Wall of Tweets za Twitter u praksi i uživo
Wall of Tweets je rješenje za prikazivanje poruka s Twittera na događanjima poput radionice za profesionalno korištenje Twittera, Tweetokracija. Da, radi se o Twitterwallu, no ne bilo kakvom. Vizualna atraktivnost i trud uložen u pouzdan rad Wall of Tweetsa čini ga zanimljivom rješenjem za sve one koji žele uključiti Twiter u svoju konferenciju, radionicu, predavanje...
Wall of Tweets je rješenje za prikazivanje poruka s Twittera na događanjima poput radionice za profesionalno korištenje Twittera, Tweetokracija. Da, radi se o Twitterwallu, no ne bilo kakvom.
Vizualna atraktivnost i trud uložen u pouzdan rad Wall of Tweetsa čini ga zanimljivom rješenjem za sve one koji žele uključiti Twiter u svoju konferenciju, radionicu, predavanje…
Zašto Twitter za zid?
Twitter postaje sve popularniji kanal za brzu komunikaciju. Iako je u regiji Facebook veći, korisnici Twittera istaknuli su se po svojoj aktivnosti i ažurnosti na različitim događanjima, od konferencija do koncerata.

Projiciranje tweetova s određenom temom odnosno hashtagom naziva se twitterwall – doslovno zid za Twitter. U različitim oblicima Twitterwallovi su korišteni na radionicama poput Tweetokracije, gdje se dio sadržaja prenosio na Twitter ili pak konferencijama poput Weekend Sessiona ili Microsoft Advanced Technology Day 5 gdje su tviteraši postavljali pitanja.
Postojeća rješenja poput Twitterfalla besplatna su i simpatična, no iz prakse mogu svjedočiti kako često zakažu u ključnom trenutku. Pod time mislim da tweetovi kasne, čime Twitterwall gubi smisao.
Wall of Tweets

Dečki iz zagrebačkog FatDUX-a, Vibor Cipan i Antun Debak, odlučili su napraviti alternativu postojećim rješenjima. Wall of Tweets vizualno je atraktivan twitterwall koji se uspijeva nositi s Twitterom i time sprečava neugodna kašnjenja.
Kao kod svih Twitterwallova korisnici korištenjem određene teme odnosno hashtaga (primjerice #atd5, #twitterwall,…) dospijevaju na Wall of Tweets. S obzirom da je FatDUX prvenstveno tvrtka koja se bavi dizajnom i user experienceom, svaki Wall of Tweets izuzetno je oku ugodan.
Osim prikaza tweetova prikazuju se i najaktivniji korisnici u danom trenutku čime se potiče korištenje (nadajmo se ne i spamiranje) Twittera pod određenim hashtagom.
Wall of Tweets napravljen je u Silverlightu, a kad vam Wall of Tweets pripreme vaš, pristupate mu kao bilo kojoj web stranici.

Tada je samo pitanje postavljanja projektora ili plazme kako bi ga prikazivali u prostoru svog događanja. Iako Wall of Tweets drže na vlastitim serverima, mogu ga po potrebi i prebaciti na klijentske ukoliko to zaista žele.
Ukoliko organizirate neko događanje, bilo ono malo ili veliko, Wall of Tweets zaista je zgodno rješenje. Vidjet ćemo hoće li ga prepoznati i događanja izvan Hrvatske… Kako vam izgleda Wall of Tweets?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari