Tin Kadoić 'Blackduke' kao dizajnerski 'data geek': Pokušavam proširiti percepciju dizajna interakcija

Tin Kadoić ‘Blackduke’ kao dizajnerski ‘data geek’: Pokušavam proširiti percepciju dizajna interakcija

Dočepali smo se Tina Kadoića (poznatog kao 'Blackduke'), uspješnog interaktivnog i web dizajnera, kreativca te autora predavanja 'Interakcije 101' koje se jučer održalo na zagrebačkom FER-u. Samo za Netokraciju, Tin otkriva kako se od digitalnog dizajna sve se više počeo baviti eksperimentalno-istraživačkim radom na području vizualizacije podataka. Data geek iz Brloga!

Oduvijek nas fasciniraju mladi i perspektivni ljudi koji pomiču granice prema naprijed. U tom svijetlu smo se dočepali Tina Kadoića (poznatog kao ‘Blackduke‘), uspješnog interaktivnog i web dizajnera, kreativca te autora predavanja ‘Interakcije 101‘ koje se jučer održalo na zagrebačkom FER-u. Samo za Netokraciju, Tin otkriva kako se od digitalnog dizajna sve se više počeo baviti eksperimentalno-istraživačkim radom  na području vizualizacije podataka. Data geek iz Brloga!

Brlog

Tin je 2009. diplomirao na Studiju Dizajna nakon čega osniva agenciju Brlog zajedno s Davorom Bruketom i Nikolom Žinićem. Brlog je full-service digitalna agencija koja nudi klijentima kompletan paket usluga vezanih uz digitalnu komunikaciju – od digitalne strategije, informacijske arhitekture, oblikovanja, produkcije, stvaranja i održavanja sadržaja, quality assurancea, testiranja, analize, praćenja svih tipova digitalnih projekata.

Brlog danas surađuje s klijentima kao što su Adris grupa, Kraš, Pivovarna Union, Mireo, Nissan, a posebno su se istaknuli i u predizbornoj online kampanji Kukuriku koalicije.

Trenutno smo okupirani zanimljivim projektima s našim stalnim klijentima poput Adrisa, Podravke i ORYX Grupe, dok manjim klijentima poput redatelja Dejana Aćimovića ili bistroa Karlo u Gundulićevoj ulici pomažemo oko online prisutnosti

U Brlogu smo trenutno u fazi formiranja i hack*loga koji će svojim eksperimentima i prezentacijama pomicati percepciju interakcija kod naših klijenata i potencijalnih suradnika. O svim aktivnostima saznati ćete prvi 🙂

Mnogobrojni interesi i eksperimenti

Da njegovi interesi ovdje ne prestaju, govori činjenica da eksperimentira sa physical computingom (Arduino) te vizualizacijom podataka (Processing). Kako objašnjava, sudjelovanje na ljetnoj radionici u CIID-u (Copenhagen Institute of Interaction Design), gdje su predavanja držali dva osnivača Arduina, dodatno mu je proširilo znanje i probudilo interes za alatima poput Processinga i Arduina.

To su trenutno moja glavna dva interesa i alata kojima se bavim. Trenutno s time eksperimentiramo u Brlogu, na Studiju Dizajna i privatno. Radi se i na prijedlogu uvođenja tih alata u nastavu studenata diplomske godine na Studiju Dizajna.

Privatno i poslovno pokušavam proširiti percepciju dizajna interakcija i mogućnosti koje nam nude senzori, analiza podataka, te vizualizacija istih na (prostorno) inovativne i izazovne načine.

U daljnjem razgovoru objasnio je kako mu je velika želja i strast promovirati i zastupati sve forme interakcija kroz svoj poslovni, edukativni i eksperimentalno-istraživački rad. Ove godine imao je prvu izložbu interaktivne video instalacije, u prostorima Pogona Jedinstvo u Zagrebu. Trenutno priprema novi projekt koji će biti izložen početkom 2013. godine.  Ne sumnjamo da će se o ovom perspektivnom dizajneru još puno čuti – do tada čitajte Netokraciju kako ne biste što propustili a Tina popratite na Twitteru.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Tehnologija

Modrić, papige i printeri znaju da nas roboti neće zamijeniti

Poplava GPT-4 gurua i Microsoft vs Google utrke stvara dojam friške revolucije, no umjetna inteligencija već desetljećima skriva iste kosture u ormaru. Dobrih ideja i rješenja ima mnogo. Lovaca u mutnom vjerojatno i više. Pitanje je samo - tko će biti glasniji?

Društvene mreže

Sve više mama-influencerica skriva lica svoje djece s interneta. I to je ispravna odluka.

Djeca influencera i djeca influenceri koja su odrasla na internetu danas na pragu zrelosti osvještavaju da im se zapravo nije sviđalo djetinjstvo pred kamerama i u suradnjama s brendovima. Ujedno je i sve više i daleko ozbiljnijih situacija gdje iskorištavanje djece na internetu graniči s kaznenim djelima.

Panel

Tri godine poslije pandemije: Jesmo li doista promijenili modele rada ili smo se vratili u urede?

Globalni tehnološki divovi skoro pa na silu vraćaju zaposlenike u urede, jesu li domaće IT tvrtke prigrlile fleksibilnost analiziramo uz primjere iz Photomatha, Combisa, Endave i Ars Future...

Što ste propustili

Intervju

Andrea Knez Karačić: Broj godina iskustva ne određuje nečiji senioritet

U seriji intervjua s iskusnim inženjerima domaće IT industrije otkrivamo kako su izgledali njihovi karijerni putovi, kako se postaje senior i ostaje u tijeku s novim tehnologijama, je li bolje specijalizirati se za određenu tehnologiju ili biti generalist i - što bi savjetovali juniorima.

Panel

Je li doktorski studij korak na koji se isplati odvažiti – dok radite?

Ivan, Petar, Tomislav i Goran iz Poslovne inteligencije opisali su nam svoj put do doktorske titule: zašto su upisali doktorski studij, što im je pomoglo kad je bilo najteže te koliko im je na kraju donio znanja koja danas mogu koristiti na poslu.

Kolumna

Zašto (i) Spotify želi postati TikTok?

Spotify je najavio velike promjene unutar aplikacije koje narušavaju korisničko iskustvo samog slušanja glazbe. Zašto se podigla tolika prašina, što nam donose nove funkcionalnosti i hoće li Spotify izgubiti vjerne korisnike?

Digitalni marketing

ChatGPT je novi makretinški mesija. Ili?

Svake godine, a ponekad, ako smo dovoljno dobri, i dva puta godišnje pojavi se novi mesija marketinga koji je došao odagnati apsolutno sve naše marketinške muke, promijeniti svijet marketinga i dati nam odrješenje svih naših marketinških grijeha. Trenutno, po nekima, to je ChatGPT.

Ekskluzivno

Hrvatska platforma GameBoost osigurala 2 milijuna eura od Fil Rouge Capitala i Feelsgooda

GameBoost planira pobijediti globalnu konkurenciju u ponudi gaming usluga poput treniranja igrača i zajedničkog igranja u popularnim online multiplayer video igrama. Korak bliže tome dovodi ih nova investicijska runda.

Novost

Infobip imenovao Richarda Krasku na mjesto financijskog direktora

Richard Kraska je iskusni financijski stručnjak, koji je prije dolaska u Infobip obnašao dužnosti financijskog direktora u nekoliko brzorastućih softverskih tvrtki.