ZG Tech Meetup, koji se održao treći put jučer u zagrebačkom Pepermintu okupio je pet hrvatskih projekata koji su publici demonstrirali svoje projekte, a neki od njih su najavili neke novosti te eksluzivno predstavili nove mogućnosti na kojima su radili proteklih mjeseci.

ZG Tech Meetup, koji se održao treći put jučer u zagrebačkom Pepermintu okupio je pet hrvatskih projekata koji su publici demonstrirali svoje mogućnosti, a neki od njih su najavili neke novosti te eksluzivno predstavili nove mogućnosti na kojima su radili proteklih mjeseci.
Kao što smo najavili, predstavili su se (redom) Gas Guzzlers, Score Alarm, Monolith, CodeAnywhere te Trambus. Gas Guzzlersi su zasigurno bili jedan od zanimljivijih projekata obzirom da se ne radi o klasičnoj web ili mobilnoj aplikaciji, već o punokrvnoj arkadnoj trkaćoj igri koja, ne samo da vam dozvoljava razbijanje automobila, već te iste automobile oprema bacačima raketa! Iz prikaza kojeg su Gamepiresovci pokazali, Gas Guzzlersi se čine kao odlična zabava.

Score Alarm, mobilna aplikacija za lakše praćenje rezultata raznih utakmica dobila je svoj veći update kojeg je predstavio njen osnivač Ivan Klarić. Ivan je ukratko objasnio i način na koji prikuplja informacije koje aplikacija prikazuje – riječ je o feedovima za koje je potrebno izdvojiti određenu sumu novca, no upravo je to ono što Score Alarm izdiže iznad konkurentskih rješenja; dok prvi konkurent podržava tek pet ili šest sportova, Score Alarm ih podržava tridesetak. Nova verzija bi, prema Klariću, trebala biti dostupna korisnicima do kraja godine.

Ekipa iz Monolitha se više fokusirala na tehnički dio svoj projekta, pa je tako pojašnjeno kako su u Kinectu izvadili staru kameru i mikrofon, a ubacili HD kameru koja će snimati krajnje korisnike. Također je i pojašnjeno da im nije dozvoljeno snimati video ili fotografije korisnika, ali smiju čuvati matematičke zapise njihovih lica i tijela – na čemu se Kinectovo prepoznavanje zapravo i temelji.

CodeAnywhere, o kojem smo nedavno pisali kad je prešao 100 tisuća fanova, a čiji je suosnivač Ivan Burazin objasnio kako su i došli to tolikog broja korisnika, predstavio je novo sučelje. Demonstirane su i neke funkcije koje CodeAnywhere posjeduje, poput premještanja datoteka ili čitavih mapa s jednog servera na drugi. Editor koda, glavni dio CodeAnywherea podržava tzv. syntax highlighting, numeriranje linija koda, kao i automatsko završavanje upisivanja funkcija.

Posljednji projekt koji se predstavio bio je Trambus Svena Kapuđije – i pokupio je najviše simpatija publike, što zbog činjenice da je aplikacija nastala još dok je Sven bio srednjoškolac (danas studira na FER-u), što zbog činjenice da je aplikacija prilično detaljno izrađena – Sven se potrudio i izradio web administracijsko sučelje za Trambus, a potrudio se i oko prikaza baze podataka (koja je ogromna i u koju samostalno i ručno unosi podatke) pa ju može prikazati u obliku grafova, što izgleda daleko bolje i elegantnije od samih tablica.

Ukoliko imate nekakav projekt kojeg želite pokazati publici, bez obzira na to je li projekt već bio u medijima, postoji li mjesec ili godinu dana i slično – prijavite se na ZG Tech Meetup. Sljedeći će biti u prosincu ove godine, pa vremena za pripremu imate 🙂
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.