
Ovo je email strategija kojom je Burazin privukao investitore poput direktora Stack Overflowa
U novoj epizodi ulazimo u detalje o: (vjerojatno) najvećoj pre-seed rundi u hrvatski startup; tome kako SAD namjerava kontrolirati AI sustave koji bi mogli napraviti atomsku bombu te zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kavana?
Daytona je osigurala 2 milijuna dolara od investitora, a među njima se nalaze osnivači Postmana, Honeycomba, Netlifya i CEO StackOverflowa. Kada govorimo o anđeoskim investitorima, značajan je broj i hrvatskih imena, a to su suosnivači Microblinka Izet Ždralović i Jurica Cerovec; osnivač Devota, Martin Morava; suosnivač Nanobita, Alan Sumina; osnivač Photomatha, Damir Sabol; osnivač Fivea, Luka Abrus te suosnivač Infinuma Tomislav Car. Sada dolazimo do glavnog pitanja:
Kako je Ivan Burazin emailom uspio privući sva ova poznata imena?
Pored Daytone, u novoj epizodi podcasta predstavljamo AI Executive Order kojeg je predsjednik SAD-a nedavno potpisao. Pričamo i o izvršnom nalogu s pomoću koje SAD želi ostvariti puni potencijal AI-ja, ali i upravljati rizicima umjetne inteligencije.
Također, uspoređujemo ga s europskim AI Aktom o kojem smo već detaljno pisali.
Još otkrivamo:
- Osnivač Daytone Ivan Burazin otkriva kako su došli do toliko anđeoskih investitora.
- Predstavljamo Grok, umjetnu inteligenciju po uzoru na Vodič kroz galaksiju za autostopere koji je izbacio X.
- Zašto osnivača Netokracije Ivana Brezaka Brkana izbacuju iz zagrebačkih kafana?
- Kako je osnivač startupa postao gradonačelnik glavnog grada Bugarske?
- Slučaj CocaCole – fake news postao real news?
- Netokracija je dobila Nintendo fan club!
Sve epizode Netokracija Podcasta pronađite na bilo kojoj aplikaciji za podcaste, poput Apple ili Google Podcasta, Deezera i Spotifya, a, ako želite, gledajte nas na YouTubeu – i javite nam svoje komentare na ovu temu, kao i prijedloge za buduće epizode!
Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.
Pravila ponašanja
Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:
Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.
Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.
Komentari
Mirko M
14. 11. 2023. u 11:15 am
Ja sam u dva perioda poslao ukupno preko 400 cold-call emailova investitorima ovdje i vani i rezultat je apsolutna nula iako su slični startupi vani redovito dobivali novac. Bitno je koga znaš a ne koliko emailova pošalješ