U doba kad su tehnološki uzori koji zauzimaju najviše medijskog prostora upravo oni koji su svoje formalno školovanje prekinuli, često se uloga fakulteta i viših škola umanjuje, no da trud koji njihovi zaposlenici ulažu u razvoj mladog kadra i dalje ima velik značaj pokazuje priznanje za izvrsnost koje je diobio Vjeran Bušelić s Tehničkog veleučilišta u Zagrebu (TVZ).
Vjeran Bušelić inače je viši predavač i voditelj Centra za karijerno savjetovanje NetAkademije TVZ-a, a za svoj rad na međunarodnoj konferenciji visokog školstva Oxford Summit of Leaders osvojio je prestižno priznanje za izvrsnost Certificate of Excellence kao najbolji podržavatelj studentskih karijera.
Bušelić je zaslužan i za TVZ Mobile Challenge Cup (TVZ Mc2), natjecanje studenata u razvoju mobilnih aplikacija koji je spojio developere i dizajnere i osigurao im vrijedna praktična iskustva kako bi se mogli uspješno natjecati na tržištu rada. Osim ovog projekta koji je posebno prepoznat, Bušelić se bavi i i individualnim savjetovanjem, osiguravanjem direktnih kontakata s predstavnicima poslovne zajednice, organiziranjem i vođenjem mjesečnih foruma s gostujućim predavačima iz poslovnog svijeta, promicanjem karijernog razvoja u akademskom nastavnom programu te je aktivan u različitim studentskim organizacijama.
Na konferenciji, koja se održava svake godine u Oxfordu i okuplja predstavnike iz više od 40 zemalja Europe, Azije, Afrike i SAD-a, nastupio je na panelu “Učinkovite forme obrazovanja, znanosti i integracije s poslovanjem” s izlaganjem na temu “Kako pomoći studentima da postanu uspješni? – Na sve moguće načine!”
Izjavio je kako mu je drago da je trud koji njegova ustanova ulaže prepoznat na konferenciji:
Drago mi je što je jedna prestižna međunarodna ustanova prepoznala rezultate koje smo postigli na TVZ-u. Naime, Tehničko veleučilište ne samo da obrazuje studente, nego ih aktivno potiče u rješavanju realnih situacija na tržištu, što iz godine u godinu potvrđuje kompetitivnu vrijednost našeg obrazovanja. Osobno, studentima uvijek nastojim pružiti više od klasičnog obrazovanja te ih nastojim dodatno motivirati da se na vrijeme zainteresiraju za svoju budućnost i izgradnju uspješne karijere. Svoju ulogu karijernog ICT savjetnika shvaćam ozbiljno, no ipak ne preozbiljno jer u protivnom ne bih uživao toliko studentsko povjerenje i podršku.
Na ovom skupu tema je uvijek i uloga znanosti i obrazovanja u 21. stoljeću, a nadamo se da će više institucija pratiti primjer TVZ-a i dodatno se uživjeti u svoju ulogu u pripremanju studenata za prave izazove na tržištu rada i šire.
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.