BiteMe zaključio novu investiciju od 255.000 eura uz Feelsgood i 4 angel investitora

BiteMe zaključio novu investiciju od 255.000 eura uz Feelsgood i 4 angel investitora

Hrvatski 100% prirodni proizvodi koji nastaju u strogo kontroliranim uvjetima, organskog podrijetla s minimalnim utjecajem na okoliš, s trećom investicijom žele učvrstiti svoj položaj u cijeloj Europi.

BiteMe Nutrition zaključio je novu investiciju koja iznosi 255.000 eura. Startupu specijaliziranom za proizvodnju zdravih  biopločica i biokolačića ovo je treća investicija, kojom su do sada uspješno prikupili 935.000 eura.

Ova godina za njih je još posebnija jer su osvojili nagradu World Food Innovation u Snack kategoriji za najbolji snack na svijetu, koja se dodjeljuje na jednom od najznačajnijih prehrambenih sajmova – IFE Londonu. Iza sebe imaju ukupno 10 proizvoda spremnih za police trgovina.

U Bite Me timu trenutno radi 8 ljudi, dok srž cijele firme čine četiri suosnivača koji su ujedno i naši sugovornici povodom ove vijesti: Petra Mihalić (CPO), Martin Kandus (CFO), Edo Mujkić (CEO) i Luka Mujkić (COM).

Osnivači Martin Kandus, Petra Mihalić, Edo Mujkić i Luka Mujkić.

U novoj rundi sudjeluje jedan VC fond i čak 4 angel investitora

Nova runda iznosi 255.000 eura, a ona će omogućiti brže skaliranje i lansiranje proizvoda na nova tržišta, objašnjava nam Martin. Trenutno je plan usredotočiti se na distribuciju odnosno prodaju i marketing te time ojačati evaluaciju pri zatvaranju buduće seed runde, ali Martin ujedno ističe još jednu bitnu činjenicu zbog koje su vrlo optimistični:

Runda je bila over-subscribed, što znači da je na kraju interesa za investiranje bilo dosta više od visine runde (neke investitore smo  zbog toga morali odgoditi za kasnije). To je znak vrlo dobre prepoznatljivosti i atraktivnosti iz perspektive investitora pa nam i to daje dodatan vjetar u leđa.

Runda je kombinirana između jednog fonda rizičnog kapitala i 4 različita angel investitora, a to su:

  • Feelsgood Capital, regionalni fond rizičnog kapitala koji ulaže u startupe i projekte s dokazanim društvenim utjecajem, ovo im je druga investicija u BiteMe;
  • Luka Abrus, ex-Five, i partner u Silicon Gardens za Hrvatsku;
  • Viktor Marohnić, ex-Five, i CEO 57houra;
  • Niels Bogerd, serijski poduzetnik, ex-COO u SenseGloveu;
  • Boris Eržen, ključna osoba i legal counsel originalne ekipe u Outfit7.

Investitori se nadaju BiteMe ekipi (koja je već ima impresivno iskustvo iz industrije) pomoći i svojim poduzetničkim iskustvom, a iz Feelsgood Capitala, prokurist Tilen Šarlah, poručuje kako proizvodni segment snackova vide kao iznimno perspektivan, s rastom od preko 30% na godišnjoj osnovi.

Kako je nastao najbolji snack?

Lansiranjem zadnje generacije proizvoda, Edo smatra kako su pogodili “u sridu” s uvođenjem okusa koji su ljudima najinteresantniji, a uz to su lansirali i protein kolačiće u inovativnom formatu te ulovili proteinski trend koji je isto sada u uzmahu.

Prepoznatljivosti i popularnosti doprinijelo je posebno to što su njihovi proizvodi na biljnoj bazi, bez aditiva, veganski i bez glutena, a tržište sve više traži upravo takve proizvode kao zamjenu za klasične manje obroke, ističe Edo:

Dobavljači nas više ne smatraju samo još jednim od healthy snack brandova na tržištu nego u nama vide brand koji donosi potrebnu inovativnost na njihovim policama.

Također, svake godine su duplo rasli s prihodima u odnosu na prethodnu godinu, a početak ove godine pokazuje da će taj rast biti i veći, naglašava Edo.

Proteinski kolačići koji su osvojili World Food Innovation Award.

A kako izgleda proces nastanka proizvoda koji svake godine dupla prihode?

Sve počinje istraživanjem sastojaka…

Kada BiteMe ekipa istražuje proizvod, ideja može doći od bilo kuda i od bilo koga iako je za ovaj dio najviše odgovorna Petra Mihalić, a proces razvoja kreće kada se svi u timu usuglase oko smjera u kojem žele ići.

U prvoj fazi provode istraživanja kako bi odabrali sastojke koji će ići u gotov proizvod. Završetkom istraživanja prelaze u izradu prvih receptura i laboratorijskih uzoraka. Probe se ponavljaju i receptura se mijenja sve dok ne postanu zadovoljni s dobivenim rezultatom. Zatim slijedi posljednja faza, objašnjava nam Petra:

Zadnja faza je izrada prototipa u proizvodnji kako bi se procijenilo je li sve što smo si zamislili izvedivo u stvarnim uvjetima. To je zadnja faza razvoja nakon čega slijedi redovna proizvodnja.

Fokus na povećanje marketinških aktivnosti i proizvodnju

Na pitanje koja su im se tržišta pokazala kao pun pogodak, Luka misli kako će najbolje moći odgovoriti za 2 ili 3 godine jer je njihova prisutnost na vanjskim tržištima dosta fluidna. Neka tržišta se otvaraju, neka zatvaraju, a opet neka stara ponovno reaktiviraju, objašnjava:

Moramo priznati da su i nedavni događaji na globalnoj razini dosta utjecali na takav rasplet prisutnosti, ali trenutno od najznačajnijih tržišta gdje smo prisutni možemo istaknuti: Hrvatsku, Sloveniju, Austriju, Njemačku, Nizozemsku i Italiju, ali brojimo ih i još…

Trenutno se želimo učvrstiti diljem Europe. Na tržištima na kojima nam je prisutnost stabilna počeli smo raditi i jače marketinške aktivnosti pa smo tako za tržište Hrvatske osvojili i IdejuX za najbolju kampanju u kategoriji hrane.

U planu je da se investicija primarno iskoristiti za povećanje dodatnih marketinških aktivnosti i proizvodnju, ali i za implementaciju alata potrebnih za povećanje operativne efikasnosti s obzirom na povećanje aktivnosti koje očekuju.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Programiranje

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Zabava i zanimljivosti

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.