Pinterest su do milijuna korisnika dovela lokalna druženja i mali blogeri!

Pinterest su do milijuna korisnika dovela lokalna druženja i mali blogeri!

Pinterest, relativno nova društvena merža na koju korisnici postavljaju sve što ih interesira i služi im kao internetski pinboard, danas je treći po redu izvor internetskog prometa, ali do tolike popularnosti i broja korisnika nisu došli klasičnim metodama, već upravo - dobrim ciljanjem publike i dobrim odnosom prema njima.

Pinterest

Pinterest, relativno nova društvena merža na koju korisnici postavljaju sve što ih interesira i služi im kao internetski pinboard, danas je treći po redu izvor internetskog prometa, ali do tolike popularnosti i broja korisnika nisu došli klasičnim metodama, već upravo – dobrim ciljanjem publike i dobrim odnosom prema njima.

Kako je objasnio Ben Silbermann, osnivač Pinteresta, širenje mreže se nije dogodilo zahvaljujući nekim marketinškim kampanjama i slično, već upravo uz pomoć njenih najvjernijih korisnika. Naime, kako prenosi All Things D, Silbermann je prve korisnike dovukao na način da je tražio one ljude kojima se Pinterest sviđa koliko i njemu – dakle da ga redovito i rado koriste.

Nakon što se stvorila kritična masa korisnika, počela su se organizirati druženja (poput lokalnih tweetupa) na kojima bi se korisnici Pinteresta fotografirali, nakon čega su mnogi blogeri zamoljeni da objave priču o takvim druženjima. Što je više bloger širio priču, tim je više pozivnica za Pinterest dobio koje je mogao dijeliti svojim čitateljima; win-win situacija.

Time je Silbermann dokazao kako se i bez velikog marketinga može doći do korisinka, pogotovo ako s korisnicima postupate kao čovjek, što je i CodeAnywhere napravio i privukao preko 100 tisuća korisnika.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

  1. Mario

    Mario

    22. 10. 2012. u 8:07 pm Odgovori

    Ovakav clanak je potpuno “missleading” za sve koji se bave startupovima. U vrijeme kada pinterest uopce nije bio poznat u njega je ulozeno nekoliko desetaka milijuna dolara (pise na techcruchu), a nakon sto je postao poznat jos nekoliko desetaka milijuna dolara.
    Sjecam se da su u jedno vrijeme, mislim proslo ljeto na techcrunchu, a pogotovo mashable-u odjedamput pojavilo po nekoliko clanaka dnevno o pinterestu, sa raznim ocigledno unaprijed dizajniranim infografikama itd.

  2. Damir2

    Damir2

    23. 10. 2012. u 11:05 am Odgovori

    Slozio bih se sa kolegama iznad. Pinterest relativno dugo nije mogao ‘uzletjeti’ jer ih nitko nije sljivio a onda je najednom krenuo prema gore sto se sasvim lijepo vidi na grafu. Taj uzlet nekako se bas poklopio sa vecom dobivenom lovom, kao sto je bio slucaj sa vise startupova.

    Sada kada je Pinterest popularan, pokusavaju mistificirati njegov rast (naravno ne mislim na autora ovog clanka vec na one u USA) da bi opravdali njegovu vrijednost.

    Cinjenica je da su osnivaci bili uporni i progurali period kada Pinterest nije bio zanimljiv korisnicima, sve do trenutka kada je postao interesantan, prvenstveno zenama. Da bi postao interesantan pomogle su i prilicno velike kolicine love ulozene u PR.

    • Emanuel

      Emanuel

      30. 10. 2012. u 12:03 am Odgovori

      Isto tako hrvatski pinterest (pribadaca.com) neće nikada postati popularna jer nema love za marketing – i nema mogućnosti stavit ženama u podsvijest da je to nešto dobro, da se to treba koristiti i sl….

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Ekskluzivno

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

Netokracija Podcast

Zašto je ovogodišnji Infobip Shift bio za nas najgori, ali i najbolji?

Infobip Shift za nas nije počeo idealno, ali je završio savršeno. Otkrili smo više o umjetnoj inteligenciji i developerskoj produktivnosti te snimili ispovijesti 6 startupa o izazovima, atmosferi među VC-jevima i planovima za iduću godinu.

Tvrtke i poslovanje

16 lekcija koje sam kao suvlasnik digitalne agencije naučio o poslovanju u SAD-u

Pet godina redovito posjećujem SAD, ne bih li upoznao zemlju i proširio poslovanje naše agencije na to tržište. Puno se toga razlikuje od Hrvatske i Europe općenito, a u ovom tekstu dijelim najvažnije lekcije. 

Tvrtke i poslovanje

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).