
Agrokor i mStart studentima za najbolja ‘tech’ rješenja osigurali 35.000 kuna – i iskustvo!
Ako imaju poslovnu ideju koja im se čini zanimljivom, redovni studenti Fakulteta elektrotehnike i računarstva u Zagrebu i Tehničkog veleučilišta Zagreb ne moraju čuvati ono što su zamislili u ladici, ne znajući kamo krenuti s vlastitom idejom. Vrata otvaraju mStart i Agrokor, koji ih pozivaju da predstave vlastito inovativno rješenje i zauzvrat dobiju šansu za pomak s početne točke.
U suradnji s matičnim koncernom Agrokor, mStart nastavlja 15 godina dugu tradiciju pomaganja studentima u potrazi za prvim korakom u poslovnom svijetu. Ako imaju ideju u koju vjeruju, studenti zagrebačkog FER-a i TVZ-a moći će iskoristiti ono što su zamislili i dosad naučili javljajući se na natječaj koji će ih na Agrokorovu primjeru upoznati s funkcioniranjem tvrtke.
Studenti će na natječaju trebati odabrati jedan od četiri ponuđena stvarna izazova iz Agrokorova poslovanja, a ako budu uspješni u prvom krugu, s rokom prijave koji istječe 14. listopada, razvoj ideje nastavit će u drugom krugu, u kojemu će moći obići tvrtke pod Agrokorovim “kišobranom” poput Leda, Zvijezde ili Konzuma. Najuspješniji radovi bit će nagrađeni novčano, s 20.000 kuna za prvo, 10.000 za drugo i 5.000 kuna za treće mjesto.
Rad u timovima i šansa za posao
Studenti će u razvoju vlastite ideje i dolasku do tehnološkog rješenja raditi u timovima koji mogu brojiti do tri člana. Prolazak u drugi krug natječaja, s rokom za prijavu radova koji će isteći 4. studenog, dat će priliku za izravni uvid u funkcioniranje tvrtke i mogućnost dolaska do novčane nagrade, ali korist će imati i članovi timova koji neće biti među najboljima.
Kako je opisao Tomislav Jukić, član Uprave mStarta, svatko ima priliku saznati nešto novo, ali to nije sve – nudi se i prilika za posao:
Govoreći iz iskustva s proteklim generacijama, studenti će prvenstveno puno naučiti – zato jer već imaju predznanje, zato jer je novo znanje koje im je potrebno za izradu danas lako dostupno i najvažnije, zato jer najčešće rade u timu i tako izmjenjuju znanja i iskustva. Uz to, mStart sudionike kroz natječaj upoznaje i uzima u obzir prilikom zapošljavanja. Studente nagrađujemo za svaki njihov korak prema inovaciji i poduzetništvu!
Ako ste mladi, ambiciozni i inovativni, javite se i pokušajte testirati vlastito znanje na konkretnom primjeru – ostalo je još dva tjedna za prijavu za prvi krug.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Miro
01. 10. 2015. u 10:12 am
A šta ako dobru ideju imaju studenti veterine? Zar ljudima tamo nije netko rekao da ima još sposobnih, nisu svi na etf.
Nisam još čuo da je jedna korporacija postala uspješna na Internetu, možda Agrokor postane poznat u svjetskim razmjerima 😉
Ivan Brezak Brkan
02. 10. 2015. u 2:59 pm
Nije pitanje sposobnosti, nego tehničkog znanja 🙂 U ovom slučaju je suorganizator KSET, FER i slični, ergo projekt im je fokusiran i to je ok. Kao što su primjerice nacionalni natječaji za startupe. 🙂