
Damjan Geber predviđa izgled naših ureda nakon ‘korone’: Jesu li ‘cubicles’ budućnost?
Mnogi od nas polako se vraćaju u urede, ali rijetkima rad u njima izgleda isto. Pandemija koronavirusa promijenit će dugoročno naš odnos prema poslovnim prostorima, a Damjan Geber nam u novoj epizodi Netokracija podcasta daje uvid i kako.
Twitter je nedavno najavio kako im zaposlenici mogu odsad raditi isključivo od doma, što je slučaj s nemalim brojem poslodavaca u tehnološkoj industriji. Postavlja se pitanje gdje ćemo raditi u Hrvatskoj?
Nakon što je Damjan Geber, arhitekt, suosnivač i direktor agencije Brigada*, bio jedan od sugovornika u tekstu koji govori upravo na ovu temu na Netokraciji Srbija, morali smo ga ugostiti i u podcastu da dublje porazgovaramo upravo o toj temi. Naime, nije stvar samo u strahu od zaraze od novog koronavirusa i mjerama koje se moraju provoditi u uredima da bi se zaraza spriječila.
Višetjedni rad od kuće nepovratno je promijenio naš odnos prema radnom mjestu, nakon čega mnogi ne žele povratak na staro (iako ujedno neki jedva čekaju taj povratak), a nadolazeća kriza svakako će natjerati mnoge poslodavce da razmisle o tome gdje sve mogu stegnuti remen – možda se on stegne upravo oko poslovnih kvadrata
U razgovoru s Damjanom provjerili smo:
- Je li ovo kraj open spacea i početak (povratka) omraženih cubiclea?
- Što nas konkretno čeka kada se vratimo, odnosno koje mjere ćemo morati provesti da bi naši poslovni prostori nudili djelatnicima i zaštitu?
- Kako organizirati da ured, osim da bude siguran, bude i fleksibilan, udoban, potiče produktivnost, ali i socijalizaciju?
- Što će coworking prostori trebati napraviti da se prilagode novoj situaciji?
- Koji su Damjanovi savjeti za one koji se odluče na rad od kuće?
Slušajte Netokracijin podcast i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta te Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.