Otvorene su Startup Factory prijave. Osigurano 800.000 kuna za 12 startupa

Otvorene su Startup Factory prijave. Osigurano 800.000 kuna za 12 startupa

Poziv svim startupima! Zagrebački inovacijski centar traži nove poduzetnike za svoj akceleracijski program.

Zagrebački inovacijski centar (ZICER) otvorio je prijave za svoj akceleracijski program Startup Factory čiji je cilj ubrzavati razvoj tehnološki orijentiranih timova i startupa te pomoći u validaciji, izlasku na tržište i pristupanju prvim kupcima i ulagačima.

Inače, ZICER je osnovao Grad Zagreb kako bi se unaprijedilo poduzetničko okruženje s naglaskom na razvoj inovativnih visokotehnoloških proizvoda.

Što je Startup Factory i tko se može prijaviti?

On predstavlja prvi akceleracijski program u Hrvatskoj, ali i međunarodno nagrađivani. Sudionicima osigurava edukacijsku, mentorsku, promocijsku i infrastrukturnu podršku te omogućuje pristup najvećoj startup zajednici na našim prostorima. Frane Šesnić, direktor ZICER-a i inicijator Startup Factoryja ponosi se dosadašnjim rezultatima:

Startup Factory do sada je uspješno prošlo 76 timova. Najboljih 28 startupa ostvarilo je i bespovratnu financijsku podršku za razvoj tehnoloških proizvoda u iznosu većem od 3,5 milijuna kuna. Intenzivna podrška koju kroz ovaj program pružamo budućim startupima osigurava napredak u kratkom vremenu. Program je takav da zahtijeva brze i konkretne rezultate. Više od 90% startupa koji su prošli program uspješno posluju.

Iz ZICER-a ističu kako je program intenzivan i natjecateljskog je karaktera. Svi izabrani sudionici dobit će znanje kroz radionice, predavanja i mentoriranje, a oni koji se dokažu kao najbolji, dobivaju i financijsku podršku Grada Zagreba iz ukupnog fonda od 800.000 kuna.

ZICER

Program je namijenjen za timove ili nove startupe koji razvijaju visokotehnološka rješenja i okupljaju od dvoje do sedmero članova komplementarnih znanja. Prihvatljiva su sva inovativna i disruptivna tehnološka rješenja, a glavna preporučena područja su:

  • zdravlje i kvaliteta života,
  • energija i održivi okoliš,
  • promet i mobilnost,
  • sigurnost i kibernetička sigurnost,
  • hrana i bio-ekonomija,
  • edukacija,
  • robotika,
  • fintech,
  • turizam te
  • umjetna inteligencija.

Kakva su bila iskustva polaznika?

Nataša Šijaković Vujičić, osnivačica i direktorica startupa Oil Gels koji je 2020. godine pobijedio na Startup Factoryju i za razvoj ostvario 150.000 kuna, ima samo riječi hvale za Startup Factory:

Nakon 15 godina znanstveno istraživačkog rada postalo je jasno da je došao trenutak kad izum iz znanstvene sfere treba pronaći put do investitora, potencijalnih kupaca te u konačnici do krajnjih potrošača. Ovaj program je našem timu omogućio odličnu edukaciju u poslovnom pogledu, usavršavanje vještina komunikacije i sasvim novi pogled na sam izum. Ako vjerujete u svoj izum ili ideju, svakako se prijavite na Startup Factory. Ondje ćete kroz intenzivnu podršku stručnjaka iz raznih područja osvijestiti stvarni potencijal i mogućnosti koje vam se pružaju.

Također, Filip Hercig, osnivač startupa Mundus Technologies koji se bavi proizvodnjom igraćih konzola koje uz pomoć mobitela postaju univerzalne platforme za društvene igre zadovoljan je svojim iskustvom:

Naš Mundus je sudjelovanje u programu ubrzalo 3 puta. Vjerujemo da bi bez podrške ZICER-ovih mentora i financijske podrške Grada Zagreba naš put bio puno duži, sporiji i teži.

U program će ove godine biti izabrano 12 timova

Nakon zatvaranja prijava slijedi selekcijski proces u kojem će stručno povjerenstvo evaluirati prijavni obrazac i odraditi intervjue. U program će ove godine biti izabrano 12 timova. Startup Factory završava velikim finalom 23. studenoga na startup konferenciji Zagreb Connect.

Prijave su otvorene do 14. listopada 2021. godine na ovome linku, a svi detalji o uvjetima i mogućnostima prijave dostupni su ovdje i ovdje.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Tomislav Tipurić uoči ATD-a: Moramo poraditi na promjeni definicije junior developera

Uoči 18. konferencije Advanced Technology Days porazgovarali smo s osobom zaduženom za program, Tomislavom Tipurićem, o svemu što ne smijete propustiti na samom događaju, a i u svijetu tehnologije posljednjih godina i dana. Naravno, AI je neizostavna tema.

Netokracija Podcast

Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa

U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?

Što ste propustili

Kolumna

Od Yahooa do ChatGPT-ja: Strategije uspjeha na tražilicama koje vrijede i danas

Neke strategije za pozicioniranje na internetskim tražilicama još funkcioniraju i nakon 10 godina. U ovom povratku u prošlost, prisjećamo se raznih praksi, što se od njih zadržalo, a što ne - te što je novo ušlo u igru...

Tehnologija

Najveća hrvatska luka u Pločama postat će pametna, uz sufinanciranje iz EU od skoro milijun eura

Luka Ploče postat će prva hrvatska pametna luka. Ujedno je ovo jedini projekt iz Hrvatske koji je Europska Komisija odobrila u sklopu fonda 5GSC - od ukupno 14 odobrenih u cijeloj Uniji.

Tvrtke i poslovanje

Bajke u digitalnom svijetu: Pinokio djeci priča o lažnom predstavljanju, a tri praščića o slabim lozinkama

Stotine ljudi podržale su humanitarnu akciju tvrtke Combis i Centra za nestalu i zlostavljanu djecu.

Prikaz

Upoznajte Retriever, platformu FER-ovog TakeLaba koja rudari po 30 domaćih web portala

Retriever zagrebačkog TakeLaba može analizirati milijune članaka objavljenih na hrvatskome u posljednjih 20 godina, a sprema se i na iskorak u regiju. 

Tvrtke i poslovanje

Od 1. siječnja država nadzire Wolt, Bolt, Glovo… – što to znači?

Teško je regulirati segment tržišta o kojem nemate konkretnih saznanja, srećom, za tzv. GIG ekonomiju to će se uskoro promijeniti. Više saznajemo u razgovoru s ravnateljom Uprave za rad i zaštitu na radu u Ministarstvu rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne skrbi.

Sponzorirano

“Infrastruktura kao kod” izazov je s kojim se isplati uhvatiti u koštac, pogotovo za ogromne okoline

Što je sustav veći, to IaC (Infrastructure-as-Code) donosi više prednosti. Kako to izgleda u praksi?