Osam novih timova ušlo u ZIP-ov inkubatorski program

Osam novih timova ušlo u ZIP-ov inkubatorski program

Početkom veljače, Zagrebački inkubator poduzetništva ispratio je osmu generaciju startup timova na njihovom Demo Dayu, a nakon nedavno završenih prijava, s radom je već krenula i nova generacija inkubatorskog programa.

ZIP

Zagrebački inkubator poduzetništva, u veljači se na Demo Dayu oprostio od svoje osme generacije startupa. Tako je Appetit, aplikacija koja korisnicima omogućava da pronađu i kupe gotove zdrave obroke pripremljene u domovima kuhara, primio investiciju direktno od ZIP-a. Još jedan startup, Wemy sa svojim rješenjem koje pomaže u odabiru odjevne kombinacije primio je investiciju od Hrvoja Prpića, ZIP-ovog mentora i poslovnog anđela. A sada s radom kreće nova generacija inkubatorskog programa u koju su primljeni sljedeći timovi:

  • Canelio je moderan način za edukaciju vašeg psa.
  • ChildCare je mobilna aplikacija za pronalazak najboljih ustanova za čuvanje djece, koje funkcionia i izvan radnog vremena i vikendima.
  • Clubble je DJ booking platforma koja pomaže DJ-evima da na brži i lakši način izgrade svoju karijeru.
  • Dicey izrađuje unikatne ručno rađene društvene igre.
  • Mellon je prva online gaming akademija za edukaciju profesionalnih gamera.
  • PerChapter.me je self publishing platforma koja piscu, preko StoryTree featurea, omogućava stvaranje interaktivnih pisanih svjetova, a čitatelju njihovo istraživanje, poglavlje po poglavlje.
  • SpotOut omogućuje da trenutke koje korisnik proživljava podijeli s prijateljima kroz live video streaming.
  • Wishster je mobilna aplikacija koja pomaže pronaći prave poklone za prijatelje.

Nova partnerstva i akceleratorski program

Autor: Vanessa Šerka
ZIP je nedavno ispratio osmu generaciju startupa. Autor: Vanessa Šerka

U ZIP-u podsjećaju kako se inkubatorski program temelji na Lean startup metodologiji, a intenzivna četveromjesečna edukacija uključuje mnoštvo radionica uz praćenje napretka projekata i bogata iskustva lokalnih i inozemnih mentora. Za one timove koji prođu inkubatorski program postoji mogućnost ostvarivanja početne investicije od 100.000 kuna direktno od strane ZIP-a, a timovi koji su do sada ostvarili takve investicije su: Appetit, Thorium  A+,  SnapTap  i  Tutotod,  a investicije  od  strane  vanjskih  investitora  su  ostvarili  i  Wemy, MobiCon,  Fashable, Colomb.io, HockeyCoachVision, Greenpie, Tourism4me i Madbarz.

Nova generacija startupa nije jedina vijest za ZIP-u jer su nedavno sklopljena strateška partnerstva s dva venture capital fonda, austrijskim Pioneers Venturesom i Speedinvestom. Za startupe koji prođu ZIP inkubator to znači pristup većem financiranju nego je to dosad bilo: do 125 tisuća eura u pre-seed fazi i do 3 milijuna eura u ranoj fazi i fazi rasta startupa.

Iako su nam poznati timovi devete generacije inkubatorskog programa, ostaje pričekati još malo kako bismo saznali koji su timovi primljeni u ZIP-ov novi akceleratorski program. Riječ je o programu koji je ostvaren u suradnji s mStartom, tvrtkom iz Agrokor koncerna, a podrazumijeva i početnu investiciju od 100.000 kuna. Iz ZIP-a poručuju kako su trenutno u procesu razgovora s mStartom i potencijalnim timovima, ali i da ćemo uskoro znati o kojim je projektima riječ.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Razvoj weba

UX je posao Project Managera? Dizajnera? Pisca? Developera?

Iako svi trube o važnosti UX-a, nitko ne zna tko bi se time trebao baviti, ne postoje UX istraživači unutar timova niti najvećih domaćih tehnoloških kompanija, a korisničkim iskustvom se bavi tko stigne ili kome to uvale. 

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Tvrtke i poslovanje

Kontroling iliti kako urediti proces naplate prije nego pritok novca presuši

Ako niste ekonomske struke i ako se u svojoj karijeri niste susretali s podacima, izvještajima, projekcijama gotovo je sigurno kako ćete odmah kontroling povezati s kontrolom. I upravo ste upali u prvu veliku zabludu, jer kontroling je prvenstveno usmjeren na otkrivanje „bugova“ u komunikaciji i procesima.

Što ste propustili

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Netokracija Podcast

“Photomathov exit znači više investicija u hrvatske startupe”

Prvi veliki exit hrvatske tehnološke tvrtke koja je financirana VC kapitalom znak je ulagačima da se investiranjem u hrvatske startupe - može zaraditi. I znači da će, u uvjetima globalne nuklearne zime, za domaće startupe vladati globalno zatopljenje, tvrdi Bernard Ivezić, urednik magazina Startup Report.

Obrazovanje

Naši učenici ne znaju što znači baviti se poduzetništvom – kako to promijeniti?

Djeca školske dobi silno su inovativna i kreativna, no ponekad im službeni nastavni program ne daje dovoljnu podršku u ostvarivanju njihovog potencijala. Evo kako stvar spašavaju entuzijastični pojedinci (nastavnici), relevantne institucije te društveno odgovorne tvrtke.

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Tvrtke i poslovanje

Kako je tvrtka osnovana u socijalizmu došla na prag komercijalizacije svog prvog AI rješenja u medicini

TIS grupa do sada se gradila daleko od pozornosti šire javnosti. U međuvremenu, radili su na uvođenju SEPA-e, eura, Instant Paymentsa, surađuju s fintechima, prisutni su u velikim bankama, i s vlastitim rješenjima… Ali nijedan njihov projekt nije toliko odjeknuo kao prvi koji su napravili uz pomoć umjetne inteligencije.