Osvoji 50.000 kuna vrijednu stipendiju za studij programiranja!

Osvoji 50.000 kuna vrijednu stipendiju za studij programiranja!

Svake godine pojave se nove statistike - koliko programera nedostaje u Hrvatskoj i Europskoj uniji i koliko će taj broj porasti. Za sada se taj nedostatak već broji u stotinama tisuća.

Ako ste se ikad željeli postati programer koji će konkurirati za jedno od tih radnih mjesta koje treba popuniti, danas je dobar dan da nešto napravite glede toga jer je Visoka škola Aspira odlučila dodijeli stipendiju od 50.000 kuna za studijski program Programsko inženjerstvo.

Kako postati programer?

Treba li vam za to zaista studij? Poslodavci se razilaze u mišljenjima – neki od vrhunskih programera naučili su se struci sami, dok neke tvrtke i dalje preferiraju diplomu i pozadinsko znanje koje s njom dolazi.

No u jednom se svi slažu – bitni su znanje i iskustvo, a najbolja je kombinacija ako ih stječete paralelno. Uz studij programiranja svakako radite na vlastitim projektima, prihvatite sve mogućnosti prakse i rada na konkretnim projektima koji se nude. Portfelj ili GIT koji pokazuju da ste svoje vještine brusili u praksi, pa makar na vlastitim hobističkim projektima, značajno će vam pomoći pri pronalaženju posla.

Ako ste već zaposleni, ni to nije problem – studij računarstva u Aspiri prilagođen je i redovnim studentima i zaposlenima osobama koje zbog svojih profesionalnih obveza ne mogu redovito pohađati nastavu. Izvanrednim studentima omogućene su individualne konzultacije uz mentorstvo, a nastavu je moguće pratiti i putem video prijenosa. Također, Visoka škola Aspira omogućuje izvanrednim studentima s udaljenih mjesta boravka polaganje određenih ispita online uz softversku podršku u sklopu sustava Merlin.

Studij uključuje i praksu u nekoj od renominiranih informatičkih tvrtki kao što su Atos, HR Cloud, Locastic, Manas i drugi, a organiziraju se i stručne Startup radionice u suradnji s iskusnijim poduzetnicima, na kojima studenti na stvarnim primjerima uče kako vlastitu ideju pretvoriti u proizvod ili posao.

Zašto postati programer?

Ako vam teoretska “mogućnost zapošljavanja” nije dovoljna motivacija – u pravu ste. Nije bitno samo da se radi, nego što se radi, a jedna od prednosti bivanja programerom je što postoji niz industrija u kojima se možete zaposliti, ovisno o afinitetima.

Sve se industrije digitaliziraju, pa je tako lako naći nišu koja vas zanima. Sateliti? Agrikultura? Oglašavanje? Umjetna inteligencija? Virtualna stvarnost? Stvaranje igara? Programiranje je nezaobilazan dio gotovo svih industrija i zasigurno ćete naći neku tvrtku koja se bavi onime što vas zanima – ili pokrenuti svoju.

Već imate ideju? Osvojite stipendiju i ostvarite je!

Odlično! Opišite je ukratko u do 100 riječi i dodajte objašnjenje kako bi vam studij programiranja pomogao da je ostvarite te pošaljite sve na stipendija@aspira.hr.

Krajnji rok za prijavu je 25. 9. 2018., a Visoka škola Aspira odabrat će pobjednika koji će dobiti priliku da uz stipendiju upiše studij Programsko inženjerstvo.

Više o programu i prijavama saznajte na stranicama Aspire, a potom pošaljite svoju prijavu!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Tomica Gulija

    Tomica Gulija

    26. 09. 2018. u 9:09 pm Odgovori

    Odabrao sam studij za programera iz razloga što sam več magistrirao na agronomskom fakjltetu, završio i pedagoški te je mogučnost zaposlenja vrlo mala ili nikakva, a da ti bude posao na puno radno vrijeme i na neodređeno. Pun iskustva u struci tražim nešto od čega čovijek može normalno živjeti a ne samo preživljavati.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Izvještaj

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Programiranje

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tehnologija

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?