Twitter u brojkama: Osamdeset posto korisnika tvita s mobilnih uređaja
Twitter se profilirao kao jedna od najvećih društvenih mreža, koja svakog dana skuplja nove korisnike, igra svoju ulogu u političkim i društvenim promjenama, pomaže za vrijeme prirodnih katastrofa i drugih vanrednih situacija. No je li to dovoljno da zadovolji investitore?

Izašlo je Twitterovo izvješće za treći kvartal, u kojem je najzanimljivija statistika ona da čak 80 posto korisnika, koji se logiraju jedanput mjesečno ili češće, to čini s mobilnih telefona, što je dosad rekordna brojka.
U posljednjem kvartalu, na dnevnoj bazi Twitter je koristilo 284 milijuna ljudi, što je 23 posto više u odnosu na prošlu godinu i pet posto više no u prošlom kvartalu, izvještava CNET. Pa ipak, ni ova nemala cifra nije dovoljno da Twitter stane rame o rame s Facebookom, čija aktivna korisnička baza broji 1,3 milijarde korisnika, četverostruko više no što je tvitajućih plavih ptičica.
Unatoč uspješnom oglašavanju oglašavanje uz opciju “promoted tweets”, Twitter je najavio i kako će porast zarade biti nešto manji u sljedećem kvartalu, što je dodatno prestrašilo investitore, pa su i cijene dionica pale za više od deset posto. Jedan od glavnih problema s ovom društvenom mrežom, objašnjava njen CEO Dick Costolo, jest što mora brže djelovati:
Sada je više nego ikad od krucijalne važnosti da povećamo brzinu kojom provodimo stvari.
Pritom je mislio na uvođenje novih mogućnosti, inovacija i tehnologija, pogotovo onih usmjerenih na oglašivače. Također će se usmjeriti na mobilne tehnologije, jer upravo s tih uređaja dolazi 85 posto prigoda iz prošlog kvartala.
U četvrtom kvartalu očekuju između 440 i 450 milijuna dolara prihoda, porast od gotovo osamdeset posto, što i nije loše za manji rast koji su najavili, iako je do sada isti iznosio 116 posto. A kada je riječ o točnim brojkama, prihodi su im prošle godine iznosili 361,2 milijuna dolara, a prijavili su i gubitak od 175,5 milijuna.
U svakom slučaju, u očima financijaša Twitter je još uvijek veći rizik od Facebooka, no ulovi li ova mreža jači ritam i to bi se moglo promijeniti.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari