranim web3 projektima nudi tehničke usluge u vrijednosti od 50.000 eura

Blank odabranim web3 projektima nudi tehničke usluge u vrijednosti od 50.000 eura

Novi investicijski program hrvatske agencije Blank web3 startupima nudi podršku u obliku developerskog znanja i iskustva na razvoju digitalnih proizvoda, uz savjete stručnjaka i poduzetnika iz web3 svijeta.

Pri razvoju tehnološke ideje ili startupa, pomoć u developmentu novostasalim projektima može značiti mogo, a zlata je vrijedan i svaki poslovni savjet kako lakše postaviti tvrtku na noge. Blankov program Web3 Development fond želi pružiti upravo takav tip pomoći onima koji su tek započeli svoju Web3 priču. 

Program je nastao iz želje kako bi doprinijeli rastu web3 industrije i uveli nove korisnike u web3 svijet, a način postizanja tog cilja ispostavio se logičan. Odlučili su povezivati svoje usluge razvoja softvera s izgradnjom novih projekata u web3 industriji, objašnjava Nebojša Veron, CEO Blanka koji nam je dodatno predstavio program.

“Ulažemo naše znanje i iskustvo iz razvoja web3 produkata…”

Iza fonda stoji isključivo Blank i njegov cijeli developerski tim, no kako bi odabrani projekt bio što uspješniji, tako su u žiri odlučili dodati i ljude izvan Blanka koji svojim znanjem i iskustvom mogu doprinijeti samom programu:

Resurse koje ulažemo su naše znanje i iskustvo razvoja Web3 produkata te konkretno, development sati naših inženjera koji će biti alocirani na pojedini projekt.

Iza fonda kad su u pitanju tehničke usluge stoji isključivo Blank i njegov cijeli developerski tim.
Također, od objave samog programa, Blanku su se javile i osobe iz drugih industrija poput marketinga ili prava koje žele podržati program sa svojim specifičnim znanjima:
Veselimo se vidjeti kako će cijeli program evoluirati, a prva godina bit će dobar pokazatelj jesmo li dobro sve skupa zamislili i koje su sve mogućnosti o kojima nismo niti razmišljali.

Kome je program namijenjen?

Program je namijenjen početnicima što znači kako se mogu prijaviti startupi koji nemaju svog CTO-a pa će tako tehničku podršku pružiti sami Blank. Nebojša dodaje kako nije važno kakva je struktura trenutnog development tima projekta jer će Blank pronaći način kako da doprinesu razvoju:
Dosta pitanja postavljali su nam osnivači projekata koji nemaju tehničku osobu u timu, nekakvog CTO-a i zanimalo ih je li to preduvjet da bi ih podržali kroz naš program. Projekt može i ne mora već imati tehničke osobe u timu, to ne utječe ni na kakav način na selekcijski proces.
Nebojša nam otkriva kako bi voljeli vidjeti projekte u idejnoj ili ranoj razvojnoj fazi, koji su ostvarila pre-seed ili seed investicije, ali uvijek se mogu prijaviti i projekti koji nisu uopće ostvarili investicije. Također, govorimo o tvrtkama kojima Blank može pomoći u izgradnji MVP-a proizvoda ili prve ozbiljne verzije njihovog proizvoda:
Nismo ograničeni samo na ovakve projekte, ali smatram kako njima najviše ovakva usluga treba i kako iz našeg programa upravo oni mogu imati najviše koristi.

Projekti se mogu osloniti na Blankove developere u razvoju, a možda i dugoročnom partnerstvu

Oni koji pristupe programu mogu očekivati 50.000 eura u “development bodovima”, ili drugim riječima, projekt ostvaruje Blankove usluge u vrijednosti do 50.000 eura. Ovisno o konkretnim zadacima koje će zajedno napraviti ili produktu kojeg će dostaviti, procjenjuje se “protuvrijednost Blankovih developera” koji mogu pomoći na određeni period:
Na primjer, to može značiti da će kroz dva mjeseca na projektu raditi naš UX/UI dizajner, Frontend developer i PM, ili bilo kakva druga kombinacija koja projektu u tom trenutku treba.

Jednom kada Blank uzme projekt “pod svoje krilo “, oni žele ostati dugoročni partneri u izgradnji njihovog produkta i plasiranju istoga na tržište, ističe Nebojša. Zauzvrat očekuju ekskluzivnu suradnju s Blankom na području developmenta. Naravno, projekti nisu vezani neraskidivom vezom:
Projekti ni nakon eventualne investicije nisu primorani nastaviti raditi s Blankom i definirani su uvjeti pod kojima u bilo kojem trenutku mogu suradnju i prekinuti. Svi uvjeti nalaze se i na našoj stranici.

Tko odabire projekte?

Pored Nebojše, CEO-a, u žiriju se nalaze Marko Marinović, Blankov CTO koji dolazi s tehničkim znanjem razvoja softvera generalno, ali i pogotovo Web3 domene, blockchaina i svega što jednom Web3 projektu treba.

Izvan Blanka pridružuje se Luka Sučić, Web3 entuzijast i investitor te osoba koja poznaje  velik broj projekata u industriji, njihove timove i rješenja. Uz to, partner je u Meta Change Capital fondu pa će donijeti vrijednost iz pogleda jednog VC-a.

Četvrti član žirija je Benja Begović, Blankov partner iz Švicarske i founder i CEO tvrtke Digital Minds koja se bavi konzaltingom u Web3 i Crypto domeni.

Više informacija o samom programu i prijavnicu možete pronaći na stranici programa. 

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…