Osječki Orqa FPV.One putuje u Las Vegas nakon pobjede na Idea Knockoutu

Osječki Orqa FPV.One putuje u Las Vegas nakon pobjede na Idea Knockoutu

Tim iza naočala Orqa FPV pobjednik je Idea Knockouta 2018., a početkom iduće godine putuje na Consumer Electronics Show u Las Vegas.

Ovogodišnji Idea Knockout ugostio je jučer u HUB385 mnoštvo vrlo zanimljivih i raznovrsnih startupa i ideja, od platformi za esport pa sve do već poznatih Baggizma, Mundusa i drugih. Na kraju je pobjeda pripala relativno novom startupu iz Osijeka koji se bavi ni manje ni više nego naočalama za pilote dronova.

Tim Orqa tako će početkom iduće godine putovati na CES u Las Vegas kako bi predstavio svoju ideju investitorima, tehnološkim novinarima, posjetiteljima te distributerima iz cijelog svijeta.

Korištene u utrkama dronova, ali i u drugim industrijskim okruženjima u kojima bi pilotu mogle pomoći u snalaženju, FPV naočale pomoću kamere na dronu prenose sliku direktno pilotu koji potom kontrolira dron korištenjem kontrolera u ruci. FPV naočale također su vrlo zanimljive jer mogu u sebi sadržavati i sučelje koje navodi kojom se brzinom dron kreće i slično – kao u video igri. Ipak, naočale koje su osmislili Ivan Jelušić, kojeg se mnogi sjećaju po projektu u:Plug, i Srđan Kovačević sigurno se neće koristiti samo za utrke.

Mundus nastavlja impresionirati

Drugo mjesto na natjecanju osvojio je sada već poznati startup srednjoškolaca Mundus, koji je sa svojom digitaliziranom društvenom igrom prije nekoliko dana  osvojio prvo mjesto na Good Game Liftoffu. Momci su zaista na putu senzacije, a nadamo se kako će se na njemu dugo i zadržati – predstavljat će svoj startup na velikoj pozornici idućeg Bug Future Showa.

Na trećem mjestu našao se Equinox Vision, platforma za izdavaštvo interaktivnih virtualnih sadržaja u dopunjenoj stvarnosti uz implementiranu blockchain tehnologiju.

Odluku o tome tko ide na CES, a tko kući donio, je stručni žiri koji su činili Ana Pauzar iz Hrvatskog Telekoma, Iva Barbarić iz Zagrebačke banke, Tanja Ivančić iz Večernjeg lista, Albert Gajšak iz CircuitMessa, Hrvoje Balen iz Algebre, Ivan Polojac iz Samsunga, Ivan Brezak Brkan iz Netokracije, Petar Nauković iz Pivovare Medvedgrad, Hrvoje Bujas iz Me.muma i predsjednik žirija Dragan Petric iz Buga.

Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na Netokraciji dopušteno je samo korisnicima koji ostave svoje ime i prezime te mail adresu i prihvate pravila ponašanja.

Pravila ponašanja

Na Netokraciji za vas stvaramo kvalitetan, autorski potpisan sadržaj i zaista se veselimo vašim kvalitetnim, kontruktivnim komentarima. Poštujmo stoga jedni druge prilikom komentiranja, kao i Zakon, držeći se sljedećih pravila ponašanja:

  • Ne budite 💩: Nema vrijeđanja, diskriminiranja, ni psovanja (osim ako nije osobni izričaj, ali onda neka psovka bude općenita, a ne usmjerena prema nekome). Također, upoznajte se sa stavkom 2. članka 94. Zakona o elektroničkim medijima prije no što ostavite komentar.
  • Samo kvalitetna rasprava, manje trolanja: Ne morate se ni sa kim slagati, ali budite konstruktivni i doprinesite raspravi! Svako trolanje, flameanje, koliko god "plesalo" na granici, leti van.
  • Imenom i prezimenom, nismo Anonymous 👤: Autor sadržaja stoji iza svog sadržaja, stoga stojite i vi iza svog komentara. Koristimo ime i prezime te pravu email adresu.

Kako koristimo podatke koje ostavljate? Bacite oko na našu izjavu o privatnosti.

Sve ostale komentare ćemo s guštom spaliti, jer ne zaslužuju svoje mjesto na internetu.

Odgovori

Tvoja e-mail adresa neće biti objavljena.

Popularno

Startupi

57hours Viktora Marohnića narastao 4 puta i osigurao još 2,75 milijuna dolara

U ekskluzivnom intervjuu za Netokraciju, suosnivač brzorastuće avanturističke platforme Viktor Marohnić, sa svojim investitorima, otkriva planove.

Tvrtke i poslovanje

7 savjeta za učinkovitu izradu poslovnog plana (posebno za one koji nemaju vremena)

Nisu bez razloga velikani povijesti od Sun Tzua do Dwight D. Eisenhowera pričali o planiranju kao o svetom gralu uspjeha - i ne stoji bez razloga ona narodna: dobra organizacija je pola posla.

Novost

Peta kriptomarka Hrvatske pošte su neponovljivi profesor Baltazar i njegovi izumi

Peto izdanje kriptomarke, koja dolazi u analognom i digitalnom obliku, Hrvatska pošta pustila je u optjecaj!

Što ste propustili

SEO i tražilice

Sretan mu 25. rođendan: Kako smo počeli koristiti Googleove proizvode – i zašto (ne)ćemo nastaviti?

Povodom Googleovog rođendana prisjećamo se njegove prošlosti, nepobitnog utjecaja na sve digitalno što danas radimo, ali gledamo i u blisku budućnost koju će obilježiti dvije ključne riječi - umjetna inteligencija i monopol. Nismo propustili priliku ni nostalgično se prisjetiti pozivnica za Gmail, Googleovih pokušaja da napravi društvenu mrežu ili prvih susreta s Googleom, što je za neke zapravo bio YouTube.

Novost

U ZICER-u startupe čeka 150.000 eura, a prijave za akceleracijske programe traju još samo ovaj tjedan

Vodeći hrvatski startup hub ZICER otvorio i program za uspješno lansiranje na globalno tržište.

Ekskluzivno

500 tisuća korisnika koristi tehnologiju ovog hrvatskog AI startupa

S vremena na vrijeme, pojavi se neki startup koji marljivo radi "ispod radara", a onda odluči podijeliti svoju priču. Prvi donosimo intervju s TensorPixom koji od nedavno broji preko pola milijuna korisnika.

Izvještaj

Lekcije inženjerke iz Shopifya: kako koristiti AI za brži, bolji i lakši razvoj softvera?

Umjetna inteligencija i inženjeri. Nekada se vole, nekada mrze, ali činjenica je da AI inženjerima može olakšati pisanje koda... (ako i sami znaju što rade).

Izvještaj

Sofascore i Span: Zašto se nismo prodali? Jer nam to ne treba – ako imaš tri auta, možeš voziti samo jedan.

Investicije i preuzimanja domaćih tvrtki glavne su teme naše male poduzetničke scene, ali koliko god se pričalo, često tema o neovisnosti ostane postrani. Srećom, ove godine se otvorila na 16. Weekendu.

Dizajn

“Design Handoff” je proces zbog kojeg developer i dizajner ne moraju imati “standoff”

Predaja bilokakvog projekta ne završava s vašom točkom na kraju - nego svih kojih se taj projekt usko tiče. Uz Neuralab prolazimo kako od “ja sam svoje riješio” doći do kvalitetnog, strukturiranog “design handoffa” koji će značajno olakšati život svima uključenima: dizajnerima, developerima, PM-ovima, klijentima…