Idućeg mjeseca održat će se drugo izdanje hackathona u Varaždinu. S nazivom Ready, steady, code! i u organizaciji Fakulteta organizacije i informatike te tvrtke Asseco SEE, čeka nas novo studentsko natjecanje na kojemu će se tražiti najbolje programsko rješenje za zadani problem. S obzirom na to da će na raspolaganju biti 24 sata, od sudionika će se tražiti da budu što brži, a o najboljima će odlučiti stručni žiri.
Ready, steady, code!, varaždinski hackathon na kojemu će se tražiti najbolji i najbrže izvedeni programski proizvod, uskoro će se održati drugi puta. U zajedničkoj organizaciji varaždinskog Fakulteta organizacije i informatike i tvrtke Asseco SEE , u prostorijama FOI-ja nas 7. i 8. studenog čeka studentsko natjecanje na kojemu će sudionici probati nadmašiti konkurentske timove. Na raspolaganju im neće biti puno vremena – imat će 24 sata, a potom slijedi provjera koliko su uspjeli napraviti u potrazi za rješenjem za zadani problem.
Poslije isteka roka za dolazak do rješenja, natjecatelji će predstaviti rezultate pred žirijem u kojemu će biti stručnjaci iz privrede i članovi akademske zajednice.
Prilika za provjeru znanja i brzine u rješavanju problema pruža se s prijavom na stranici natjecanja do 16. listopada u 10 sati.
Još bogatije nagrade
U usporedbi s prvim izdanjem, sudjelovanje na ovogodišnjem hackathonu u Varaždinu može biti još isplativije. Za najbolje je osiguran bogatiji nagradni fond od ukupno 32.000 kuna, sa 17.000 za prvo, 10.000 za drugo i 5000 kuna za treće mjesto.
Lani je trima najboljim projektima bilo namijenjeno sveukupno 20.000 kuna, 10.000 za prvo, 6000 za drugo i 4000 za treće mjesto.
Pobjeda otvara nova vrata
Ekipa koja pokaže najviše može izvući višestruku korist. Kako je pokazalo prvo izdanje varaždinskog hackathona, na kojemu se tražio razvoj aplikacije za što bolje povezivanje darivatelja krvi i institucija koje se bave prikupljanjem krvi, novčana nagrada za prvo mjesto može biti dobar početak koji će poslužiti za nastavak razvoja projekta.
Predvođeni mentorom Borisom Tomašem, asistentom na FOI-ju, studenti Krunoslav Domić, Tomislav Jelčić, Igor Rinkovec i Armin Vrević nastavili su projekt s kojim su slavili na varaždinskom hackathonu, pripremajući izlazak aplikacije Kap Života za koju su u međuvremenu počeli dobivati domaća priznanja, s nagradom Ponos Hrvatske i priznanjem za Kreativni i inovativni projekt društvene odgovornosti na Danu kreativnosti i inovativnosti u Zagrebu.
Zvuči kao dobra pozivnica za ovogodišnji varaždinski hackathon, zar ne?
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
goran
10. 10. 2015. u 7:29 am
Cijela IT scena nije na varaždinskoj strani, to bi trebali prihvatiti.
Inkubiramo centralku, pa ono čemu biti dio takve sustava, izbubio centralku, malo nas animirate.., bojim se da to nije to.