
Digitalna kava: vHealthLab o švedskom stolu akceleratora te zašto i koji odabrati
U ovoj epizodi Digitalne kave predstavljamo vam telemedicinsku platformu vHealth Lab koja koristi tehnologiju umjetne inteligencije i strojnog učenja kako bi pratila podatke s prijenosnog EKG uređaja i kako bi povezala pacijente s njihovim doktorima u stvarnom vremenu. Iza vHealth Laba stoji sposoban tim kardiologa, poduzetnika i inženjera, a glavni među njima su i naši sugovornici - izvršna direktorica i doktorica molekularne biologije Nina Šesto te poduzetnik i tehnički direktor Davor Runje.
Uz zgusnuti raspored utakmica na Svjetskom prvenstvu i novim kadrovima vaših omiljenih influencera s IGTV-a svjesni smo da nemate baš vremena svraćati na Netokracijin YouTube kanal. Dovest ćemo ga mi k vama, ne brinite. Ako niste bili sigurni da želite čuti više o akceleratorskom programu u Londonu jer to jednostavno nije vaša liga, možda se i varate. Zato smo pred objektiv netokrata doveli domaću ekipu koja stoji iza telemedicinske platforme vHealthLaba i koja je od tisuću prijavljenih startupa na Startupbootcampu uspjela doći do finalnih dvadeset!
Digitalna kava s netokratima
U Digitalnoj kavi, našem YouTube serijalu u kojem smo već imali priliku čuti i više o analitici od vrsnog Roberta Petkovića iz Brukete&Žinić&Greya, ovaj put Ivan Brezak Brkan razgovara s jednima od glavnih i odgovornih iza vHealthLab startupa. Davor Runje, CEO agencije Drap i kardiologinja Nina Šesto predstavili su nam svoju telemedicinsku platformu koja koristi tehnologiju umjetne inteligencije i strojnog učenja kako bi pratila podatke s prijenosnog EKG uređaja i kako bi povezala pacijente s njihovim doktorima u stvarnom vremenu.
vHealthLab kojeg su svakodnevno pitchali pred mnogim mentorima akceleratorskih programa, kroz više od tri mjeseca stekao je bitne kontakte i povezao se s ključnim akterima u industriji. U ovoj epizodi razgovaramo o tome što su naučili kroz akceleratorski program InsurTecha, tko im je pomagao, kako su iskoristili to iskustvo i što ih čeka dalje. Između ostaloga pričali su o švedskom stolu akceleratora, zašto i koji odabrati, zašto su agencijaši tako uspješni poduzetnici, a stigli smo komentirati i tehnološko tržište, posebno sve jače područje telemedicine i Insurtecha.
Telemedicina osvaja tržište
Iako je vHealthLab iznimno koristan gadget za svakog srčanog bolesnika, upravo je B2B glavni fokus Startupbootcampa. Tako su kroz InsurTech program u Londonu, Runje i ekipa našli partnere i klijente u osiguravajućim kućama kojima bi takva platforma iznimno pomogla u praćenju zdravstvenog stanja korisnika osiguranja. Upravo to i potvrđuje specifičnost Startupbootcampa – kako navodi Runje – da je fokusiran samo na B2B startupe:
Ono što je Startupbootcamp strahovito dobro sebi postavio – oni uzimaju firme za koje procjene da mogu nešto isporučiti i koje oni ne trebaju učiti kako se radi posao. Njihov glavni zadatak jest da tebe spoje s mentorima i partnerima tako da bi se to sve razvilo u nekom komercijalnom smislu.
Telemedicina kao praksa ubrzano raste i industrija je to prepoznala. Ipak, mnogi su fokusirani na B2C model. Nedavno je South Central Ventures, fond od preko 40 milijuna eura objavio najnovije ulaganje u svom portfelju, a riječ je upravo o LittleDot web platformi koja omogućava roditeljima online pristup pedijatrima. Nemojmo zaboraviti ni 6 milijuna dolara koji su nedavno uloženi i u veterinarsku telemedicinsku platformu FirstVet.
No osim telemedicine, jedna od najaktualnijih tech tema je sigurno blockchain, a upravo je naš budući sugovornik u Digitalnoj kavi osoba za koju ćete se sigurno pitati kako je došao do toga. Prava netokratska ekskluziva koju ne želite propustiti, zato uskoro budite spremni za novu epizodu!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.