Ženski forum: Blogovi koji se bave malim stvarima, a koje uljepšavaju život

Ženski forum: Blogovi koji se bave malim stvarima, a koje uljepšavaju život

One kuhaju, piju čajeve, heklaju, fotografiraju, bave se modom, rade stotinu i jedan kreativan projekt – i sve to redovito stavljaju na svoje blogove. Možda se to nekome čini kao beznačajna stvar, ali upravo se njihovi blogovi od toga sastoje – naočigled beznačajnih, malih stvari, koje nas uveseljavaju i koje zapravo čine život. Dobar dio programa drugog dana Blogomanije bio je upravo posvećen njima, ženskom forumu, blogericama.

Ivana Popović ili Mali Iv predstavlja svoj blog Slurp-o-rama & Cutensils.
Ivana Popović ili Mali Iv predstavlja svoj blog Slurp-o-rama & Cutensils.

One kuhaju, piju čajeve, heklaju, fotografiraju, bave se modom, rade stotinu i jedan kreativan projekt – i sve to redovito stavljaju na svoje blogove. Možda se to nekome čini kao beznačajna stvar, ali upravo se njihovi blogovi od toga sastoje – naočigled beznačajnih, malih stvari, koje nas uveseljavaju i koje zapravo čine život. Dobar dio programa drugog dana Blogomanije bio je upravo posvećen njima, ženskom forumu, blogericama.

Ženski forum je tako nazvan, ne zato što se priča o ženskim stvarima, nego zato što su u njega uključene žene koje vode sjajne blogove, kažu organizatorice. Mali Iv, odnosno, Ivana Popović, jedna je od tih blogerica koja je predstavljala svoj blog, službenog imena Slurp-o-rama & Cutensils, čiji se sadržaj često bavi, između ostaloga, čajevima. Kako kaže, njen je blog počeo kao blog o hrani, jer je Ivanu radovalo fotografiranje obroka, no s vremenom je postao nešto više. Ivana kaže da se bali životom, malim stvarima i dizajnom hrane, a poprilično je osoban, stoga ga ne voli etiketirati. Kako kaže, misao vodilja je pozitivno razmišljanje i sretne priče, a sve kako kako bi se odmaknulo od stresa svakodnevnice.

Ivana otkriva kako se njena publika se prvenstveno sastojala od poznanika, prijatelja i rodbine, ali napominje kako je uz pomoć bloga i društvenih mreža pronašla ljude s kojima se “svakodnevno druži”, iako niti ne žive u istome gradu. No, kako kaže, tomu društvene mreže i služe.

Kako joj je blog pomogao u životu?

Iv ne “prodaje” ništa putem svoga bloga, ali kako je dizajner, ponekad predstavi svoj rad. Samo to joj je donijelo nekoliko klijenata. No, blog joj je, kako se čini, više značio na nekoj osobnoj, a ne na poslovnoj razini. Naime, kako bi preboljela osobnu tragediju, a i maknula se od svakodnevnog stresa, na blogu se fokusirala na radosne stvari. Na početku je radila samo na blogu, pa su čitatelji tražili da pokrene i Facebook stranicu, da malo više piše, što je i radila. Istovremeno, “natjerala” je samu sebe da više istražuje na području fotografije i dizajna.

Blog, publika, ljudi, pohvale i kritike povukli su me da više vježbam, ali i da pronalazim nove poslove i nove projekte.

Klub strastvenih ljubitelja čaja

Što se tiče ljubavi prema čaju, s kojom Ivanu u posljednje vrijeme povezuju, objasnila je kako je sve krenulo od razmjene vrećica čajeva s nekoliko entuzijasta, uz pisma (da, prava pisma!), a sada je to grupa od gotovo 200 osoba iz cijeloga svijeta, koje povezuje isti interes. Ispričala je i nekoliko anegdota, koje se tiču posebice slanja čajeva i upitnih pogleda službenika u pošti.

Ženski forum imao je i poseban "blogomanijski" logotip.
Ženski forum imao je i poseban “blogomanijski” logotip.

Nažalost, uslijed rođendanskog iznenađenja mojih dragih Netokrata, koje se dogodilo na kraju predavanja Ivana Brezaka Brkana, našeg glavnog urednika, a i drugih obaveza, nisam uspjela pratiti izlaganja ostalih članica ženskog foruma, ali svakako vas pozivam da posjetite njihove blogove. Neki će vam se možda manje svidjeti, neki više, ali svaki je poseban, vrijedan pažnje, a možda bas i vaš potakne da se više radujete malim stvarima.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Umjetna inteligencija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

DevDev

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Kolumna

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Ekskluzivno

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.