CEO WhatsAppa Jan Koum na Mobile World Congressu podijelio je neke podatke o WhatsAppu, kao u planove za ovu aplikaciju nakon rekordne prošlotjedne akvizicije vrijedne 19 milijardi dolara dolara. Prvi od planova je uvođenje glasovnih poziva, i trebao bi se ostvariti uskoro.

CEO WhatsAppa Jan Koum na Mobile World Congressu podijelio je neke podatke o WhatsAppu, kao u planove za ovu aplikaciju nakon rekordne prošlotjedne akvizicije vrijedne 19 milijardi dolara dolara. Prvi od planova je uvođenje glasovnih poziva, i trebao bi se ostvariti uskoro.
Kao što je već najavljeno, WhatsApp će ostati zaseban sustav i neće se pripojiti nekom od drugih Facebookovih proizvoda poput Messengera, no društvena mreža će svakako zahvaljujući ovoj akviziciji podebljati broj korisnika koji svakodnevno koriste njene usluge. Kako tvrdi Koum, ovaj servis ima 440 milijuna aktivnih korisnika mjesečno, 330 dnevno, a svakodnevno dodaje otprilike još jedan milijun istih.
Na World Mobile Congressu CEO WhatsAppa Jan Koum izjavio kako reklamama i marketingu i dalje neće biti mjesta u aplikaciji te da će cijena ostati simbolična, prenosi TechCrunch, no kada je prošli put to tvrdio, također je i bio odlučan da WhatsApp neće prodavati.
S glasovnim pozivima još veća konkurencija srodnim servisima
Jan Koum at #MWC14: We’re introducing voice on WhatsApp in second quarter of 2014.
— David Rowan (@iRowan) February 24, 2014
Ono što jest novo su glasovni pozivi koje bi korisnici ove aplikacije trebali dočekati u drugom kvartalu 2014. godine. Korisnici Androida i iPhonea prvi će dobiti ovu nadogradnju, ali neće biti zanemareni ni korisnici Windows Phonea i Blackberryja. Aplikacija koja je već grabila korisnike šakom i kapom tako će postati još veća konkurencija za servise poput Linea, BBM-a ili Vibera.
Koum je pritom istaknuo jednu veliku prednost nad ostalim servisima:
Koristimo najmanje širokopojasnog interneta, i to ćemo iskoristiti do krajnjih mogućnosti. Fokusirat ćemo se na jednostavnost.
Iako servisi za dopisivanje ili razgovore operaterima uzimaju naknade iz usta, WhatsApp će s njima i surađivati, također je objavio Koum. Prvi korak prema tome je suradnja s njemačkim operaterom E-plus koji će omogućiti posebne tarife za korištenje ove aplikacije.
Jedno pitanje, ono koje se postavlja otkako je odjeknula vijest o 19 milijardi dolara vrijednoj akviziciji, ostalo je neodgovoreno – kako Facebook planira monetizirati WhatsApp i kako će mu se ova kupnja isplatiti.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.