Imaš osnovno znanje programiranja? I želju da naučiš nešto novo te stekneš dodatne vještine koje će ti pomoći u pronalasku posla? Ako je odgovor potvrdan, priliku za to imaš već od sredine svibnja kad domaća tvrtka Axilis pokreće besplatne radionice JavaScripta koje će se održavati u zagrebačkom prostoru HUB 385.
Često se mogu čuti podaci o nedostatku programera. S jedne strane tek se manji broj studenata odlučuje za tehničke fakultete, a s druge, kad ga završe, to ne mora nužno značiti da su uz diplomu stekli i znanja koja će im omogućiti konkurentnost na tržištu rada. Tako se sve svodi na dodatno zalaganje pojedinaca koji će uložiti slobodno vrijeme kako bi naučili nešto novo. I, naravno, onih koji će im pružiti tu priliku.
A jedna takva pružit će se uskoro u organizaciji tvrtke Axilis koja u subotu 14. svibnja pokreće JavaScript School. Tijekom pet sljedećih subota, u prostoru zagrebačkog HUB-a 385, polaznici će se u prijepodnevnim satima upoznati s osnovnim znanjem JavaScript tehnologija nužnih za dobar početak u web developmentu. Govoreći o razlozima pokretanja radionica, Bruno Kovačić, CEO Axilisa, objašnjava kako su do sada studenti već mogli sudjelovati na njihovim internim meetupima, ali da su se sada odlučili na sveobuhvatnije radionice.
Kvalitetne programere teško je naći – to je poznato svima u industriji. S naših fakulteta jednostavno ne izlazi dovoljno ljudi, a pogotovo ne onih s praktičnim iskustvom koje je potrebno za rad u stvarnom svijetu. Odlučili smo pokrenuti JavaScript School upravo kako bi studentima dali praktično iskustvo koje im kritično nedostaje te time pokušali povećati broj studenata koji fakultet završavaju s iskustvom i praktičnim znanjem.
Što očekuje polaznike?

Radionica je primarno namijenjena studentima, ali dobrodošli su i ostali zainteresirani ako ispunjavaju uvjete. Naime, iako iskustvo programiranja u JavaScriptu nije nužno, od polaznika se očekuje da znaju osnove programiranja. Tijekom pet subota, oni će dobiti priliku upoznati se s backend i frontend tehnologijama te samostalno izgraditi neki manji projekt. Svaka radionica organizirana je kao kombinacija predavanja i rješavanja praktičnih zadataka pri čemu će se studeni moći savjetovati s mentorima. Također, mentori će im biti i na raspolaganju prilikom zadataka koje će po potrebi rješavati kod kuće.
Broj sudionika je ograničen te je uz prijave koje traju do 1. svibnja potrebno priložiti i kratko motivacijsko pismo gdje će objasniti zašto smatraju da su najbolji kandidati za radionicu. Kakva su očekivanja od polaznika? Jedino da na predavanja dođu s vlastitim računalom i željom za učenjem.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Branimir
22. 04. 2016. u 2:26 pm
Zna li se već možda u kojem terminu će se održavati ta predavanja/radionice? (imam nekih obaveza prvu subotu pa ne bih htio uzeti mjesto nekome ako ne mogu doći) Hvala! 🙂
Bruno Kovacic
22. 04. 2016. u 2:57 pm
Točno vrijeme još nije definirano, ali definitivno u jutarnjim satima. Start vjerojatno oko 9 sati.
Nikola
22. 04. 2016. u 4:42 pm
Dali je potrebno vlastito racunalo/laptop za radionicu
Bruno Kovacic
22. 04. 2016. u 7:58 pm
U principu da, ali možemo organizirati par laptopa ako netko nema.
vjeran
24. 04. 2016. u 12:45 pm
bilo bi fora da ih ucite cordovi i kendu tj appbuilderu vi radite s time kaj ne?