Od FER-a do Techstarsa: Kako se probiti u svijetu startupa?

Od FER-a do Techstarsa: Kako se probiti u svijetu startupa?

Kako izgleda put od srednje škole preko fakulteta i razvoja prvog startupa do Techstarsovog "roller coaster" programa, saznajte 11. siječnja u zagrebačkom Klubu studenata elektrotehnike.

U KSET-u vas očekuju Marko Sršan i Dominik Tomičević.
U KSET-u vas očekuju Marko Sršan i Dominik Tomičević.

Vjerujemo da su mnogi od vas koji se vide u poduzetništvu u novoj godini odlučili okružiti se pozitivnim pričama i napraviti korak dalje u razvoju svojih ideja. Srećom, za zagrebačke studente i sve ostale zainteresirane, tu je studentski inkubator SPOCK koji u suradnji s hrvatskom sekcijom IEEE priprema predavanje “Od FER-a do Techstarsa: mit ili realnost” u srijedu, 11. siječnja, u 17 sati u klubu KSET na adresi Unska 3.

Predavanje u formi intervjua održat će Marko Sršan iz akceleratora Techstars i Dominik Tomičević, suosnivač i CEO startupa Memgraph. Dotaknut će se naučenih lekcija o razvoju proizvoda, vođenja novoosnovane tvrtke, dolaska do investicija i dinamike unutar tima.

U svijet startupa ušli su tijekom fakulteta

Dominik će govoriti o svom iskustvu koje je prošao na putu od srednje škole u Vrbovcu do ulaska u londonski akcelerator Techstars, nakon kojeg je privukao investicije fondova rizičnog kapitala. Tijekom studija na FER-u, Dominik je sudjelovao i na Microsoft Imagine Cupu 2011. godine i ušao u njujorško finale s projektom KiDnect. Nakon toga je kao jedan od 4 tima osvojio Microsoft Imagine Cup Grants koji mu je na World Economic Forumu dodijelio Bill Gates. Dobitnik je i posebnog priznanja rektora Sveučilišta u Zagrebu za međunarodno priznate inovacije.

Dominikov sugovornik je naš nekadašnji kolega, sada Techstarsov program manager. Naime, Marko je tijekom paralelnog studija na FER-u i Ekonomskom fakultetu u Zagrebu radio za Netokraciju i Zagrebački inkubator poduzetništva, pokrenuo startup TimePrep i zainteresirao se za venture capital. U Techstarsu sudjeluje u odabiru i investiranju u startupe te u vođenju VC fondova i akceleratorskog programa.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Micko

    Micko

    06. 01. 2017. u 11:44 am Odgovori

    Zašto bi startupi bili vezani sa FER-om kako se ovdje insinuira. Zar samo zato jer za startup najčešće treba programiranje. Startupi dolaze od ideje u bilo kojem području, a programiranje je samo jedan od načina da se krene ka cilju.

    To je isto kao reći da za utrke u formuli 1 trebaju oni koji su završili prometni faks.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Intervju

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Novost

Slučaj BitLuckya ide prema zaključenju. Uhićeni osnivači koji su stotine ljudi oštetili za 18,5 milijuna eura

Mnogi su za tvrtku BitLucky čuli prvi put u svibnju ove godine, no nakon tog kobnog mjeseca svi će je itekako dugo pamtiti. Riječka tvrtka za trgovanje kriptovalutama, koju su osnovali i vodili Luka Burazer i Eugen Travalja, tada je svojim klijentima najavila da su nizom “loših trejdova i odluka doveli tvrtku u kriznu situaciju” - nakon čega im se gubi svaki glas.

Startupi

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Programiranje

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?

Intervju

Kako esport industrija izgleda danas – iz perspektive partnera, sponzora, igrača i regulatora?

Ovoga prosinca u Zagrebu čeka nas prvo izdanje Beyond Esports konferencije koja se, kao što joj i ime kaže, bavi esport industrijom i svemu onome što ju pokreće.

Ekskluzivno

Vinare čeka EU regulativa, ali Kovačević i Drmač imaju rješenje: Craft Technology E-etikete!

Tko god je imao doticaja s EU regulativama zna da nisu jednostavne niti ih se smije shvatiti olako. Jedna takva stiže i u svijet vinara, a hrvatski Craft Technology mogao bi im tu biti od velike pomoći.

Tvrtke i poslovanje

LAQO opet u potrazi za najodrživijim tech rješenjima koja će nagraditi s 18 tisuća eura

Nakon uspješnog prvog izdanja s više od 250 prijava, krenule su prijave za drugo izdanje LAQOthona, nagradnog natječaja idejnih tech rješenja na temu održivosti u organizaciji Croatijinog LAQO osiguranja, prvog 100 posto digitalnog osiguranja.

Analiza

Hoće li robotaksiji na ulice Zagreba i – kad?

I je li uopće realno očekivati da će se to dogoditi? U ovoj epizodi Netokracijinog podcasta pretresli smo tu vruću temu i to iz svih kutova - tehnološkog, operativnog, financijskog i komunikacijskog.