Ni na Gmailu više nema tajni: Streak vam pokazuje koje su mailove primatelji vidjeli ili pročitali

Ni na Gmailu više nema tajni: Streak vam pokazuje koje su mailove primatelji vidjeli ili pročitali

Jedna od korisnih, ali isto tako i jedna od najomraženijih značajki Facebookovog sustava za slanje poruka je obavijest da je poruka viđena. Ako ste mislili da od toga možete pobjeći koristeći email, u krivu ste- startup pod imenom Streak razvio je ekstenziju za Gmail koja vam javlja kada je netko otvorio mail koji ste poslali.

Streak u vašem Gmailu pokazuje koje su poruke primatelji vidjeli ili pročitali
Streak vam pokazuje i gdje je poruka pročitana.

Jedna od korisnih, ali isto tako i jedna od najomraženijih značajki Facebookovog sustava za slanje poruka jest obavijest da je poruka viđena. Ako ste mislili da od toga možete pobjeći koristeći email, u krivu ste- startup pod imenom Streak razvio je ekstenziju za Chrome koja vam javlja kada je netko otvorio mail koji ste poslali.

Princip je vrlo jednostavan- instalirate ovaj dodatak na Chrome i u Gmailu dobivate notifikacije iz kojih jasno možete vidjeti je li netko otvorio vaš mail, a potom se živcirati i razbijati glavu nad time zašto niste odmah dobili odgovor.

Kada korisnik vidi vaš (još neotvoreni) mail u sandučiću, Streak će vam to javiti ikonicom oka, a kada se mail zapravo pročita, ona će postati zelena. Primatelj poruke sam pritom ne treba imati instaliran ovaj dodatak, a neće mu se ni na koji način dojaviti da se email prati.

No to nije sve- osim što možete vidjeti kad je mail otvoren, dostupna je i informacija gdje je otvoren, uz prigodnu kartu koja vam pokazuje lokaciju primatelja poruke i promjene lokacije u stvarnom vremenu, javlja Mashable. Streak ipak nije servis za stalkere, već za ljude koji se bave odnosima s kupcima, pa tako u sebi sadrži i alate za prodaju, zakazivanje slanja emailova i organiziranje istih te slične korisne značajke..

Za sada je u beta fazi i besplatan, a čini se da će tako biti još neko vrijeme.

 

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Igor

    Igor

    21. 02. 2014. u 3:09 pm Odgovori

    E ovo je malo već odvratno. Ajde pregrmim nekako i što zna jesam li pročitao ali da vidi od kud sam ga pročitao… Tu bi Google trebao stati u obranu korisnika.

  2. danijel

    danijel

    24. 02. 2014. u 12:40 pm Odgovori

    Koliko vidim, nije ovo baš stvar gmaila već ekstenzije koja se ponaša kao tipični malware te neautorizirano otvara linkove na vanjskim serverima pa prema tome zaključuje je li mail otvoren ili nije. U samoj komunikaciji šalje i IP adresu računala na kojem je mail otvoren na osnovu koje relativno neprecizno može zaključiti gdje se nalazi računalo na kojem je mail otvoren.
    U svakom slučaju, za očekivati je da netko relativno brzo napravi i alat za blokiranje ovoga.

  3. Jasmina Bsc

    Jasmina Bsc

    05. 12. 2015. u 9:48 pm Odgovori

    Ja sam dobila potvrdu da je mail pročitan,ali adresa nije tačna…obzirom da je primatelj mail-a, već neko vrijeme poslovno, na drugom kontinentu, izvan Evrope….Naime, Streak je napisao ime grada u kojem je gmail otvoren i u kojem primatelj pošte živi,kada je u Evropi…Može li mi neko to objasniti?

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Umjetna inteligencija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…