Osijek Software City ima novi vizualni identitet

Pank i development: Osijek Software City ima novi vizualni identitet!

Nakon više od dvije godine službenog djelovanja, došlo je vrijeme da udruga Osijek Software City osvježi svoj vizualni identitet. I doista je različit od prijašnjeg - “samo pank i development, nema bolda i ukrašavanja”, kaže Bela Ikotić, tajnik udruge.

Za idejno i izvedbeno rješenje zaslužni su Marko Jovanovac (Marivo, kreativni odjel) i Matija Drozdek koji su surađivali s ekipom iz Dizajn inicijative Osijek, a sve se odvijalo pod budnim okom Denisa Sušca (Mono) i Tomislava Bilića (Inchoo). Kako navode iz OSC-a, novi identitet čini dio procesa kreiranja lokalne i međunarodne prepoznatljivosti osječke IT industrije, a stavlja naglasak na brendiranje Osijeka kao “grada svijetle budućnosti, pametnih ljudi i uspješnih priča”. Vizualno se tu koriste elementi iz domene djelovanja usluge, a verbalno su ravnopravno zastupljeni i softver i grad Osijek.

Marko Jovanovac napominje kako osnovna ideja identiteta adresira otvorenost zajednice, otvorenost i kvalitete koda te proizvoda i usluga članica.

Identitet je poligon za poticanje zajedničkog razvoja lokalne zajednice. Konceptualno je slojevit, a izvedbeno vrlo jednostavan i ponajprije open source. Oslanja se na čistu komunikaciju pomoću ideje programskih jezika, gdje kod postaje nositelj identiteta. Kako Marshall McLuhan kaže: “Medij je poruka“ – tako je kod nas kod baza za kreativni diskurz između OSC kolektiva i javnosti.

06_SSA

Kako bi bili ukorak s trendovima, dizajneri su odabrali klasičnije vizualno rješenje koje može lagano “mutirati” i prilagođavati se. Marko dodaje:

Nadamo se da smo otvorenošću i korištenjem alata nastalih kolektivnim znanjem te vraćanjem novih alata u zajednicu postigli ciljeve projektnog zadatka. Novi vizualni identitet obuhvaća primarna sredstva komunikacije poput posjetnica, memoranduma, PowerPoint prezentacija, majica i praktičnih predmeta poput šalica koji će biti dostupni svim članovima zajednice. Sustav dopušta razvoj proizvoda, personalizaciju i razvoj aplikacija identiteta za svoje potrebe. Imperativ je bio dostaviti što veći broj alata, kako bi se korisnici (programeri) mogli se autonomno koristiti identitetom. Šalice, kape i majice su prvi proizvodi planirani u domeni javne vidljivosti brenda. Majice će biti podložne korisničkom prilagođavanju, a distribucija će krenuti uskoro.

Novi identitet, novi smjer?

osc vizual

Ako pratite rad udruge, znate da se aktivno radi na organizaciji aktivnosti za programere, osobe koje se bave startupima, digitalnim marketingom i ostalim djelatnostima iz sfere IT-a. No, Bela Ikotić, tajnik OSC-a, najavljuje i da udruga ulazi u novu fazu – uz konstantan rast, najavljuju se i promjena uprave, plana rada, ali i novi projekti.

No, gdje nabaviti materijale koji su prikazani na vizualima? Dio njih ide u tisak već sljedeći tjedan, a u izradi je i nova internetska stranica koja bi svjetlo dana trebala ugledati kroz nekoliko mjeseci.

Iako je vizualni identitet osvježen, poruka je ostala ista: Osijek Software City – a place for you to develop.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Komentari

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Ivan Burazin pokreće novi startup – Daytonu, već ima Fortune 500 klijente

Nakon tri godine, uspostave i razvoja Infobipovog Developer Experience odjela, Ivan Burazin, pokreće novi dev projekt. Time se nastavlja njegova startuperska priča i misija koja je počela prije više od dekadu - pomagati developerima da rade lakše, brže i učinkovitije. Upoznajemo njegov novi projekt, Daytonu!

Što ste propustili

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Tehnologija

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Tvrtke i poslovanje

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Prodaje i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene. Toliko da smo se i na Netokraciji pitali zašto jednako ne slavimo kad naše tvrtke kupuju druge… Bilo kako bilo, neovisnost je tema, a otvorila se na ovogodišnjem Weekendu.

Panel

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…

Tvrtke i poslovanje

HR.WEEKEND: Jelena Jelušić o 7 smrtnih grijeha “employer brandinga”

Na prvome HR.Weekendu na WMF-u saznali smo 7 smrtnih grijeha "employer brandinga" koji će definitivno ubiti sliku vaše tvrtke, ali donosimo i recept kako ga spasiti.