Pobjednik Startup Campa Vis je Placeberry, tražilica turističke ponude!

Prije 9 mjeseci · Ivan Brezak Brkan · Novost, Startupi i poslovanje · 8 komentara

Sviđa vam se članak? Preporučite ga prijateljima i kolegama putem društvenih mreža:

Pobjednik prvog Startup Campa u Visu je PlaceBerry! (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Pobjednik prvog Startup Campa koji se tijekom ovog tjedna održao na otoku Visu u Hrvatskoj je Placeberry, u izboru od 22 startupa koji su dobili priliku ne samo predstaviti svoje projekte već ih i razraditi s mentorima uključujući predstavnicima CRANE-a, američke investicijske zajednice, Netokracije te bugarskog investicijskog fonda Launchhub. Treće mjesto je osvojila Weddingela koju smo već detaljno predstavili, dok je drugo mjesto osvojio Backway koji nećete prepoznati koliko je napredao od ekskluzivnog predstavljanja na Netokraciji.

Polaznici u iščekivanju rezultata (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Sva 3 startupa automatski prolaze prvi krug Launchhubovog izbora za njihov investicijski fond te po 2 upada na Geeks on a Plane koji će se krajem rujna održati u Zagrebu. Pobjednik uz dobiva iPad, mobilnu aplikaciju IT4U-a i web stranicu od Naklikaj. Podsjetimo, IT4U-ov Habbits i Cinematic su prvi hrvatski i regionalni startupi u koje je Launchub investirao.

Drugo mjesto osvojio je BackWay (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Kako je prošao prvi dan Startup Campa već ste mogli vidjeti na Netokraciji. Placeberry je specijalizirana turistička tražilica čiji je Alexander Štrbac održao izuzetno kvalitetan pitch u kojem je kvalitetno objasnio problem koji Placeberry rješava te kako ga misle riješiti svojim poslovnim modelom i proizvodom. Osim tog, Placeberryjeva je bila jedna od rijetkih prezentacija u kojoj se vidio točno kako radi i izgleda proizvod – nije bilo nagađanja.

Weddingela je zauzela treće mjesto (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Launchhubov Stanislav Sirakov naglasio je kako je ovo tek početak putovanja za startupe koje su sudjelovali, dok se Saša Cvetojević naglasio kako se nada da će sad kad su se upoznali startupi u budućnosti surađivati. Ivo Špigel  je spomenuo kako su sudionici kampa sad članovi hrvatske startup zajednice, dok je Mark Crandall naglasio kako su sudionici kampa vrlo talentirani i da mu se i čak kod projekata čiji mu se poslovni modeli nisu svidjeli, da mu se svidjelo kako su prezentirani. Čestitke pobjednicima, ali i svim sudionicima!

Sunčani pozdrav s Visa (Snimila Marina Filipović Marinshe)

Bez brige, kako je točno izgledao Startup Camp vidjet ćete u još nekoliko članaka ;)

Sviđa vam se članak? Preporučite ga prijateljima i kolegama putem društvenih mreža:

Pratite li Netokraciju?

  1. Pratite netokraciju svakodnevno kako bi bili u toku s internetskom industrijom i kulturom
  2. Ne želite da vam promaknu trendovi u internetskom marketingu i poslovanju
  3. Želite upoznati najnovije regionalne startupe i investitore koji su ih prepoznali
  4. Ne želite propustiti detaljne analize, reportaže i informacije s bitnih internetskih događanja
  5. Želite znati da što se "događa na internetu", da o tome znate sve!
  • Emailom budite uvijek u toku (i nemojte ništa propustiti - 100% privatno i nikad vas nećemo spamirati)

  • Pratite naš RSS kanal Pratite u Google readeru
  • Pratite nas na Google Plus Dodajte nas u svoje krugove

8 komentara

  1. Jedno pitanjce, kaj nije i BackWay pokazao kako tocno radi i izgleda proizvod ? Posebno u videu :))

  2. Zar nije Placebrry vec pokrenut i aktivan? Kad sam ja pisao o njemu vec je bio pokrenut i primao je upise u bazu.

  3. bravo ekipo, sky is the limit !

Linkovi na članak

  1. Kako motivirati na preseljenje iz Zagrebačke kuhinje u Osijek
  2. Placeberry.com partnership - Axilis d.o.o.
  3. GOAP Zagreb: 20 izabranih startupa koji će predstaviti svoje projekte su… | Netokracija