
Podcast o specifičnostima podcasta u Hrvatskoj kao sadržajnom, ali i oglašivačkom formatu
Podcasti, iako postoje već godinama, očito su format koji će obilježiti digitalno tržište u Hrvatskoj u 2020. tako da je red pozabaviti se njihovim specifičnostima - u obliku podcasta!
Krajem prošle godine imao sam priliku sudjelovati na prvom pravom panelu o podcastingu u Hrvatskoj u sklopu RTL-ove Digital Shapers konferencije na kojoj smo otkrili 3 strane hrvatskog podcast novčića, ali uz ograničeno vrijeme nismo se uspjeli baviti baš svakim detaljem koji bih volio da smo spomenuli.
Upravo smo se stoga, nakon objavljivanja najvećeg vodiča kroz hrvatske podcastove na Netokraciji, Mia i ja odlučili posvetiti temi podcasta – na našem podcastu. U ovoj ćemo se epizodi baviti nekim ključnim pitanjima koja će vam biti zanimljiva bilo da tek otkrivate podcastove kao format ili ih slušate duže vrijeme, ali želite dublji kontekst za hrvatsko tržište:
- Zašto krenuti u podcasting: Što je potaknulo kako kolege s Nemoj me podcasta i Surovih strasti, a što nas na Netokraciji? Zašto je Iskon pokrenuo vlastiti interni podcast?
- Podcast kao audio ili video format: Postoji li velika razlika između formata i treba li podcast biti u video ili samo audio formatu? Koja je razlika kod nas i u svijetu?
- Koji su trendovi u sadržaju na hrvatskoj podcast sceni: Možemo li očekivati samo intervjue – ili postoje neki drugi formati?
- Oglašavanje u podcastima: Kako se oglašavati u ovom novom formatu, autentično i učinkovito?
Vrijeme je da o formatu koji vas zanima sadržajno doznate u obliku upravo tog formata:
(Video verzija na YouTubeu bit će dostupna sutra, a odgođena je zbog YouTubeovih nepreciznih algoritama.)
Želite li da se podcasting scena razvije, svakako je bitno i da podržite svoje najdraže podcastere tako da ih preporučite ili se pretplatite na njihove kanale kako bi znali da ih slušate/gledate!
Slušajte nas i dalje putem bilo koje aplikacije za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta te Spotifya, a ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.