Vitastiq skupio 49.000 dolara na Indiegogou u 23 dana

Hrvatski Vitastiq dosegnuo cilj od 49.000 dolara na Indiegogou u 23 dana

Nedavno se na platformi za grupno financiranje Indiegogo pojavio novi hrvatski proizvod, Vitastiq. Nakon pokretanja kampanje podigla se i prašina oko samog uređaja, ali cilj je ipak postignut i to 22 dana prije završetka prikupljanja sredstava.

Unatoč podvojenim reakcijama, Vitastiq je na Indiegogo platformi prilično brzo skupio traženi iznos.
Unatoč podvojenim reakcijama, Vitastiq je na platformi Indiegogo prilično brzo skupio traženi iznos.

Riječ je o uređaju koji u suradnji s pametnim telefonom mjeri vitamine i minerale u organizmu putem elektro-akupunkture, točnije, mjerenjem električnog otpora na akupunkturnim točakama. Vitastiq je u suštini džepna verzija sustava koji se koristi u nekim ljekarnama te ima svoje pobornike, ali i disidente.

Na domaćoj se sceni otvorila rasprava je li riječ o nadri-lječništvu ili legitimnoj metodi, a to su se upitali i neki od komentatora na Indiegogogu, na što su kreatori su odgovorili kako smatraju da su alternativni pristupi preventivnoj medicini odabir pojedinca te kako sami vjeruju u proizvod koji razvijaju dvije godine u suradnji s liječnicima koji koriste istu metodu. Proizvod je namijenjen ljudima koji su mišljenja da je holistički pristup najbolji izbor za njih, dodali su.

Ovaj projekt neki smatraju kontroverznim.
Ovaj projekt neki smatraju kontroverznim.

49 tisuća dolara u 23 dana

Ta skupina očito nije malobrojna i ne libi se podržati projekt, jer je kampanja unatoč buci prilično dobro krenula, skupivši 25 posto sredstava u prva tri sata od lansiranja, a ostatak traženog iznosa od 49 tisuća dolara skupljen je u sljedeća 23 dana zahvaljujući 444 osobe koje su sudjelovale u grupnom financiranju.

Našao se čak i jedan donator koji je odlučio provesti tjedan u Dubrovniku s osnivačima, a najčešća bila je za kupnju samog uređaja, što znači da Vitastiqov tim sad ima solidan broj prednarudžbi.

Sredstva dobivena kampanjom bit će uložena u razvoj aplikacije za Android (12 tisuća dolara) te alate potrebne za masovnu proizvodnju ovih uređaja (37 tisuća dolara). Kako kampanja traje još 22 dana, zasigurno će se ova suma povećati – a u što će biti uložena, tek ćemo vidjeti.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Latz

    Latz

    02. 01. 2015. u 3:24 pm Odgovori

    Super mi je njihov odgovor – ‘za ljude koji osjećaju da im holističi pristup odgovara’ — naravno to je totalno izbjegavanje pitanja. Radi li? Ispunjava li svoju svrhu? Može li se testiranjem pokazati točnost mjerenja? Išta?

    Elektrodermalno testiranja do dana današnjeg nije potvrđeno u bilo koju svrhu osim mjerenja električne provodljivosti kože – i ničeg drugog.Postoji jedna studija koja povezuje tehnologiju i tehniku sa dijagnosticiranjem alergija — koja nije uspješno ponovljena nego je pobijena double-blind testovima ….

    Samo dokaz da svaka glupost nalazi svog kupca.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Prikaz

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…