Treći Twitterov CEO Dick Costolo otjerao investitore iz Upravnog odbora zbog curenja podataka
Iz Twitterovog su Upravnog odbora prošle godine otišli investitori koji su imali promatrački položaj. Jedino objašnjenje koje je ponuđeno medijima bilo je da je to napravljeno "za dobro tvrtke". Upravni odbor sad ima sedam članova: dva prijašnja CEO-a, Evana Williamsa i Jacka Dorseya, sadašnjeg CEO-a Costola i još četiri "nezavisna direktora". Sarah Lacy, bivša blogeica TechCruncha koja je nedavno pokrenula PandoDaily, nije bila zadovoljna ovim objašnjenjem i našla je dva izvora koja su otkrila pravu istinu: Costolo je otjerao investitore zbog curenja informacija! Sa sastanaka Upravnog odbora navodno su se slali SMS-ovi, a Google je navodno imao krticu na visokom položaju u Twitteru.

Iz Twitterovog su Upravnog odbora prošle godine otišli investitori koji su imali promatrački položaj. Jedino objašnjenje koje je ponuđeno medijima bilo je da je to napravljeno “za dobro tvrtke“. Upravni odbor sad ima sedam članova: dva prijašnja CEO-a, Evana Williamsa i Jacka Dorseya, sadašnjeg CEO-a Costola i još četiri “nezavisna direktora”.
Sarah Lacy, bivša blogeica TechCruncha koja je nedavno pokrenula PandoDaily, nije bila zadovoljna ovim objašnjenjem i našla je dva izvora koja su otkrila pravu istinu: Costolo je otjerao investitore zbog curenja informacija! Sa sastanaka Upravnog odbora navodno su se slali SMS-ovi, a Google je navodno imao krticu na visokom položaju u Twitteru.
Lacy objašnjava kako je normalno da investitori svoj ulog uvjetuju mjestom u Upravnom odboru jer im to omogućava da pomno prate rad tvrtke u koju su uložili, kao i da imaju pravo glasa u bitnim odlukama. I dok se direktori tvrtki bore protiv takvih utjecaja, uglavnom, zbog toga što su im investicije potrebe, popuste.
Twitterov CEO investitore nije samo izbacio, već se s njima “dogovorio” da napuste Upravni odbor. Njima je trebala njegova suglasnost kako bi prodali dionice tvrtke, on ju je odbio dati dok se oni ne slože da će otići iz Upravnog odbora. Costolovo čišćenja vrlo je neuobičajeno u poslovnom svijetu i pokazuje da drži uzde Twittera čvrsto u svojim rukama.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Dario Kreštalica
01. 02. 2012. u 5:42 pm
Twitter uprava pokazala zube 😉
Nema šale !