Na pitching natjecanju u sklopu konferencije Startup Addventure sudjelovalo je šest startupa, a popis je prilično zanimljiv - našli su se tu neke tvrtke koje dosad nisu pitchale na domaćem terenu, poput Hitlista, neki koje dugo nismo čuli na pitching natjecanjima, kao što je Agrivi, ali i neke donedavno mlade nade koje su počele ozbiljno utirati svoj put prema novim tržištima.

Natjecanje je otvorio MashMe svojom dobro poznatom, ali ništa manje zanimljivom prezentacijom sustava. Riječ je o platformi koja omogućava upravljanje virtualnim avatarom preko web kamere, a cilj im je donijeti vrhunsku animaciju širim masama.
Uslijedio je Agrivi koji dugo nismo čuli među domaćim pitchevima. Ako ste u međuvremenu zaboravili čime se bavi, to je sveobuhvatni SaaS za poljoprivrednike koji već koristi 3,5 tisuća korisnika u 135 zemalja svijeta.
Pitchala je i Liana, platforma koja spaja iseljenike. U nekoliko klikova povezuje osobe koje, privremeno ili stalno, borave u inozemstvu, a kojih prema procjenama ima 216 milijuna diljem svijeta. Kako kaže njen osnivač:
Nismo Nokia, ali volimo spajati ljude.
Prvi “domaći” pitch Hitlista
Amodo je u tri minute predstavio Driver Copilot, kombinaciju hardvera i softvera koja u stvarnom vremenu daje detaljan uvid u vozačke navike i što se događa s vozilom kada ga vlasnik ne koristi.
Već dobro poznata zagrebačka uspješnica Madbarz, koja je nedavno bila po svim medijima, pitchala je svoj sustav, koji odnedavno dolazi i kao mobilna aplikacija. Madbarz oko sebe okuplja zajednicu ljubitelja street workouta, a nudi personalizirane treninge preko svoje platforme.
Zadnji se predstavio Hitlist, startup baziran u New Yorku, s hrvatskim suosnivačem. Svrha Hitlista je lišiti vas svih opravdanja zašto ne putujete – preskupo je, nemate vremena, nemate s kime, nemate kada naći najbolje opcije.
A pobjednici suuuuuuu
Treće mjesto i paket Amazon Web servisa u vrijednosti od tri tisuće dolara osvojio je MashMe. Isti paket, ali u vrijednosti od 5 tisuća dolara i ulaznicu za TechCrunch New York dobio je Agrivi.
Pobjednik natjecanja je Amodo, koji je svojim pitchem osvojio paket Amazona vrijedan 15 tisuća dolara te dvije ulaznice za TechCrunch Disrupt.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.