Spot.one, nova platforma za ponudu i pretragu studentskih poslova, u zadnjoj je fazi testiranja

Spot.one, nova platforma za ponudu i pretragu studentskih poslova, u zadnjoj je fazi testiranja

Kako je u posljednjih nekoliko mjeseci napredovao projekt platforme za pronalazak studentskih poslova iza koje stoji Bayer?

Sa studentskim radom sretali smo se gotovo svi, a temelji načina obavljanja posla, pronalaska istog i administracije nisu se puno promijenili vjerojatno desetljećima. Ipak, danas imamo platformu Spot.one koja se trudi biti kvalitetna i praktična alternativa, a njezin razvoj sada je već u poodmakloj fazi testiranja.

Spot.one platforma studente spaja s poslodavcima putem jedinstvenog web sučelja, a planira biti alternativa pronalasku poslova putem Facebooka i raznih studentskih udruga stavljajući informacije o poslovima i ponudu istih na jedno mjesto. Studenti putem Spot.one platforme mogu obavljati razne poslove te rješavati takozvane zadatke i izazove te samim time zaraditi džeparac ovisno o tome koliko vremena imaju. Spot.one nastoji ponuditi i zadatke koji su dio struke, te je rad pomoću Spot.one platforme zapravo i dobra prilika za lagani networking i podebljavanje životopisa.

Nakon više od godinu dana rada ove platforme i njezinog testiranja, razgovarao sam s Darjom Tadić iz Bayera, koji stoji iza platforme, ali i s Brunom Raičem, jednim od studenata koji su tijekom posljednjih osam mjeseci koristili Spot.one. Darja kaže kako se od listopada prošle godine, kada je nastala, platforma intenzivno razvija i raste, a iako je i dalje u testnoj verziji može se reći kako funkcionira vrlo dobro te se putem nje odradio velik broj zadataka i izazova.

Od studenata – za studente

Na platformi se proteklih mjeseci moglo naći mnogo različitih poslodavaca, ali Darja kaže kako partnerstva sklapaju samo s odabranim i renomiranim kompanijama kao što su BAT, HT, Deloitte, Styria, Infinum i drugi, ali planiraju otvoriti platformu za sve zainteresirane kvalitetne poslodavce. Darja dodaje:

Izbor zadataka na platformi je vrlo raznolik, od market researchera, preko izrada animojija do tajnog kupca. Trudimo se da na platformi uvijek postoji ponešto za svakog!  Gotovo svakodnevno se obavljaju novi zadaci, a s obzirom na to da su kratkog trajanja, preporuka je ažurno pratiti našu stranicu.

Naravno, ako ste student zasigurno želite znati zašto biste uopće koristili Spot.one, a ne neke druge platforme ili sustave. Kao prvu prednost Darja ističe činjenicu da se tim koji je razvijao Spot.one platformu većinom sastoji od studenata koji su i svojim iskustvom pomogli da Spot.one bude što korisniji onima koji se njime služe. Nadalje, Darja dodaje.

Glavna prednost platforme je sam oblik poslova koji se nude na platformi koji više nisu klasični, dugoročni poslovi od 9 do 5; već se radi o konkretnim zadacima koji mogu biti kraćeg ili dužeg trajanja. Takav način rada omogućava fleksibilno radno vrijeme i odrađivanja određenih zadataka od doma ili s lokacije koja studentima najviše odgovara. To se pokazalo vrlo važno jer tako ne remetimo studentske akademske obaveze.

Korisničko iskustvo je izuzetno važno

Bruno dodaje kako je iz njegove perspektive najbolja stvar kod ove platforme njezina jednostavnost. Od toga da je vrlo lako registrirati se pa sve do načina traženja posla, dobro korisničko iskustvo svakako je ono što odvaja Spot.one od onih sada već zastarjelih načina za pronalazak studentskih poslova koji nerijetko uključuju Facebook grupe, pozive telefonom i poslove koji možda i nisu nešto što biste obavljali sa zadovoljstvom. Bruno dodaje i kako je u poslovima koje obavlja vrlo samostalan i ima svoju slobodu te može biti kreativan, što je nešto što sa studentskim poslovima ne asociramo često.

Ono što će studente posebno razveseliti je i mogućnost ostavljanja ocjene za svakog poslodavca, stoga se iz Spot.one nadaju kako će ova funkcionalnost eliminirati one loše poslodavce koji se prema studentima ne ponašaju kako bi trebali. Naravno, ovaj sustav radi obostrano, a studenti će također za svoj rad biti ocijenjeni od strane osoba za koje su radili kako bi drugi poslodavci znali što ih očekuje ako zaposle tog studenta. Ovo će pomoći i studentima koji budu dobri u poslovima, jer će ih tako poslodavci radije birati, a time će si ostvariti bolje poslovne kontakte, pogotovo ako se radi o poslovima koji su dio njihove struke. Bruno kaže kako je do sada iskustvo skupljao upravo na ovaj način:

Do sada sam radio većinom na poslovima istraživanja tržišta, istraživanja europskih fondova, ali isto tako na izradi powerpoint prezentacija te promociji i dijeljenju letaka. Iskustvo rada preko spot.one je izvrsno jer radim na zanimljivim poslovima, aktivno učim i stječem relevantno iskustvo na području onoga što studiram.

Radite u studentskom coworking prostoru

Uz Spot.one platformu Bayer je predstavio i coworking prostor u kojem je i moj sugovornik Bruno obavljao neke od svojih zadataka. Darja kaže kako su u Bayeru vrlo ponosni na ovaj prostor i da je stvoren upravo kako bi studenti koji rade na poslovima preko platforme imali mjesto na kojem to mogu u miru i raditi. Trenutno se u njemu nalazi četvero studenata koji obavljaju različite poslove, a u prostoru su česti i događaji kao što je naša Ladies of New Business Xmas konferencija i edukacija koja se u coworkingu održala krajem prošle godine. Bruno kaže kako je prostor zaista taman za potrebe rada:

Coworking prostor je odličan. Super je uređen, s puno neobičnih dodataka (ljuljačke), ali osim što dobro izgleda također pomaže, jer ugodna atmosfera prostora poboljšava koncentraciju i olakšava boravak. Ideja takvog prostora za rad je dobra jer radna atmosfera koja se unutra stvori je ujedno poticajna i opuštajuća, s obzirom na to da tamo rade samo studenti.

Spot.one trenutno i dalje polira svoje ionako vrlo dobro korisničko iskustvo i obogaćuje se novim funkcionalnostima, a Darja mi otkriva kako je za platformu izlazak iz beta faze planiran u lipnju ove godine:

Do tada će naša platforma raditi kao i do sada, dakle, svi studenti su dobrodošli te se mogu prijavljivati i odrađivati zadatke i izazove. Također nam je u planu izrada mobilne aplikacije koja će biti gotova sredinom ljeta.

Sve sugestije i prijedlozi su, dakako, dobrodošli, a ako još niste isprobali ovu novu platformu za odrađivanje zadataka i obavljanje studentskih poslova, svakako vam preporučujemo!

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

Daytona osigurala 2 milijuna dolara od investitora poput CEO-a Stack Overflowa i Damira Sabola

U najranijoj, pre-seed rundi financiranja, Daytona je osigurala investiciju od čak 2 milijuna dolara, primarno od poznatih američkih i hrvatskih (su)osnivača.

Društvene mreže

Biste li plaćali za korištenje Facebooka i Instagrama? A YouTubea i X-a?

Nova epizoda Netokracijina podcasta kao da se nije odmaknula od Noći vještica jer strava se nastavlja - big tech ekipa uvodi pretplate na sve strane. No, dogodila se jedna stvar koja nam daje nadu... Elon Musk održao je prvi "all hands" sastanak!

Zabava i zanimljivosti

Horor priča iz industrije: Matematička formula za marketinški rast

"Mi smo B2B kompanija, nećemo koristiti non-binary opise, uplitati se u politiku...", rekao je osnivač. "Kakvu politiku? They je množina", odgovorila sam.

Što ste propustili

Istraživanje

50% hrvatskih kupaca primarno kupuje u hrvatskim online trgovinama

Hrvatski online kupci znatno više vjeruju domaćim web trgovinama te iskustvo kupnje na njima ocjenjuju pozitivnim. Među najbitnijim stavkama koje su im iznimno važne navode cijenu dostave, mogućnosti plaćanja, kvalitetne akcije, besplatan povrat - i recenzije!

Sponzorirano

Infobip o privlačenju generacije Z: Ove godine gotovo 2000 prijava na program za mlade talente!

Infobip je već niz godina uključen u akademsku zajednicu, no posebno su uspješni u privlačenju mladih talenata na svoje programe pripravništva. Samo ove godine dobili su nešto manje od 2000 prijava, a otvara se i novi ciklus prijava!

Novost

Prvo europsko gimnastičko online natjecanje pratite putem hrvatske platforme, Elevien

Natjecanje "European Men’s Artistic Gymnastics Online Test Event!" sprema se ući u povijest kao prvo 100% live online gimnastičko natjecanje.

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Sam Altman: Od CEO-a do otkaza i povratka u 5 dana

Bombastična sapunica IT industrije zvana OpenAI odjeknula je glasno s raznim fabularnim zapletima kojih se ne bi posramio ni Stephen King. Na jednom mjestu donosimo pregled situacije i sve najvažnije detalje.

Tvrtke i poslovanje

Deloitte Technology Fast 50: Devōt 4. najbrže rastuća tvrtka u srednjoj Europi

Na popisu se nalazi čak 5 hrvatskih tvrtki: Uz Devōt, tu su Aircash, HiveTech, Luminum ICT i Orqa.