Približava se četvrti po redu Web Summit, najveći europski startup događaj, koji je prema riječima organizatora prerastao u "festival ideja i događaja". Ovogodišnji će se Web Summit održati u Dublinu, od 30. do 31. listopada, a procjenjuje se da će privući oko sedam tisuća posjetitelja.

Približava se četvrti po redu Web Summit, najveći europski startup događaj, koji je prema riječima organizatora prerastao u “festival ideja i događaja”. Ovogodišnji će se Web Summit održati u Dublinu, od 30. do 31. listopada, a procjenjuje se da će privući oko sedam tisuća posjetitelja na konferenciju čiji je regionalni partner upravo vaša Netokracija.
I ove godine na Web Summtu okupit će se neka od najvećh imena u svijetu tehnologija. Potpun program konferencije biti će uskoro objavljen, a popis govornika već je prešao tristo imena. Među govornicima su i Tony Fadell, osnivač Nest-a, CEO AOL-a Tim Armstrong, Sheila Marcelo, CEO organizacije Care.com, Evernoteov Phil Libin te Mahbod Moghadam, suosnivač stranice Rap Genius. Na popisu investitora našli su se Mark Suster, i osnivač akceleratora 500 Startups Dave McClure, kao i predsjednik PayPala David Marcus, osnivač Skypea Niklas Zennstrom te Google Ventures partner Kevin Rose. Potpun popis sudionika dostupan je na službenim stranicama Web Summita.
50 radionica i startup PITCH s nagradnim fondom od 500.000 eura
Jedan od govornika je i Aaron Levie, dvadesetsedmogodišnji osnivač startupa Box, koji će također biti jedan od sudaca na PITCH-u, jednom od glavnih događaja Summita gdje će perspektivni poduzetnici imati priliku iznjeti svoje ideje pred stotinama investitora te osvojiti funding za svoj startup vrijedan 500 000 eura. Dok se na mnogim događajima izlaganje naplaćuje, odabrani će startupi u Alpha programu na Web Summitu će moći svoje pothvate predstaviti plativši samo ulaznicu.
Na Summitu će također biti održano 50 radionica na temu tehnologija, poslovanja i dizajna koje omogućuje General Assembly. Sudionici će na njima učiti od najboljih poduzetnika i stručnjaka, a broj mjesta je ograničen pa se preporučuje predregistracija. Ulaznice za ovaj događaj dostupne su na stranici www.websummit.net
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Danijel
31. 07. 2013. u 9:03 am
malo matematike, 7000 startupera znači da je svakom od njih šansa da tamo dobije lovu 1/7000 ili 0,00014% 🙂