Zagrebački UX Passion u Davosu stvorio 'feed' najveće ekonomske konferencije na svijetu

Zagrebački UX Passion u Davosu stvorio ‘feed’ najveće ekonomske konferencije na svijetu

Ukoliko pratite Svjetski ekonomski forum, koji se ovih dana održava u Davosu, možda ste primijetili kako je ove godine stavljen velik naglasak na društvene mreže. Pratitelji i sudionici imaju mnoštvo načina za uključivanje u rasprave putem društvenih mreža, a upravo je na Social Media dijelu, koji ističe teme o kojima se najviše raspravlja, kao i na najaktivnije sudionike, radio hrvatski UX Passion.

UX Passion već četvrtu godinu surađuje sa Svjetskim ekonomskim forumom, ali ove godine suradnja je veća no ikada.
UX Passion već četvrtu godinu surađuje sa Svjetskim ekonomskim forumom, ali ove godine suradnja je veća no ikada.

Ukoliko pratite Svjetski ekonomski forum, koji se ovih dana održava u Davosu, možda ste primijetili kako je ove godine stavljen velik naglasak na društvene mreže. Pratitelji i sudionici imaju mnoštvo načina za uključivanje u rasprave putem društvenih mreža, a upravo je na Social Media dijelu, koji ističe  teme o kojima se najviše raspravlja, kao i na najaktivnije sudionike, radio hrvatski UX Passion.

Kako nam otkriva Vibor Cipan, CEO UX Passiona, tvrtka već četvrtu godinu surađuje s World Economic Forumom i to ne samo na Annual Meetingu, koji je medijski najpopularniji, nego na svim regionalnim sastancima, koji se održavaju 5-6 puta godišnje i koji pokrivaju praktično sve kontinente.

U startu je naša suradnja bila svedene samo na korištenje našeg Wall of Tweets rješenja – danas UX Passion pruža tehnologiju i platformu za razmjenu ideja, tvitova i sadržaja na konferencijama. Koristeći vlastitu serversku podršku, dnevno tijekom trajanja događanja imamo nekoliko stotina tisuća “hitova” i na klijente poput WEF-a nemamo nikakva “rate-limite” – drugim riječima, imaju našu najkvalitetniju uslugu, 24h dnevnu podršku i sve što takva suradnja donosi.

UX Passion je na Social Media tabu
UX Passion je na Social Media tabu službenog web sjedišta radio s KMPG-om.

Za razliku od prethodnih godina, sada je suradnja veća no ikada, pa tako UX Passion pruža moderirani feed za više od 1500 sudionika konferencije. Feed se prikazuje na gotovo stotinu različitih zaslona na samoj lokaciji, prikazujući u gotovo realnom vremenu najvažnije Davos-trenutke. Na Social Media tabu, na službenom web sjedištu weforum.org, UX Passion radi u suradnji s KMPG-om, a tu se prikazuje posebna verzija Walla, koja je povezana s analitikom svega što ima veze s društveno-mrežnom pričom WEF-a.

I konačno, gotovo 100 ‘sessiona’, koji se prenose u realnom vremenu putem video streaminga, popraćeno je feedom sadržaja s društvenih mreža koje u realnom vremenu priprema, obrađuje i publicira naš tim. To je izuzetno zahtjevan posao, uzimajući u obzir činjenicu da su tijekom trajanja samog događanja #Davos, #WEF i srodni hashtagovi redovno Twitterove trending teme i sukladno tome volumen je golem. Dodajmo tome i političku osjetljivost sadržaja, poput, primjerice ovogodišnjih susreta iranskog predsjednika Rouhanija i Netanyahua iz Izraela ili složenu situaciju u Siriji – jasno je da stvar zahtjeva izuzetno duboko i temeljito poznavanje globalnih političkih, društvenih, ekonomskih i poslovnih procesa.

Vibor otkriva da sadržaj nije ograničen samo na Twitter, jer njihova tehnološka platforma, Pulse Wall (koju su dijelom razvili i zahvaljujući sredstvima MINPO-a), na kojoj danas leži Wall of Tweets, primjerice, podržava i kineski Weibo. Zanimljivo je da postoji i rješenje putem kojega korisnici Wall of Tweetsa mogu pristupati usluzi i dok se nalaze u Kini, iza “Velikog kineskog vatrozida”. Twitter je, međutim, zbog svoje instantnosti i brzine pogodan medij za brzo širenje ideja, komunikaciju i rasprave o njima. Težina je tu stavljena na osobe koje se nalaze u Davosu ili su iz nekih drugih razloga relevantne – primjerice, tu su liste predstavnika novinara, javnih ličnosti i medijskih osoba, političara, predstavnika NGO-ova, akademije, vjerskih lidera, Nobelovaca….

..
Naglasak je stavljen na osobe koje se trenutno nalaze u Davosu ili su na neki način povezane s događajem.

Vibor se nada da bi se nešto od ovih aktivnosti moglo preslikati i na lokalne događaje, a i najavljuje neke novosti za ovu godinu:

Društveni mediji i platforme za njihove prikaze su davno prerasle “čudo od jednog dana” – naša platforma i novorazvijena tehnologija je to pratila. U ovoj godini, koja je za UX Passion najvažnija od našeg osnutka, izaći ćemo na tržište s nekoliko inovacija i novih proizvoda koje dijelom već sada testiramo i na događanjima poput Davosa. Twitter, Facebook, Instagram… Mreže senzora i IoT tehnologije su koje mijenjaju svijet, a utjecaj imaju i u nišama poput organizacije događanja i konferencija – davno smo prerasli fazu “trebam wall of tweets”, danas naši klijenti žele ‘social media hubove’ kojima se pristupa s weba, mobilnih uređaja i na samoj lokaciji, žele moderirani sadržaj, inteligentne platforme, analitiku i napredne vizualizacije. Danas Davos, sutra, zašto ne i Zagreb?

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Nenad

    Nenad

    24. 01. 2014. u 3:57 pm Odgovori

    lijepo postignuće ali priznajem da niš ne kužim, tvitovi, wallovi huh. Kaj nije sve to moguće pratiti direktno na tviteru @Davos i @WEF. Čemo onda wallovi itd

    hvala

    • Mia Biberović

      Mia Biberović

      24. 01. 2014. u 4:08 pm Odgovori

      Nenade, ako bi pratio samo @Davos i @WEF, vidio bi samo “službene” tvitove. Također, da pratiš i službene hashtagove (#WEF, #WEF14 ili #Davos), dobivao bi previše informacija u realnom vremenu i od šume podataka ne bi vidio ništa. 🙂 Na stranici http://www.weforum.org/events/world-economic-forum-annual-meeting-2014/social možeš pronaći najupečatljivije tvitove i druge objave istaknutih sudionika, ali i osoba koje su na drugi način povezane s događajem (mediji, istaknuti pojedinci…), mogu se vidjeti i teme o kojima se najviše “govori” na društvenim mrežama, kao i neke druge statistike. To su najupečatljiviji trenutci o WEF-u, prikupljeni s društvenih mreža, koje dobivaš na jednome mjestu, bez potrebe da sam pratiš sve službene i neslužbene kanale, sudionike i ostale posjetitelje foruma.

    • Vibor

      Vibor

      25. 01. 2014. u 2:29 pm Odgovori

      Pozdrav Nenad,
      Vibor iz UX Passiona ovdje, nadam se da cu moci kvalitetno odgovoriti na pitanje – tvitovi se biraju (kao i ostali sadrzaju) na temelju vise kriterija od kojih su neki – koliko je pojedini tvit retweetan, uloga i funkcija osobe koja tvita te sudjeluje li trenutno na raspravi / panelu o kojem se tweeta (kako bi rasprava bila ne samo u realnom vremenu vec i relevantna – tako primjerice bas u ovom trenutku se prikazuje najvise tvitova vezanih uz Global Economy Outlook s Lagarde, Draghijem i ostalima koji na njemu sudjeluju… Dodatno, jedna od tema je sada niska inflacija i ECB pa su ti tvitovi sada istaknutiji – dakle, kombiniraju se ljudski rad, semantika i kvalitetna platforma koja omogućuje da se takav sadržaj prikaze vrlo brzo i relevantno.

      Nadam se da je odgovor bio od pomoci!

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Tehnologija

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.

Intervju

Evo kako je hrvatska glazbena industrija pregovarala s Big Techom!

Dolazak Spotifya i drugih poznatih glazbenih servisa u Hrvatskoj povijesni su dani, ali njima su prethodile godine i godine pravnih pregovora sa samim servisima, kao i domaćih udruga koja štite prava svih sudionika. Upravo u tim pregovorima možemo pronaći lekcije za medijsku industriju koja trenutno vodi pregovore s Big Techom.

Programiranje

Infobip Shift 2023: Kako pridonositi projektima otvorenog koda?

Zadnje retke s Infobip Shift 2023 konferencije posvećujemo ljudima i inicijativama vezanima uz open source (otvoreni kod).

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Izvještaj

Infobip Shift 2023: Od pive do savjeta za sreću, što su developeri dobili “ispod Peke”?

Infobip Shift iz godine u godinu potvrđuje kako zalužuje biti na popisu najboljih developerskih konferencija u Europi jer uspjevaju postići nešto teško - kvalitetan sadržaj svjetske razine predstaviti sa stilom u iskrenoj i pozitivnoj atmosferi.

Tvrtke i poslovanje

Tacta: Kako smo podržali digitalizaciju i ekspanziju kompanije koja danas ima 150 klinika

Izrada softvera po mjeri uvijek je kompleksan zadatak jer je potrebno dobro proučiti poslovne procese klijenta, odgovoriti na sadašnje potrebe, ali i uzeti u obzir njegove ambicije. Evo kako je Tacta to uspješno napravila za Lazeo, francusku kompaniju specijaliziranu za neinvazivnu estetsku medicinu.